سرنوشت لیگ قهرمانان امروز مشخص می شود؟

به نظر می رسد در جلسه امروز کنفدراسیون فوتبال آسیا با ۶ کشور غرب آسیا سرنوشت ادامه بازی های لیگ قهرمانان مشخص شود....

به گزارش مدال و به نقل از الرایه قطر با حضور هانی بالان عضو کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا جلسه هماهنگی با برخی در فدراسیون های غرب آسیا که در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا حضور دارند برای ادامه برگزاری این مسابقات انجام می شود. این جلسه از طریق سامانه ارتباط بصری برای گفت و گو درباره ادامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا است که از بهمن ماه به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف شده است.


رئیس و اعضای کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا و همچنین نماینده های فدراسیون های غرب آسیا که در لیگ قهرمانان حضور دارند -قطر ، ایران ، عراق ، ازبکستان ، عربستان سعودی و امارات- در این جلسه شرکت می کنند. در این نشست درباره پیشنهادات ارائه شده توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا برای تکمیل رقابت های لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۲۰ بحث خواهد شد.


بااین وجود منابع مورد تایید به الرایه اطلاعات داده اند که امروز پیشنهاد و زمان بندی جدیدی برای ادامه مسابقات به تصویب خواهد رسید. انتظار می رود که کنفدراسیون فوتبال آسیا سرانجام بازی ها را با  سیستم رالی یا متمرکز در یک کشور برگزار کند. قطر قوی ترین گزینه برای میزبانی این رقابت ها خواهد بود بخصوص اینکه این کشور استادیوم هایی با تهویه مطبوع و سیستم کاهش دمای هوا در بالاترین سطح است و این موضوع کنفدراسیون فوتبال آسیا را ترغیب می کند که برای برای حفظ سلامتی و ایمنی بازیکنان و تیم ها این کشور را انتخاب کند.


از جمله پیشنهاداتی که کنفدراسیون فوتبال آسیاد ر جلسه امروز خود مطرح می کند تعیین زمان بازی ها از ۲۷ اکتبر تا ۴ نوامبر (آبان ماه) برای برگزاری مسابقات مرحله گروهی و همچنین امروز این پیشنهاد مطرح خواهد شد که مسابقات مراحل نهایی تنها در یک بازی و در پایان ماه نوامبر انجام شود.  به نظر می رسد که کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم دارد فینال رقابت ها را در تاریخ ۱۲ دسامبر (۲۲ آذرماه)برگزار کند.


در جلسه امروز ممکن است برای تعیین سرنوشت دیدارهای مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ وجام ملت های ۲۰۲۳ بحث نشود چرا که این مسابقات بر عده فدراسیون جهانی(فیفا) است که براساس موقعیت های ۴۰ تیم شرکت کننده در مرحله مقدماتی درباره آن تصمیم گیری خواهد شد.

بیشتر بخوانید:
اسکالونی: لائوتارو در کنار مسی رشد خواهد کرد
حمایت اینفانتینو از حرکت اعتراضی بازیکنان بوندس‌لیگا
کلوپ: از بازیکنانم می‌خواهم ماسک بزنند و دستکش بپوشند 

تگ ها


لیگ قهرمانان آسیا فوتبال ایران فوتبال جهان AFC Champions League فوتبال