سرنوشت مشعل المپیک در شرایط کرونایی

مشعل‌های المپیک و پارالمپیک توکیو با تصمیم ژاپنی ها به معرض نمایش عمومی گذاشته خواهد شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در شرایطی که شیوع ویروس کرونا مراسم حمل مشعل المپیک را هم تحت تاثیر خود قرار داده و در میانه راه متوقف کرده، کمیته برگزاری بازی‌های المپیک و پارالمپیک توکیو۲۰۲۰ اعلام کرد که مشعل‌های این دو رویداد را به معرض نمایش عمومی خواهد گذاشت و این اقدام را فرصتی مغتنم برای از نزدیک دیدن ارزش‌های المپیکی عنوان کرده است. 


نمونه مشعل‌های المپیک و پارالمپیک توکیو۲۰۲۰ طی برپایی یک نمایشگاه از تاریخ دوم نوامبر در دفتر فرمانداری کلانشهر توکیو به نمایش عمومی گذاشته می‌شود و تا تاریخ دهم نوامبر در قسمت نمایشگاه پرچم، برای بازدید مستقر خواهد بود.


این مشعل‌ها سپس مسیر تور نمایشگاهی خود را در ۶۲ منطقه شهرداری توکیو ادامه خواهند داد و در کنار آنها نمونه مشعل‌های دیگر که در بازی‌های مختلف المپیک و پارالمپیک روشن شده است نیز نمایش داده می‌شود.
بنا بر اعلام فرمانداری توکیو، بازدیدکنندگان حق حمل و یا لمس مشعل‌ها را نخواهند داشت و بازدید از نمایشگاه با انجام اقدامات ایمنی بهداشتی و ضدکرونایی صورت خواهد پذیرفت.


مشعل اصلی بازی‌های المپیک از ماه سپتامبر در یک حباب محافظتی شیشه‌ای در موزه المپیک توکیو قرارگرفته است و مشخص نیست در ماههای منتهی به المپیک در سال ۲۰۲۱ قرار است به قاره های دیگرهم برده شود یا تا زمان برگزاری این رویداد در توکیو باقی می ماند.

بیشتر بخوانید:

توقف بررسی وضعیت رشته‌های المپیکی یک هفته پس از آغاز به کار مجدد!

برنامه‌های هفته پارالمپیک مشخص شد/ شروع با روز عصای سفید

 

 

تگ ها


المپیک ۲۰۲۰ توکیو المپیک