سرمربی پیشین تیم امید: بازی امروز برای ما مرگ و زندگی است!

سرمربی اسبق تیم امید گفت: همه می‌دانیم بازی امروز برای ما مرگ و زندگی است. اگر برنده شویم شانس صعود زنده می‌ماند و اگر هم شکست بخوریم باید همچنان در حسرت المپیک بمانیم....

به گزارش مدال و به نقل از ایلنا، ابراهیم قاسم پور در گفتگویی درباره مسابقه تیم امید مقابل کره جنوبی در مرحله گروهی مسابقات قهرمانی زیر 23 سال آسیا گفت: من بازی قبلی را تماشا نکردم اما شنیدم که خوبی بازی نکردیم. گروه بسیار سختی داریم اما قطعا برای صعود شانس داریم. تیم حال حاضر ما را بازیکنان جوانی تشکیل می‌دهند که در سطح اول فوتبال ایران بازی می‌کنند و بی تجربه نیستند.

او ادامه داد: خیلی‌ها می‌گویند شاید در گذشته بهتر از این تیم هم داشته باشیم اما همه چیز به سرمربی بستگی دارد. سرمربی باید بتواند از بازیکن به خوبی بازی بگیرد که به نظر حمید استیلی می‌تواند این کار را انجام بدهد. به این دلیل می‌گویم همه چیز به سرمربی بستگی دارد که برای یک سال استیل آذین بهترین بازیکنان را در اختیار داشت اما سقوط کرد یا همین پرسپولیس به همراه برانکو با یک ترکیب دست نخورده در یک سال موفق شد اوج بگیرد.

سرمربی سابق تیم امید درباره بازی امروز افزود: همه می‌دانیم بازی امروز برای ما مرگ و زندگی است. اگر برنده شویم شانس صعود زنده می‌ماند و اگر هم شکست بخوریم باید همچنان در حسرت المپیک بمانیم. امیدوارم که همانند تیم‌های بزرگسالان بتوانیم کره را شکست بدهیم و روحیه بالایی داشته باشیم.

قاسمپور درخصوص حضور سرمربی و کادر ایرانی روی نیمکت تیم امید گفت: این بسیار خوب است و در مشکلات فراوان مالی این خوشحال کننده است که گزینه ایرانی را انتخاب کنیم اما سرمربیان هم باید نبوغ خود را نشان بدهند. در گذشته هم برای مدتی آقای دایی را به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب کردیم که اشتباه بود و برای فرهاد مجیدی هم به این شکل بود که نباید اینطور می‌شد.

سرمربی سابق صنعت نفت آبادان درباره آینده نیمکت تیم ملی فوتبال ایران اظهار داشت: از آقای هاشمیان در کنار مارک ویلموتس استفاده کردیم که بسیار خوب بود الان باید یک مربی باتجربه ایرانی هدایت تیم ملی را برعهده بگیرد. معتقد بودم او بهترین انتخاب برای دستیاری بود اما الان در سطحی نیست که بخواهد سرمربی تیم ملی باشد و انتخاب او در این زمان مانند انتخاب علی دایی در سال‌های قبل است. در حال حاضر گزینه‌های زیادی برای سرمربیگری مطرح است که از نظر من آقای هاشیمان باید در کادرفنی تیم ملی بماند و دستیار سرمربی جدید باشد یا اگر او را به عنوان سرمربی انتخاب کردند یک سرمربی خارجی با تجربه دستیارش باشد. 

 

 

بیشتر بخوانید:

داور بازی ایران و کره جنوبی مشخص شد

تگ ها


امید ایران المپیک ۲۰۲۰ توکیو حمید استیلی وحید هاشمیان قاسم پور فوتبال ملی فوتبال ایران فوتبال