سرنوشت صعود گروه سوم در دست استقلال

شکست الدحیل مقابل الشرطه باعث شد تا استقلال شانس صدرنشینی را در پایان هفته پنجم دور گروهی به دست بیاورد....

به گزارش "ورزش سه"، بازی اول شب پنجم گروه دوم سوم لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ با یک نتیجه بسیار عجیب همراه بود. الدحیل قطر که با کسب ۴ امتیاز از دو بازی اخیرش مقابل استقلال با ۸ امتیاز در صدر جدول رده بندی این گروه قرار داشت، امشب مقابل تیم بدون امتیاز گروه متحمل شکست شد.

الشرطه عراق در این دیدار موفق شد با نتیجه دو بر یک از سد الدحیل گذشته و بعد از ۴ هفته لذت برد و کسب امتیاز در آسیا را بچشد. با این نتیجه صدرنشینی الدحیل فقط تا پایان بازی امشب تیم های استقلال ایران و الاهلی عربستان تداوم خواهد داشت و هر نتیجه ای در این دیدار رقم بخورد، نماینده قطر صدر را از دست می دهد.

در صورتی که بازی دو تیم استقلال و الاهلی با نتیجه مساوی به پایان برسد، سه تیم گروه به صورت همزمان ۸ امتیازی خواهند شد و در این شرایط این تیم استقلال خواهد بود که با تفاضل گل بهتر نسبت به الدحیل و الاهلی، هفته پنجم را با صدرنشینی به پایان می رساند. در این شرایط اما استقلالی ها با درصد ریسک بالاتری راهی هفته پایانی دور گروهی می شوند چرا که در صورت برابر شدن امتیازشان در هفته پایانی با الدحیل (در صورت پیروزی این تیم مقابل الاهلی و پیروزی استقلال مقابل الشرطه) این نماینده قطر خواهد بود که به عنوان تیم اول صعود خواهد کرد؛ چرا که برنده بازی رودرو با استقلال شده است.

به این ترتیب پیروزی در این دیدار می تواند بهترین استفاده ممکن از شرایط فعلی برای شاگردان فرهاد مجیدی باشد چرا که آن ها در چنین حالتی می توانند با آرامشی بالا در بازی پایانی مرحله گروهی مقابل الشرطه قرار گرفته و با کسب پیروزی احتمالی مقابل این تیم، مقتدرانه صدرنشین گروه سوم شده و راهی مرحله حذفی شوند.

تگ ها


لیگ قهرمانان آسیا استقلال تهران