سریع‌ترین و خلاق‌ترین و تکنیکی‌ترین‌های یورو

شناسایی بازیکنان برتر یورو ۲۰۲۰ از دریچه آمار و ارقام شما را به نام های جالبی می رساند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، کدام بازیکنان در یورو ۲۰۲۰ سریع تر دویدند و بیشترین مسافت را طی کردند؟ کدام یک موفق ترین سانترها را انجام داد و کدام بازیکن بیشترین حملات را آغاز کرد؟ آمارهای Volkswagen Mobility که پس از هر دور از مسابقات یورو ۲۰۲۰ به روز رسانی می شد، نتایج جالبی به همراه داشته است. این نتایج در وب سایت رسمی یورو ۲۰۲۰ منتشر شده که در ادامه آن را می خوانید:

بیشترین مسافت پیموده شده:
۱ – جورجینیو (ایتالیا): ۸۶.۶۱ کیلومتر
۲ – کالوین فیلیپس (انگلیس): ۸۲.۹۹ کیلومتر
۳ – پدری (اسپانیا): ۷۶.۱۴ کیلومتر
۴ – هری کین (انگلیس): ۷۴.۳۳ کیلومتر
۵ – رحیم استرلینگ (انگلیس): ۶۸.۳۵ کیلومتر
بیشترین مسافت پیموده شده توسط یک بازیکن در یورو ۲۰۲۰ متعلق به جورجینیو است؛ او طی ۷ بازی، ۸۶.۶۱ کیلومتر پیموده است. در میان ۵ بازیکن برتر این بخش، نام ۳ انگلیسی به چشم می خورد که در نوع خود جالب است. حضور پدری ۱۸ ساله در مکان سوم هم بسیار قابل توجه است.

بیشترین مسافت پیموده شده به همراه توپ:
۱ – پدری (اسپانیا): ۳۸.۲۳ کیلومتر
۲ – جورجینیو (ایتالیا): ۳۳.۱۲ کلیومتر
۳ – کوکه (اسپانیا): ۳۱.۲۱ کلیومتر
۴ – کالوین فیلیپس (انگلیس): ۳۰.۹۸ کلیومتر
۵ – آیمریک لاپورته (اسپانیا): ۳۰.۹۱ کلیومتر
این آمار نشان می دهد که اسپانیا برترین بازیکنان یورو ۲۰۲۰ بر اساس مالکیت توپ را در اختیار داشته است. لاروخا با ۳ بازیکن در میان ۵ بازیکنی که بیشترین مسافت را با توپ پیموده اند، یک رکورد قابل توجه را به نام خود ثبت کرده است. این در حالی است که آنها یک بازی کمتر از ایتالیا و انگلیس انجام داده اند که هر کدام یک نماینده در میان ۵ نفر برتر این رتبه بندی دارند. حضور پدری ۱۸ ساله در صدر این رده بندی نوید ظهور یک ستاره بزرگ را می دهد.

سریع ترین بازیکنان:
۱ - لوئیک نگو (مجارستان): ۳۳.۸ کیلومتر بر ساعت
۱ - لئوناردو اسپینازولا (ایتالیا): ۳۳.۸ کیلومتر بر ساعت
۲ - کینگزلی کومان ( فرانسه): ۳۳.۷ کیلومتر بر ساعت
۳ - کودی گاکپو (هلند): ۳۳.۶ کیلومتر بر ساعت
۴ – دنیل جیمز (ولز): ۳۳.۵ کیلومتر بر ساعت
۴ – مارکوس رشفورد: ۳۳.۵ کیلومتر بر ساعت
نگوی مجارستانی و اسپینازولا از ایتالیا سریع ترین بازیکنان یورو ۲۰۲۰ بودند؛ رقابت در این بخش بسیار تنگاتنگ است و عنوان اولی به صورت مشترک به این دو بازیکن رسیده است. سرعت متوسط دویدن یک انسان تنها ۱۸ کیلومتر بر ساعت است. سریع ترین سرعت ثبت شده از انسان متعلق است به «یوسین بولت» دونده معروف جامائیکایی و قهرمان المپیک که رکورددار دو ۱۰۰ متر با ۹.۵۸ ثانیه است. سرعت متوسط بولت در ۱۰۰ متر ۳۷.۵۸ کیلومتر بر ساعت است. اما بالاترین سرعت ثبت شده از بولت مربوط به سرعت او در متر ۶۰ تا ۸۰ پیست است. بولت در این مسافت سرعتی بالغ بر ۴۴.۷۲ کیلومتر بر ساعت بر خود می گیرد. این یعنی سرعت بازیکنان فوق دو برابر متوسط سرعت انسان و حدود ۱۰ کیلومتر بر ساعت، کمتر از سریع ترین انسان جهان است. کیه زا (۳۱.۷ کیلومتر بر ساعت) و واکر (۳۱.۳ کیلومتر بر ساعت) سریع ترین بازیکنان دیدار فینال بودند.

