سرمربی کشتی آزاد نوجوانان: مقایسه عملکرد آزاد و فرنگی کار درستی نیست

......

 

تهران - ایرنا - سرمربی تیم کشتی آزاد نوجوانان ایران در خصوص برخی نظرات در مورد عملکرد ضعیف تر کشتی آزاد نسبت به فرنگی گفت: مقایسه این دو رشته کار دستی نیست چرا که شرایط کاملا متفاوتی دارندغلامرضا محمدی» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در رده سنی نوجوانان با توجه به زمان کوتاهی که داشتیم و با توجه به برگزاری هشت اردوی 10 روزه می بایست در رقابت های قهرمانی نوجوانان جهان در یونان عنوان قهرمانی را کسب می کردیم اما کمی بد آوردیم و در نهایت با چهار پله صعود نسبت به سال گذشته در رده چهارم قرار گرفتیم
وی اظهار داشت: کشتی گیران نوجوان اگر اشتباهی دارند باید در چنین میدان های بزرگی انجام دهند تا با نقاط ضعف خود بهتر آشنا شوند. ضمن آنکه یکی از مسائلی که روی آن حساس هستم این است که کشتی گیران نوجوان باید آنقدر در تورنمنت های بین المللی حضور یابند تا ضریب اشتباهشان در مسابقات جهانی و آسیایی کاهش یابد.
دارنده چهار مدال نقره و برنز پیکارهای جهانی با اشاره به روند رو به رشد کشتی پایه ادامه داد: مهم این است که آزادکاران نوجوان بتوانند در آینده در رده های سنی جوانان و بزرگسالان قهرمان جهان و المپیک شوند.
وی در خصوص برنامه تیم کشتی آزاد نوجوانان در سال فنی 97-96 خاطر نشان کرد: از آذر ماه امسال مسابقات قهرمانی کشور را در پیش داریم و خلاف سال 2017 که مسابقات قاره ای و جهانی این رده سنی بعد از جوانان و بزرگسالان برگزار شد در سال آینده کاملا برعکس است به طوری که مسابقات کشتی آزاد نوجوانان آسیا اردیبهشت ماه در ازبکستان و پیکارهای جهانی نیز تیر ماه در کشور کرواسی برگزار خواهد شد.
سرمربی تیم کشتی آزاد نوجوانان با بیان اینکه در آبان ماه یک اردوی مقدماتی برگزار خواهد شد گفت: از آذر ماه به طور جدی اردوهای تیم ملی نوجوانان برگزار می شود تا بعد از برگزاری مسابقات قهرمانی کشور، مسابقات اوپن و جام یادگار امام(ره) در شش ماه دوم سال خود را مهیای حضور در میادین آسیایی و جهانی کنیم.
محمدی که در لیگ کشتی ایران سرمربیگری تیم بیمه رازی جویبار را به عهده دارد در خصوص دیدار روز گذشته این تیم مقابل تیم رعد پدافند هوایی تهران و پیروزی هشت بر صفر گفت: روی همه تیم ها حساب ویژه ای باز می کنیم و در دیدار روز گذشته نیز با ترکیب کامل و خیلی خوب مقابل رعد پدافند ظاهر شدیم و این روند را خیلی محکم تا پایان لیگ ادامه می دهیم.
وی خاطر نشان کرد: هفته آینده مسابقات مقدماتی لیگ کشتی به پایان می رسد و خود را برای حضور در فینال لیگ کشتی آزاد که دوم آبان در کاشان برگزار می شود آماده می کنیم و برای دیدار فینال «زائور اوگایف» در وزن 57 کیلوگرم و «ختیک تسابالوف» در وزن 74 کیلوگرم از کشور روسیه را جذب کرده ایم تا روند موفقیت های خود را ادامه دهیم.
محمدی در خصوص جذب دو کشتی گیر مطرح جهان یعنی «جردن باروز» و «عبدالرشید سعدالله یف» نیز گفت: از چند وقت پیش پیگیر جذب دو کشتی گیر تراز اول دنیا در ترکیب بیمه رازی برای حضور در جام باشگاه های جهان هستیم که یکی از آنها جردن باروز آمریکایی است.
سرمربی اسبق تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان در خصوص شیوه برگزاری لیگ و عدم استقبال تماشاگران نیز گفت: چند سال پیش وقتی برای مسابقات لیگ وارد سالن شهدای هفتم تیم می شدیم با جمعیتی مشتاق و پرشور روبرو می شدیم اما در دیدار روز گذشته بیمه رازی و رعد پدافند متاسفانه سالن مسابقه خالی بود و ورزش بدون تماشاگر می میرد چرا که این تماشاگران سرمایه های اصلی ورزش هستند.
وی تصریح کرد: امیدوارم که فدراسیون کشتی تمهیدات جدی را برای بهتر و پویاتر شدن لیگ کشتی در نظر بگیرد تا مسابقات لیگ با حضور پرشور تماشاگران برگزار شود.
«
کیومرث محرابی» سرپرست تیم کشتی بیمه رازی نیز گفت: این تیم با ترکیبی از ملی پوشان کشتی تشکیل شده و قرار است برای جام باشگاه های جهان «جردن باروز» را به خدمت بگیریم و البته جذب «عبدالرشید سعدالله یف» آزادکار وزن 97 کیلوگرم روسیه نیز بستگی به نظر غلامرضا محمدی سرمربی تیم دارد و مشکلی برای این کار از نظر مالی وجود ندارد.
لیگ کشتی آزاد باشگاه های کشور با حضور هشت تیم در دو گروه برگزار می شود. در گروه نخست تیم بیمه رازی صدرنشین است و ایزی پایپ کاشان، هیات کشتی مرند و رعد پدافند تهران در رده های بعدی قرار دارند. در گروه دوم نیز ستارگان ساری در رده نخست قرار دارد و تیم های پاس رستم کلا، هلدینگ فراز، خراسان رضوی و هرسین کرمانشاه در رده های بعدی قرار دارند.
همچنین لیگ کشتی فرنگی باشگاه های کشور نیز با حضور هشت تیم برگزار می شود. در گروه نخست بیمه رازی تهران صدرنشین است و شهدای مدافع حرم، مرحوم حسین خواجه وندی و پاس اندیمشک در رتبه های بعدی قرار دارند و در گروه دوم نیز سینا صنعت ایذه در رده نخست قرار دارد و دانشگاه پیام نور خوزستان، آکادمی امید نوروزی و رعد پدافند تهران رتبه های دوم تا چهارم را به خود اختصاص داده اند.
تیم های برتر لیگ کشتی باشگاه های کشور آذر ماه در جام باشگاه های جهان که با حضور تیم های قدرتمندی از سراسر دنیا برگزار خواهد شد در دو رشته آزاد و فرنگی شرکت می کنند.

 

تگ ها


اخبار روز کشتی