سرمربی سابق تیم ملی عراق: برنامه AFC به سود استقلال است

سرمربی سابق تیم ملی عراق در اظهارنظری اعلام کرد که تیم الشرطه عراق مورد بی انصافی قرار گرفته و برنامه AFC به سود استقلال است....

به گزارش "ورزش سه"، تیم الشرطه عراق با پیروزی در مقابل الاهلی عربستان، وضعیت گروه نخست این رقابت ها را پیچیده کرد و حالا یکی از تیم های استقلال یا الشرطه، به همراه الاهلی راهی دور دوم این رقابت ها خواهد شد.


عدنان حمد سرمربی سابق تیم ملی فوتبال عراق که به عنوان تحلیلگر در شبکه BBC Sport حضور داشت، اعلام کرد که تیم الشرطه در نحوه برنامه ریزی انجام مسابقات گروه نخست رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، مورد یک بی عدالتی آشکار قرار گرفته است.


الشرطه که در نخستین دیدارش با الاهلی با یک گل مغلوب این تیم عربستانی شده بود، ۳ روز پس از آن دیدار، توانست حریفش را با نتیجه ۲ بر یک شکست دهد تا با ۴ امتیاز به رده دوم جدول رده بندی گروه نخست رقابت های لیگ قهرمانان آسیا صعود کند.


عدنان حمد پس از دیدار الاهلی و الشرطه و در جریان تحلیل آن مسابقه در شبکه BBC Sport گفت: این برنامه ریزی یک ظلم آشکار است. اولین کاری که AFC باید انجام می داد این بود که برنامه مسابقات این گروه را تغییر دهد.


وی افزود: واقعا درک نمی کنم که چرا باید الشرطه از دوشنبه تا یکشنبه آینده ۳ بازی انجام دهد و در دیدار تعیین کننده و سرنوشت ساز مقابل استقلال تهرانی قرار بگیرد که در طی ۶ روز فقط مشغول استراحت بوده است.


او گفت: برخلاف تمام تیم هایی که در این مسابقات حاضر هستند، الشرطه به دلیل تعلیق لیگ عراق، با کمترین آمادگی ممکن به این رقابت ها آمده است و قرار است ظرف شش روز سه مسابقه انجام دهد و این بی عدالتی است که ممکن است تیم در یکشنبه هفته آینده و در دیدار با استقلال تهران از آن رنج ببرد.


با توجه به انصراف الوحده امارات از حضور در لیگ قهرمانان آسیا، گروه نخست این رقابت ها سه تیمی شد و در پی آن، دو دیدار استقلال در مقابل الوحده لغو شد. هم اکنون الاهلی با ۶ امتیاز در صدر جدول رده بندی این گروه قرار دارد، الشرطه با ۴ امتیاز دوم است و استقلال با یک امتیاز در رده سوم قرار دارد.

تگ ها


استقلال تهران عدنان حمد