سرگردان میان محبوبیت و غضب

امروز امیر قلعه نویی بار دیگر روبه روی استقلال خواهد ایستاد. مردی که همیشه در بازی های مقابل استقلال چهره او ......

امروز امیر قلعه نویی بار دیگر روبه روی استقلال خواهد ایستاد. مردی که همیشه در بازی های مقابل استقلال چهره او ...

امروز امیر قلعه نویی بار دیگر روبه روی استقلال خواهد ایستاد. مردی که همیشه در بازی های مقابل استقلال چهره اول حواشی و کانون توجهات بوده است؛ اما امروز رقیب او در نیمکت استقلال سوژه اول هواداران آبی خواهد بود.

به گزارش  مدال به نقل از "ورزش سه"، طی دو فصل اخیر استقبال خوبی از قلعه نویی در آزادی نشده است. اویی که زمانی جز تحسین و تشویق چیزی از سکوهای آبی نمی شنید، وقتی با تراکتورسازی پا به آزادی گذاشت، حتی هو شد.

هفته های پایانی لیگ پانزدهم را به خاطر بیاورید. پرسپولیس در دربی، استقلال را برده بود و هواداران استقلال برای جبران فاصله خود با رقیب سنتی آن هم در سه هفته مانده به پایان، دل به علیرضا منصوریان و نفت بستند. منصوریان به قولش عمل کرد و پرسپولیس را شکست داد تا اختلاف امتیاز سرخابی ها به صفر برسد. حالا منصوریان در اوج محبوبیت قرار داشت و نماد یک مربی جوان و نوگرا در بین هواداران آبی شده بود. هوادارانی که با باخت پرسپولیس مقابل نفت دوباره به قهرمانی امیدوار شده بودند. اما آنها فکر یک چیز را نمی کردند. اینکه امیر قلعه نویی با تراکتورسازی که در کورس قهرمانی نبود بیاید و استقلال را در آزادی ببرد. این بار مردی که سه بار استقلال را قهرمان لیگ برتر کرده بود، قهرمانی را از استقلال گرفت تا در پایان بازی مجبور شود با اسکورت ویژه و در میان شعارهایی که بر علیه خود می شنید زمین را ترک کند. هواداران استقلال از اینکه مربی سابق شان به خاطر بردن استقلال، به بازیکنان اصلی تیمش در بازی مقابل الهلال در لیگ قهرمانان استراحت داده بود شاکی بودند. اما او آمد و با انگیزه زیاد استقلال را برد و قهرمانی را از آنها گرفت. آن روز منصوریان محبوب ترین مربی استقلالی بود و قلعه نویی تاج و تخت محبوبیت خود را به مربی ای واگذار کرد که تا آن زمان حتی یک بار هم به عنوان سرمربی روی نیمکت استقلال ننشسته بود. منصوریان قهرمانی را از پرسپولیس گرفت و محبوب شد و قلعه نویی قهرمانی را از استقلال گرفت و مغضوب شد.

حالا یک سال و نیم پس از آن روزها، قلعه نویی به آزادی برمی گردد تا با استقلال روبه رو شود. مرد مغضوب به مصاف مرد محبوب آن روزها. اما چرخ روزگار همیشه بر یک مدار نمی چرخد. مرد محبوب آن روزها امروز به شدت در بین هواداران استقلال مقبولیت خود را از دست داده. تنها یک امضا پای حکم اخراج او مانده که آن هم نیازمند برد مقابل شاگردان قلعه نویی در بازی مقابل شاگردان منصوریان است. عدم موفقیت منصوریان باز اقبال آبی ها را به سمت قلعه نویی جلب می کند. به سمت مردی که استقلال فقط با او قهرمان لیگ برتر شده و بدون او تنها به نایب قهرمانی رضایت داده است. مردی که فصل گذشته به دلیل دلخوری اش از تماشاگران استقلال، درخواست منصوریان برای رفتن به سمت آنها را رد کرد تا نشان دهد از آنها دلخور است. امروز روزی است که قلعه نویی می تواند جایگاهی را که منصوریان از او گرفته بود پس بگیرد. امروز ژنرال آبی ها می تواند دوباره درجه ژنرالی خود را از منصوریان پس بگیرد.

امروز قلعه نویی خیالش از این راحت است که دیگر سوژه اعتراض هواداران استقلال نخواهد بود، چرا که این هواداران امروز سوژه مهمتری به نام علیرضا منصوریان دارند. هوادارانی که آمده اند تا به محض نتیجه نگرفتن تیم خود، حکم به خروج منصوریان از تیم شان دهند. جدال قلعه نویی و منصوریان جدالی است برای تعیین موقعیت آنها در بین استقلالی ها. منصوریان دوست دارد قلعه نویی را ببرد تا یا ماندگار شود یا با برد استقلال را ترک کند و قلعه نویی برای رساندن ذوب آهن به صدر جدول برد می خواهد و هم انگیزه های شخصی اش برای پیوند دوباره اش با هواداران استقلال باعث خواهد شد تا امروز تیمش را برای یک برد دیگر مقابل استقلال در آزادی به میدان بفرستد. سکوهای ملتهب استقلال در بازی امروز، حرف های زیادی برای گفتن دارد و قلعه نویی سهمش را از این سکوها می خواهد.

 

تگ ها


اخبار روز ذوب آهن لیگ برتر خلیج فارس فوتبال