سرپرست تیم ملی بسکتبال نوجوانان پاسخ انتقادها و حواشی را داد

محمدعلی نصیریایی که پس از انتخابش به عنوان سرپرست تیم ملی نوجوانان با انتقادهای زیادی مواجه شد درباره آنها توضیح داد ......

محمدعلی نصیریایی که پس از انتخابش به عنوان سرپرست تیم ملی نوجوانان با انتقادهای زیادی مواجه شد درباره آنها توضیح داد.

انتخاب های عجیب فدراسیون بسکتبال صدای انتقاد اهالی این رشته را بلند کرده و این روزها همه منتقد رامین طباطبایی رئیس جدید فدراسیون هستند که بعد از 5 ماه مدیریت هنوز نتوانسته رضایت خانواده دنیای توپ و تور را جلب کند. یکی از این انتخاب‌ها که با انتقادهای زیادی همراه شد سرپرست تیم ملی نوجوانان بود. با تصمیم رامین طباطبایی سرپرست تیم ملی نوجوانان انتخاب شد و محمدعلی نصیریایی این سمت را گرفت. انتقادهای زیادی به این تصمیم شد مبنی بر اینکه او سابقه بسکتبالی ندارد.

نصیرایی درباره انتقادها و حواشی ایجاد شده صحبت کرد و درباره سابقه فعالیتش توضیح داد. او اظهار کرد: من سال‌های زیادی است که در بسکتبال حضور دارم و سرپرست تیم‌های مختلفی بوده‌ام. حدود چهار سال سرپرست گلستان در قهرمانی کشور بوده‌ام و در فینال حضورداشته‌ایم. در مازندران سرپرست تیم بابل بودم. با تیم بابل در لیگ سراسری مازندران قهرمان شدیم.

سرپرست تیم ملی نوجوانان ایران ادامه داد: سرپرست تیم کاله رامیان بودم که در لیگ کشور دوم شدیم. درست است که رشته اصلی من کشتی است اما در بسکتبال حضور داشته‌ام و به کار سرپرستی اشراف کامل دارم. از طرف دیگر من سمت‌های دیگری هم داشته‌ام که اصلا لازم نیست به آنها اشاره کنم اما اینکه بگویند کارم را بلدم نیست یا تجربه‌ای ندارم بی‌انصافی است.

نصیریایی همچنین بیان کرد: مگر سرپرست تیم ملی قرار است کار فنی انجام دهد؟ بله اگر مربی بودم انتقادها را قبول می‌کردم اما کار من چیز دیگری است. من باید تیم را مدیریت کنم و بتوانم بازیکنان را در شرایطی نگه دارم که مشکلی ایجاد نشود که در این زمینه هم سابقه دارم و هم تجربه.

او در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه در گذشته فرزندان برخی سرپرست‌های تیم ملی بدون شایستگی وارد ترکیب نهایی می‌شدند آیا در آینده این اتفاق برای فرزند او نیز خواهد افتاد یا اینکه هیچ دخالتی در کار کادرفنی نخواهد داشت؟ تصریح کرد: به من ارتباطی ندارد. من کار خودم را می‌کنم و هرکس لایق باشد باید وارد تیم ملی شود. از طرفی خود من در ورزش حق خوری را تجربه کرده‌ام و به هیچ وجه اجازه نمی‌دهم حق ورزشکاری ضایع شود.

سرپرست تیم ملی نوجوانان ادامه داد: نکته دیگر این است که فرزند من قبل از اینکه من سرپرست تیم ملی شوم در اردوها حضور داشته و سطح فنی‌اش مشخص است. مربیان و کارشناسان می‌توانند وضعیت او را بررسی کنند و ببینند که در حد تیم ملی هست یا نه. زمانی که او به اردوی تیم ملی دعوت شد من اصلا در کار نبودم. بعد از آن هم با نظر کادرفنی جدید دوباره به تیم ملی نوجوانان دعوت شد. فرزند من حتی به اردوی تیم ملی 2020 هم دعوت شد اما با نظر کادرفنی به تیم ملی 2019 آمد تا با این تیم باشد.

او با اشاره به این موضوع که گفته می‌شود گرگانی‌ها سمت می‌گیرند و شهرهای میزبان اردوی تیم ملی، سرپرستان را انتخاب می‌کنند بیان کرد: من اصلا گلستانی نیستم. من بابلی هستم. واقعا نمی‌دانم دلیل این صحبت‌ها چیست اما هدف ما کمک کردن به این تیم با استعداد است. سیاست فدراسیون استفاده از پتانسیل شهرستان‌ها است و به نظرم اشکالی ندارد که سرپرست یک تیم یا مربی تیمی دیگر شهرستانی باشد.

نصیریایی در پاسخ به این سوال که آیا گرگان آماده میزبانی رقابت‌های نوجوانان غرب‌آسیا شده یا نه؟ تصریح کرد: بله همه چیز آماده است. فدراسیون برنامه‌ریزی‌ها را انجام داده و با حمایت مسوولان استان تمام تلاش انجام می‌شود تا میزبانی خوبی از رقابت‌های غرب‌آسیا داشته باشیم.

سرپرست تیم ملی نوجوانان در پایان به ایسنا گفت: از همه دوستان تقاضا می‌کنم که از تیم ملی و فعالان حمایت کنند. هرکس که تلاش می‌کند تا قسمتی از کار را به خوبی انجام بدهد را حمایت کنیم. افراد زیادی هستند که این روزها تلاش می‌کنند مثل بهمن سلیمانی که تمام امکاناتش را در اختیار بسکتبال گذاشته و واقعا حامی این رشته است. چرا این افراد نباید دیده شوند؟ چرا نباید حمایت شوند؟ به نظر من باید از آنها حمایت شود تا انگیزه‌شان بیشتر شود. به نظر من باید از همه حمایت شود تا با انگیزه کارشان را ادامه دهند.

تگ ها


اخبار روز بسکتبال