سرنوشت لیونل مسی و تیم ملی آرژانتین چه می‌شود؟

پس از ناکامی‌های متعدد تیم ملی آرژانتین با لیونل مسی، شایعات زیادی پیرامون تغییرات اساسی در آلبی‌سلسته به گوش می‌رسد....

به گزارش مدال؛ آنچه «لیونل مسی» این روزها تحمل می‌کند دقیقاً در نقطه مقابل شرایط «دیگو مارادونا» در جام جهانی 1986 است؛ وقتی آرژانتینی‌ها در فینال جام‌جهانی با دو گل از آلمان غربی عقب افتادند و مارادونا زیر فشار شدیدی قرار گرفت. او قرار بود قهرمان کشورش باشد اما اوضاع آنطور که پیشبینی میشد پیش نمی‌رفت تا اینکه شرایط تغییر کرد؛ مارادونا نشان داد چرا اسطوره آرژانتینی‌هاست و جام قهرمانی را به مردم کشورش هدیه داد. اما لیونل مسی، هرگز نتوانسته از فرصت‌های به مراتب آسان‌تری که در اختیار داشته به خوبی استفاده کند؛ او در جام‌جهانی 2014 قهرمانی را به آلمان واگذار کرد و در دو دوره کوپاآمریکا در مقابل شیلی به زانو درآمد.

حالا این سوال اساسی ایجاد شده که آیا حضور مسی در تیم ملی آرژانتین از ابتدا درست بوده است؟

لئو برای اولین بار در سال 2005 در دیدار برابر بلغارستان برای تیم ملی کشورش یک حقیقت نگران‌کننده را نشان داد؛ فرصت کوتاهی به مسی داده شده بود تا توانایی‌های خود را نشان دهد اما او با مدافع رقیب درگیر و از زمین بازی اخراج شد.

و حالا پس از سال‌ها این حادثه تکرار شد؛ این بار باز هم لیونل مسی در درگیری با «گری مدل» کارت قرمز را مقابل چشمان خود دید. او به همان میزان که در 14 سال اخیر در رده باشگاهی پیشرفت کرده، به همان میزان در تیم ملی در جا زده است. مسی درباره دیدار نیمه‌نهایی مقابل برزیل گفت: «توپ دقیقاً مثل یک خرگوش در زمین بازی حرکت می‌کرد. ما نمی‌خواهیم بخشی از این رقابت باشیم و برزیل برای این جام، آماده شده است.» اما واقعیت شکل دیگری دارد. او هرگز موفقیت‌هایش در بارسلونا را در تیم ملی آرژانتین تکرار نکرده و این اتفاق هیچ ارتباطی با کوپا آمریکای برزیل هم ندارد.

شاید زمان آن رسیده تا مرد شماره 10 آلبی‌سلسته، از فوتبال ملی کناره‌گیری و جای خود را به رهبران جدید واگذار کند. دیگر وقت آن رسیده که در تیم ملی آرژانتین یک رییس جدید سر کار بیاید، رئیسی که شباهتی به مسی نداشته باشد و تصمیمات اشتباه او را تکرار نکند. گرچه این امر بسیار مشکل به نظر می‌رسد اما غیرممکن نیست و از همه مهم‌تر تنها شانس آلبی‌سلسته برای رهایی از بند ناکامی است.

بیشتر بخوانید:

احتمال محرومیت مسی به دلیل مصاحبه پس از اخراج مقابل شیلی

تگ ها


لیونل مسی آرژانتین آلبی سلسته لیونل مسی آرژانتین Copa America UEFA Champions League فوتبال