سرنوشت عجیب کشتی‌گیری که دستفروشی می‌کرد

کشتی گیری که به خاطر دستفروشی کنار خیابان خبرساز شده، با مساعدت مسئولان به زودی مشغول کار در یک شرکت می شود....

به گزارش "ورزش سه"، کشتی گیری که چند ماه قبل در مسابقات بین المللی جام تختی قهرمان وزن ۵۵ کیلوگرم کشتی فرنگی شد، در چند روز اخیر به خاطر پخش یک گزارش از صداوسیما حسابی خبرساز شده است.


این فرنگی کار اهل شهرری بعد از خط خوردن از اردوهای تیم ملی به دستفروشی کنار خیابان و فروختن جوراب برای تامین هزینه های خود پرداخت. گزارشی که از او در صداوسیما پخش شد، با واکنش سریع فدراسیون کشتی همراه بود.


بهروز نعمتی، سرپرست فدراسیون کشتی این کشتی گیر ۲۸ ساله را فراخواند و مقدمات استخدام او در یک شرکت نفتی را فراهم کرد.


بعد از این اتفاقات دقایقی با مصیب اکبری همکلام شدیم که روزهای سخت و پرخبری را پشت سر می گذارد. در ادامه مشروح صحبت های این کشتی گیر را در گفت و گو با خبرنگار "ورزش سه" می خوانید.


برای پخش آن گزارش هماهنگی در کار نبود


اینطور نبود که من برای پخش گزارش از تلویزیون با کسی هماهنگ کنم. آقای رضوانی مرا به صورت اتفاقی دید و شناخت. من هم دستفروشی می کردم و دوستان از تلویزیون از من فیلم و مصاحبه گرفتند. بعد از پخش این گزارش خیلی ها با من تماس گرفتند و در نهایت به فدراسیون کشتی دعوت شدم.


گفتند از یک خرداد مشغول کار می شوم


آقای نعمتی، سرپرست فدراسیون مرا دعوت کردند. خدمت ایشان رفتم و جویای احوال من شدند. دستشان درد نکند چون مرا به شرکتی معرفی کردند تا مشغول به کار شوم. من هم مدارکم را به آن شرکت دادم و اینطور که گفتند از یک خردادماه مشغول کار می شوم. امیدوارم که این دوره برای من به پایان برسد و بتوانم کار کنم و درآمد داشته باشم.


بیکار بودم، مجبور شدم دستفروشی کنم


فقط چند روز نبود که دستفروشی می کردم. من مدت زیادی بود دنبال کار بودم و به خیلی‌ها رو زدم، اما خیلی به من توجه نمی‌کردند و اهمیت نمی‌دادند. زندگی هم که می‌دانید این روزها با مبالغ ناچیز نمی چرخد و خرج و مخارج زیادی دارد. مجبور بودم دستفروشی کنم تا حداقل بخشی از هزینه های زندگی و تحصیلم را تامین کنم.


دلیل خط خوردنم را از مربیان بپرسید


در این چند ماه اخیر خیلی به تمرین نمی‌رسیدم. شاید هفته‌ای ۳ جلسه آن هم در حد ۲۰ دقیقه یا نیم ساعت می‌توانستم تمرین کنم. بعد از قهرمانی در جام تختی به اردوی تیم ملی دعوت شدم و مدتی هم در اردو بودم، اما دیگر دعوت نشدم. هم کارهای خودم و هم نظر مربیان باعث شد دیگر در تیم ملی نباشم. نمی خواهم زیاد درباره نبودن در تیم ملی صحبت کنم. بهتر است از خود مربیان بپرسید. قطعا آنها جواب منطقی‌تری دارند.


نمی دانم آینده‌ام در کشتی چه می شود


خودم هم نمی‌دانم چه اتفاقی در آینده برایم رخ می‌دهد. قطعا کشتی برای من مهم است چون زندگی‌ام را برای کشتی گذاشتم، اما الان تکلیف خودم را نمی‌دانم. باید بگذاریم زمان بگذرد و بعدا درباره کشتی صحبت کنم. در این چند ماه هم که کم تمرین می کردم، نمی دانستم آینده کشتی ام چه خواهد بود.


قطعا می خواهم به کشتی ادامه دهم


۱۲، ۱۳ سالی است که کشتی می گیرم. علاوه بر قهرمانی در جام تختی به مسابقات بین المللی هم رفتم و مدال هم گرفتم. البته مدال آسیایی و جهانی ندارم. شاید دغدغه های زندگی شخصی ام باعث شده خیلی در کشتی موفق نباشم. قطعا من دوست دارم بازهم کشتی بگیرم و نمی خواهم آن را رها کنم.

تگ ها


کشتی