سرنوشت ستاره‌های چلسی پس از محرومیت باشگاه

باشگاه چلسی از ۲ پنجره نقل‌وانتقالاتی محروم شده و این مسئله می‌تواند استراتژی این باشگاه را تحت‌الشعاع قرار دهد....

باشگاه چلسی از ۲ پنجره نقل‌وانتقالاتی محروم شده و این مسئله می‌تواند استراتژی این باشگاه را تحت‌الشعاع قرار دهد.

روز گذشته فیفا اعلام کرد باشگاه چلسی به دلیل تخلفات قراردادی از ۲ پنجره نقل و انتقالاتی محروم است و تا سال ۲۰۲۰ نمی تواند بازیکنی خریداری کند. محرومیت چلسی علاوه بر این باشگاه، برنامه‌های دیگر تیم‌ها مثل اتلتیکو و رئال را هم دچار مشکل کرده زیرا آن‌ها چند بازیکن تیم آبی‌پوش لندن را بخرند اما حالا با شرایط موجود بعید است این اتفاق رخ دهد. با توجه به محرومیت چلسی، می‌توان وضعیت بازیکنان این تیم را بررسی کرد:
ادن هازارد
اخیرا اعلام شد این بازیکن که رئال را به شدت خواهان خود می‌دید تصمیم نهای‌اش را مبنی بر پیوستن به بلانکو گرفته است اما حالا شرایط فرق می‌کند. هازارد مهره‌ای تاثیر گذار و بسیار مهم برای آبی‌پوشان است و با توجه به محرومیت باشگاه، دیگر چلسی نمی‌تواند جانشینی برای او بخرد و این انتقال منتفی به نظر می‌رسد. از سوی دیگر قرارداد هازارد در سال ۲۰۲۰ به پایان می‌رسد و چلسی برای اینکه بتواند بابت فروش او مبلغی کسب کند باید قبل از اتمام قراردادش او را به فروش برساند. در غیر این صورت هازارد به عنوان بازیکن آزاد می‌تواند به هر تیمی بپیوندد. شرایط هازارد، پیچیده‌ترین شرایط بین تمام بازیکنان چلسی است.
آلوارو موراتا
این مهاجم اسپانیایی که هم‌اکنون به طور قرضی در اتلتیکو مادرید بازی می‌کند به چلسی تعلق دارد. با توجه به اتمام قرارداد قرضی موراتا در تابستان ۲۰۲۰ احتمالا چلسی او را به استمفورد بریج بازخواهد گرداند. از سوی دیگر اتلتیکو مادرید می‌تواند با فعال کردن بند خرید دائم او، شرایط را برای چلسی بغرنج‌نر کند. موراتا که سابقه بازی در یوونتوس و رئال را در کارنامه خود دارد این فصل بسیار انگیزه داشت تا ادر اتلتیکو خود را نشان دهد.
گونزالو هیگوایین
شرایط هیگوایین نیز شرایط عجیب و پیچیده‌ای است.
بازیکن سابق تیم‌های رئال مادرید و میلان تحت مالکیت یوونتوس قرار دارد و با قراردادی قرضی به چلسی پیوسته است. در قرارداد هیگوایین بندها و تبصره‌های زیادی درمورد خرید قطعی او وجود دارد اما با این وجود فیفا دايمی کردن این قرارداد را خرید می‌پندارد و از این امر جلوگیری می‌کند. احتمالا هیگوایین با پایان یافتن دوره حضور موقتی‌اش در چلسی به یوونتوس برمی‌گردد.

 

سرنوشت ستاره‌های چلسی پس از محرومیت باشگاه

متئو کواچیچ
مالکیت کواچیچ به رئال تعلق دارد اما او به طور قرضی در استمفورد بریج بازی می‌کند. کواچیچ از حضور در چلسی راضی است و بارها این مسيله را در مصاحبه‌های خود عنوان کرده اما حالا با محرومیت همه‌چیز متفاوت است.
مدیران چلسی می‌خواستند قرارداد کواچیچ را دائمی کنند اما حالا با وحود محرومیت این مسئله امکان‌پذیر نیست.
پولیشیچ
این بازیکن آمریکایی هنوز می‌تواند به چلسی بپیوندد. او در فصل نقل‌وانتقالات زمستانی با چلسی قرارداد بست اما تا پایان فصل به طور قرضی در دورتموند حضور خواهد داشت.
پولیشیچ در پایان این فصل می‌تواند به راحتی به چلسی بپیوندد و محرومیت شامل حال او نمی‌شود.
داوید لوئیز، ژیرو، کیهیل و کابایرو
این بازیکنان قراردادشان این تابستان به اتمام می‌رسد اما می‌توانند در صورت تمایل باشگاه در این تیم بمانند. 
ژیرو احتمالا به دلیل عدم توانای جذب مهاجم جدید، قراردادش را با چلسی تمدید می‌کند، داوید لوئیز دومین بازیکنی است که بیشترین حضور را در ترکیب چلسی داشته اما کیهیل کمتر در ترکیب حضور داشته است.
کابایرو تنها بازیکنی‌ است که احتمالا از چلسی جدا خواهد شد.