سرمربی عراق: به دومین تیم برتر آسیا باختیم

سرکو کاتانچ سرمربی تیم ملی عراق در نشست خبری پس از بازی با ایران گفت می تواند از مشکلات موجود در عراق یک کتاب بنویسد....

به گزارش "ورزش سه"، سرکو کاتانچ سرمربی تیم ملی عراق پس از شکست برابر ایران در نشست خبری پس از بازی گفت: به ایران بابت این پیروزی و صعود به دور بعد تبریک می گویم. آنها در نیمه اول یک فرصت به دست آوردند و از آن یک گل به ثمر رساندند و این کیفیت تیم های قدرتمند است. متأسفانه ما همیشه از روی اشتباهاتمان گل دریافت می کنیم.


وی افزود: ما در نیمه دوم بهتر بازی کردیم زیرا می دانستیم که به دور بعد صعود کرده ایم. اما ضد حملاتی به روی دروازه ما شکل گرفت و این طبیعی است و باید از شکست امروز درس بگیریم.


او ادامه داد: من می خواهم به بازیکنانم برای صعود به مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی تبریک بگویم. ما با این بضاعت موجود صعود کردیم. علی عدنان هفت ماه بازی نکرده است، صفا هادی یک سال بازی نکرده است، مهند علی و بشار یک ماه است که بازی نکرده اند و بازیکنان داخلی که در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کرده اند نیز ناامید شده اند، به همین دلیل از گرفتن ۶ امتیاز خوشحالم و امروز در این شرایط ما مقابل دومین تیم برتر آسیا بازی کردیم.


کاتانچ ادامه داد: اما صادقانه بگویم، این وضعیت برای موفقیت در مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی کافی نخواهد بود و من صادقانه صحبت می کنم، این یک کار دشوار خواهد بود.


وی خاطرنشان کرد: در عراق همه می خواهند قدرت خود را نشان دهند، بنابراین آنچه بین باشگاه ها و فدراسیون اتفاق افتاد عجیب است. یکی از باشگاه ها ۹ بازیکن را از اردوی تیم ملی به روشی بی سابقه به تیمش برگرداند. واقعاً داستان من با تیم های عراقی در عین حال زیبا و خنده دار است و من در مورد آن کتاب می نویسم، باور کنید من در مورد آن یک کتاب می نویسم.


سرمربی اسلوونیای عراق در بخش پایانی کنفرانس خبری خود گفت: آیا ما برای مرحله بعدی آماده خواهیم بود یا نه؟ این به من بستگی ندارد، تاریخ های محدود و روزهای فیفا مهم است. اگر مسئولین بازیکنان را برای مدت یک ماه در اختیار من قرار دهند، ما آماده خواهیم بود، در غیر این صورت من فقط آنها را دنبال و دعوت می کنم و بیش از این نمی توانم کاری انجام دهم. اگر برخی از بازیکنان برای باشگاه های خود بازی نکنند، طبیعی است که به دنبال گزینه های دیگر بگردیم.

تگ ها


تیم ملی ایران تیم ملی عراق عراق