Banner

سرمربی هنگ‌کنگ: ایرانی‌ها بلندقد، قدرتمند، سریع و فنی هستند

میکسو پاتلاینن، سرمربی تیم ملی فوتبال هنگ‌کنگ گفت که این تیم از دیدار برابر ایران، تجربه‌های فراوانی کسب خواهد کرد....

به گزارش مدال،میکسو پاتلاینن، سرمربی تیم ملی فوتبال هنگ‌کنگ در گفت‌وگو با سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) درباره هم گروهی تیمش با ایران، عراق، بحرین و کامبوج در مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 قطر و جام ملت‌های 2023 آسیا اظهار داشت: شانس با ما یار نبود و در گروه بسیار سختی قرار گرفتیم، اما من به نکات مثبت نگاه می‌کنم. دوست دارم تیم‌مان را بسیار جوان کنم و میانگین سنی تیم را به طرز قابل توجهی کاهش دهم. من به تدریج بازیکنان جوان را به تیم می‌آورم و رفته رفته بیشتر از آنها استفاده می‌کنم.

وی درباره استراحت تیم ملی ایران در آستانه دیدار برابر تیمش تصریح کرد: فرقی ندارد ایران روز پنجم سپتامبر به میدان برود یا خیر، چون آنها تیم بسیار خوبی خواهند بود. بازی با ایران چالش بزرگی محسوب می‌شود. بازیکنان ایران بلندقد، قدرتمند، سریع و تکنیکی هستند. آنها از لحاظ تاکتیکی خیلی خوب هستند و همه چیز دارند.

«از اینکه ایران در رده نخست تیم‌های آسیایی در رده‌بندی فیفا قرار دارد، تعجب نمی‌کنم.»، سرمربی تیم ملی هنگ‌کنگ ضمن بیان این جمله گفت: من شخصی مثبت‌گرا هستم و می‌خواهم این چالش را با موفقیت پشت سر بگذارم. ما دو بازی متقاوت پیش رو داریم و می‌توانیم ذهنیت بازیکنان را نو کنیم. بازی با ایران چالش بزرگی است و ما از رویارویی با آنها، تجربه فراوانی کسب می‌کنیم.

تیم ملی ایران روز 19 شهریور ماه در نخستین دیدار خود در مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 و جام ملت‌های 2023 آسیا، میهمان هنگ‌کنگ خواهد بود.

بیشتربخوانید:

ایران – هنگ کنگ؛ بدون بازی تدارکاتی

تگ ها


سرمربی تیم ملی هنگ کنگ ایران هنگ کنگ میکسو پاتلاینن فوتبال