سرژ گنابری؛ آشپز فوتبال اروپا

یادداشتی در وصف یکی از آماده‌ترین مهاجمان فوتبال اروپا که در بایرن می‌درخشد....

سرژ گنابری؛ آشپز فوتبال اروپا

ژان تصمیم گرفت از ساحل عاج به آلمان برود و یکی از سخت‌ترین زبان‌های دنیا را یاد بگیرد تا هنگام برگشت به قاره سیاه با تدریس درآمد کسب کند اما مشاهده بریجت همانا و عاشق شدن و ماندن در آلمان همانا! ثمره عشقشان هم حالا در کهکشان باوریا تک ستاره شده.
در آلمان همه‌چیز روی نظم پیش می‌رود.برای سرژ هم هم به همین نحو همه‌چیز روی روال قرار گرفت.آن‌قدر باهوش بود که از ۵ سالگی در آکادمی‌ها سر از تیم‌های اصلی درآورد، آن هم زمانی که هیچ علاقه‌ای به فوتبال نداشت. می‌گویند آن‌قدر سرعتش خوب بود که هیچ مسابقه دویی را به عنوان نفر دوم از خط نگذراند و اسطوره‌اش بولت بود اما وقتی فهمید رکوردشکنی اسطوره جاماییکایی مشکل‌تر از این حرف‌هاست فوتبال برایش جذاب شد. الگویش در فوتبال که باعث شد هنگام دیدن توپ برق در چشمانش ظاهر شود؟ اوزیل!
آن‌قدر اوزیل را دوست داشت که وقتی شمع پانزده سالگی‌اش را فوت می‌کرد به پیشنهاد آرسنال جواب مثبت داد تا در کنار الگویش بازی کند اما قوانین چنین اجازه‌ای نمی‌داد. عاشق لباس قرمز توپچی‌ها بود و هنوز هم خودش را طرفدار آن‌ها می‌داند تا درخشش حالایش در لباس بایرن پتکی باشد بر سر مدیران آرسنال. جملاتش هنوز آرسنالی‌ها را قلقلک می‌دهد: امیدوارم گل‌هایم به تاتنهام، آرسنالی‌ها را خوشحال کند!
 زمانی که به وست بروم قرض داده شد تا فرصت بازی بیشتری پیدا کند تونی پولیس، سرمربی وقت وست بروم اعلام کرد او در حد تیمش نیست! حالا گنابری در لیگ قهرمانان می‌درخشد اما کسی از سرمربی وست بروم خبر دارد؟
بین این همه آلمانی منظم و بی‌احساس که دقیقه نود هم مانند دقیقه یک در زمین چمن مسلط ‌اند درخشش چنین جوان به شدت احساسی عجیب است. یک مسیحی معتقد که در زندگی‌اش تنها عاشق سارا (خواهر تیمو کهرر، هم‌تیمی سابقش) بوده. هنوز هم می‌گویند علاقه‌‌اش به بسکتبال بیشتر از فوتبال است و فقط به خاطر هیجان و سرگرمی فوتبال را انتخاب کرده اما چه باکی است وقتی رقیبان را خرد می‌کند و بعد از گلزنی به نشانه طبخ آن‌ها دستانش را حرکت می‌دهد؟ زمانی بایرن را با کان می‌شناختند و زمانی با کلوزه... خدا را چه دید! شاید زمانی بگویند یا آن آشپزی که همه را در کوره می‌سوزاند بخیر!

بیشتر بخوانید:

گنابری: لواندوفسکی برای بایرن یک موهبت است

تگ ها


یادداشت اختصاصی سرژ گنابری بایرن مونیخ Bundesliga فوتبال