سرنوشت جالب نیمکت استقلال بعد از آمدن برانکو/ 6 سرمربی!

تیم فوتبال استقلال تهران از زمان آمدن برانکو به پرسپولیس ۶ بار سرمربی خود را عوض کرده است....

تیم فوتبال استقلال تهران از زمان آمدن برانکو به پرسپولیس ۶ بار سرمربی خود را عوض کرده است.

به گزارش مدال،طبق پیش‌بینی‌های چند روز اخیر در نهایت امروز (دوشنبه) باشگاه استقلال رسما شفر را از این تیم کنار گذاشت و فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی موقت تا پایان فصل سکان‌دار آبی‌پوشان تهرانی شد.

تیم استقلال برخلاف رقیب دیرینه و سنتی خود یعنی پرسپولیس، در سال‌های اخیر اصلا در کادرفنی خود ثبات نداشته و ۶ بار سرمربی خود را عوض کرده است. امیر قلعه‌نویی، پرویز مظلومی، علیرضا منصوریان، میک مک‌درموت، وینفرد شفر و فرهاد مجیدی ۶ مربی هستند که در زمان حضور برانکو روی نیمکت پرسپولیس از اواخر لیگ هجدهم سرمربی استقلال بوده‌اند. این ۶ مربی در حالی هدایت استقلال را در مدت زمان‌های مختلف برعهده داشتند که پروفسور کروات پرسپولیسی‌ها تا الان کوچک‌ترین لغزشی را احساس نکرده است.

در مدتی که استقلال شرایط پُر فراز و نشیبی را سپری می‌کرد، پرسپولیس با برانکو موفق شد یک نایب قهرمانی لیگ برتر در لیگ پانزدهم، دو قهرمانی پیاپی در لیگ‌های شانزدهم و هفدهم به دست بیاورد و الان هم که آنها در آستانه سومین قهرمانی متوالی در لیگ برتر هستند. یک نیمه نهایی و نایب قهرمانی آسیا و همچنین ۲ قهرمانی سوپرجام در کارنامه پرسپولیسِ برانکو در این بازه زمانی به چشم می‌خورد.

در این میان استقلال تنها یک بار موفق شد قهرمان جام حذفی شود و آن هم فصل گذشته بود که با شکست خونه‌به‌خونه این عنوان را کسب کردند. غیر از شفر ۴ سرمربی قبلی موفقیتی چشم‌گیری در استقلال نداشتند و مقامی با این تیم نیاوردند.

با این حال، باید منتظر ماند و دید در نهایت فرهاد مجیدی چه عملکردی در استقلال از خود به جا می‌گذارد و آیا او می‌تواند بهتر از مربیان قبلی باشد یا اینکه باید دوباره برای فصل آینده شاهد دگرگون شدن کادرفنی آبی‌های پایتخت باشیم.

تگ ها


فوتبال لیگ برتر فوتبال ایران فرهاد مجیدی مجیدی برانکو