سرمربی شمالی ها اخراج شد

بعداز هفت سال، همکاری دوان کیسی با باشگاه تورنتو رپترز به پایان رسید. به گزارشESPNتورنتو که تحت هدایت دوین کیسی به عنوان ......

بعداز هفت سال، همکاری دوان کیسی با باشگاه تورنتو رپترز به پایان رسید.

به گزارش ESPN تورنتو که تحت هدایت دوین کیسی به عنوان تیم نخست به پلی آف رسیده بود پس از شکست در مقابل کلیولند کاوالیرز از دور رقابت ها حذف شد. علی رغم این موضوع چندی پیش انجمن ملی مربیان بسکتبال کیسی را به عنوان بهترین مربی سال انتخاب کرده بود اما حالا باشگاه تورنتو کیسی مربی موفق خود را پس از هفت سال حضور در این باشگاه اخراج کرد.

کیسی در هفت سال حضور خود در تورنتو رکورد 320 برد و 238 باخت را ثبت کرده بود و به همراه این تیم پنج بار به مرحله پلی آف رسیده بود اما هیچ گاه نتوانسته بود به فینال NBA صعود کند. بهترین عملکرد کیسی در تورنتو در سال 2016 بود که برای اولین بار در تاریخ، تورنتو را به فینال کنفرانس شرق رسانده بود.

کیسی که کار مربیگری خود را در سال 1979 با تیم دانشگاهی کنتاکی وایلدکتس آغاز کرده بود، پس از این که 10 سال به عنوان کمک مربی در تیم های دانشگاهی فعالیت کرد، در سال 1989 به عنوان کمک مربی  تیم ملی ژاپن انتخاب شد. کیسی تا سال 1994 در دو باشگاه ژاپنی نیز به عنوان سرمربی فعالیت کرد و در نهایت در همان سال به عنوان کمک مربی برای نشستن بر روی نیمکت سیاتل سونی سیکسرز انتخاب شد. او پس از 9 سال حضور در این باشگاه به عنوان سرمربی مینه سوتا رفت. او در سال 2008، بعد از یک سال دوری از میادین به عنوان کمک مربی به دالاس ماوریکس پیوست و در نهایت در سال 2011 به عنوان سرمربی تورنتو رپترز انتخاب شد.

تگ ها


اخبار روز بسکتبال