سروش رفیعی به وعده خود عمل نکرد

به گزارش مدال به نقل از خبرورزشی، در سال های نه چندان دور بازیکنان فوتبال ایران حضور پر رنگی در فوتبال اروپا داشتند ......

به گزارش مدال به نقل از خبرورزشی، در سال های نه چندان دور بازیکنان فوتبال ایران حضور پر رنگی در فوتبال اروپا داشتند. فوتبال ایران حتی از ژاپن و کره جنوبی هم بیشتر در اروپا صاحب لژیونر بود. عمده بازیکنان ما در لیگ بوندسلیگا که به عنوان یکی از 4 لیگ معتبر دنیا شناخته می شود حضور داشتند.

در 6، 7 سال گذشته اما فوتبال ما با افت شدید در صدور بازیکن به اروپا مواجه شد و این بار ژاپنی ها و کره ای ها بودند که چند برابر ما صاحب بازیکن در فوتبال اروپا شدند. در این سال ها عمده لژیونرهای فوتبال ایران در لیگ های کشورهای حوزه خلیج فارس حضور داشتند.

در سه، چهار سال گذشته و با قدرت نمایی تیم ملی ایران تحت هدایت کارلوس کی روش دوباره روند جدذب بازیکنان ایرانی توسط اروپایی ها آغاز شد. با این تفاوت که دیگر اعتبار گذشته را نزد آنها نداشتیم و این بار مشتریان ایرانی ها از کشورهایی همچون روسیه، یونان و هلند بودند. این روند تا امروز مثبت پیش رفته تا جایی که فوتبال ایران دوباره صاحب تعداد قابل توجهی لژیونر در سطح اروپا شده است.

اما تفاوت با گذشته این است که یک لژیونر سختی های بیشتری را نسبت به قبل متحمل می شود. عمده این سختی ها مربوط به دستمزد بازیکنان می شود. بازیکنان ایرانی به مانند قبل دستمزد خوبی در فوتبال اروپا دریافت نمی کنند. همین مسئله باعث می شود بسیاری از بازیکنانی که مورد توجه تیم های یونانی، روسی  و یاهلند و دسته دوم آلمان قرار می گیرند در نهایت راضی نشوند به اروپا بروند و کشورهای حوزه خلیج فارس را انتخاب کنند.

سروش رفیعی نیز یکی از این نمونه هاست. سروش در نهایت نتوانست با خودش کنار بیاید که به دسته دو آلمان و یا لیگی سطح پایین در فوتبال اروپا برود. او این تصویر را ساخته بود که شاید موردی متفاوت باشد اما راه قطر را برای فوتبال خود انتخاب کرد که به معنای درآمد بیشتر است و تا پیشرفت فوتبال .

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال