سرمربی تیم ملی نوجوانان: کادر فنی مقصر نتایج ضعیف تکواندو نیست

سرمربی تیم ملی نوجوانان تکواندو معتقد است حال تیم ملی بزرگسالان خوب نیست ......

سرمربی تیم ملی نوجوانان تکواندو معتقد است حال تیم ملی بزرگسالان خوب نیست.
محمدرضا زوار راجع به عملکرد تیم ملی تکواندو در مسابقه‌های جایزه بزرگ (گرند اسلم) چین اظهار کرد: عملکردی که از ملی‌پوشان شاهد بودیم می‌توانست بهتر از این‌ها باشد. البته تعدادی از جوانان نیز مانند میرهاشم حسینی و ابراهیم صفری در این رقابت‌ها حضور داشتند که می‌تواند برای آینده مفید باشد. اما از نظر من تعدادی از ملی‌پوشان که انتظارات از آن‌ها بالا بود، نتایج خوبی را کسب نکردند.
او افزود: ابوالفضل یعقوبی و فرزان عاشورزاده دو تکواندوکاری بودند که انتظار مردم و حتی کادر فنی بالاتر از نتیجه‌ای بود که کسب کردند. فکر می‌کنم شرایط موجود در تکواندو باعث شد این دو ملی‌پوش خوب نتوانند آن طور که باید توانایی‌های خود را بر روی شیاپ چانگ به نمایش بگذارند.
زوار ادامه داد: مسابقه‌های گرند اسلم سبک جدید و یک نوع بازاریابی برای تکواندوd دنیا بود اما من خود با این سیاست فدراسیون جهانی مخالفم زیرا فکر می‌کنم این فشردگی و تعداد زیاد مسابقه‌ها در طول سال باعث شده است تکواندوکاران افت شدیدی از نظر جسمی داشته باشند. از سال بعد هم قرار است مسابقه‌های گرندپری در 5 مرحله برگزار شود که کار را بسیار سخت‌تر از گذشته کرده است. جوایز خوب گرنداسلم نیز برای بالا بردن جذابیت مسابقه‌ها خوب است اما بدون شک باعث مصدومیت و افت جسمی همه ملی‌پوشان می‌شود.
سرمربی تیم ملی نوجوانان تکواندو ادامه داد: از نظر من نمی‌توان تنها کادر فنی را مقصر اصلی نتایج کسب شده دانست هرچند که کمی و کاستی‌هایی نیز از نظر فنی وجود دارد. به طور کلی حال تیم ملی بزرگسالان خوب نیست که اگر منتقدان اجازه دهند و با حمله کردن به سوی کادر فنی آرامش را از آن‌ها نگیرند، می‌تواند در کوتاه‌ مدت برطرف شود.
او در مورد اردوهای تیم ملی نوجوانان نیز افزود: از 8 دی ماه برنامه‌ریزی‌های خود برای کسب سهمیه در مسابقه‌های تونس را تدوین کرده‌ایم و به فدراسیون و شورای فنی ارائه داده‌ایم.
سرمربی تیم باشگاهی لوازم خانگی کن در مورد آغاز دور برگشت لیگ برتر تکواندو نیز خاطرنشان کرد: تیم خوب و جوانی را در مسابقه‌های لیگ داریم که نسبت به سایر تیم‌ها از جوانان و استعدادهای خوبی برخوردار است. این قانون فدراسیون است که در هر مسابقه یک بازیکن 17 ساله در ترکیب تیم قرار بگیرد اما ما سعی می‌کنیم از تعداد بیشتر جوانان بهره‌مند شویم که نمونه آن‌ها ابراهیم صفری، امیرمحمد بخشی، امیر ولی‌پور و علی اشک‌وریان است.
زوار در پایان این گفت‌وگو با انتقاد از نحوه برگزاری مسابقه‌های لیگ اظهار کرد: امیدوارم سازمان لیگ در نحوه برگزاری مسابقه‌ها تجدید نظر کند. فشردگی و زمان مسابقه‌ها باعث شده است تعداد زیادی از تکواندوکاران با مصدومیت مواجه شوند و سطح فنی تیم‌ها به شدت پایین آمده است.

تگ ها


اخبار روز تکواندو