بیشترین پاس کلیدی:
۱ - پدری (اسپانیا): ۳۱ پاس
۲ - کوکه (اسپانیا): ۱۹ پاس
۲ - جوردی آلبا (اسپانیا): ۱۹ پاس
۲ – لورنزو اینسینیه (ایتالیا): ۱۹ پاس
۳ – امیل فورسبرگ (سوئد): ۱۸ پاس
پاس های دقیق و کلیدی، یکی از ویژگی های بارز در فوتبال پدری، ستاره ۱۸ ساله تیم ملی اسپانیاست؛ ویژگی که او را با اقتداری قابل توجه در صدر جدول بیشترین پاس های کلیدی یورو ۲۰۲۰ قرار داده است؛ او در این جام ۳۱ پاس کلیدی داد، ۱۲ پاس بیشتر از نفرات دوم! نکته قابل توجه در این رتبه بندی، حضور ۳ بازیکن تیم ملی اسپانیا در میان ۵ پاسور برتر جام است.

بیشترین دریبل موفق:
۱ - رحیم استرلینگ (انگلیس): ۲۲ دریبل
۲ – فدریکو کیه زا (ایتالیا): ۱۵ دریبل
۳ – مارتین بریتویت (دانمارک): ۱۳ دریبل
۴ – آندری یارمولنکو (اوکراین): ۱۱ دریبل
۵ – کیلیان امباپه (فرانسه): ۱۰ دریبل
علاقه بالای رحیم استرلینگ به کار با توپ که ریو فردیناند در گفت و گو با بی بی سی هم به آن تاکید داشت در یورو ۲۰۲۰ حالت موفقیت آمیزی داشت و این بازیکن یکی از مهره های تاثیر گذار تیم ساوت گیت بود. ستاره منچسترسیتی با ۲۲ دریبل موفق و اختلافی فاحش با سایر نفرات برتر، بیشترین تعداد دریبل موفق را در یورو ۲۰۲۰ به نام خود ثبت کرد.

بیشترین سانتر صحیح:
۱ - آندری روبرتسون (اسکاتلند): ۱۲ سانتر
۲ – دیوید آلابا (اتریش): ۱۱ سانتر
۲ – ریکاردو رودریگز (سوئیس): ۱۱ سانتر
۲ – دنیل جیمز (ولز): ۱۱ سانتر
۳ – کوکه (اسپانیا): ۱۰ سانتر
کار اسکاتلند در یورو ۲۰۲۰ خیلی زود به پایان رسید حتی با وجود ۱۲ سانتر صحیح آندری روبرتسون که روی سر هم تیمی هایش فرود آمد. در میان برترین های این بخش، بازیکنان دو تیم فینالیست جایی ندارند؛ شاو و مونت با ۹و۶ سانتر از انگلیس و اینسینیه با ۶ سانتر، برترین های دو تیم فینالیست در این بخش به شمار می روند؛ این موضوع کاملا طبیعی است چرا که ایتالیا و انگلیس بیشتر حمله مستقیم یا پاس های کوتاه را در دستور کار خود داشتند.

بیشتر خلق موقعیت در یک سوم دفاعی:
۱ – پدری (اسپانیا): ۲۷
۲ – مارکو وراتی (ایتالیا): ۲۵ 
۳ – رحیم استرلینگ (انگلیس): ۱۹
۴ – مارکوس یورنته (اسپانیا): ۱۸
۵ – لوک شاو (انگلیس): ۱۷ 
پدری اگرچه همراه با تیم ملی اسپانیا به دیدار فینال یورو ۲۰۲۰ راه نیافت اما تعداد خلق موقعیت هایش بیشتر از بازیکنان تیم های فینالیست بود. وراتی با وجود انجام یک بازی بیشتر از پدری با توجه به صعود تیمش به فینال ۲ موقعیت کمتر از او خلق کرد. استرلینگ هم بهترین بازیکن انگلیس در این بخش به شمار می رود. شاو با خلق ۵ موقعیت در دیدار فینال، بهترین بود.

بیشترین حمل توپ به محوطه جریمه: 
۱ - لورنزو اینسینیه (ایتالیا): ۱۶ 
۲ – رحیم استرلینگ (انگلیس): ۱۵
۳ – کیلیان امباپه (فرانسه): ۱۳
۴ – یواکیم مهله (دانمارک): ۱۲
۵ – لئوناردو اسپینازولا (ایتالیا): ۱۱
۵ – فدریکو کیه زا (ایتالیا): ۱۱
در طول بازی های یورو ۲۰۲۰ هیچ بازیکنی به اندازه اینسینیه توپ را وارد محوطه جریمه حریف نکرد. مطمئنا انگلیسی ها بعد از ۹۰ دقیقه فینال نفس راحتی کشیدند وقتی که او از زمین بازی خارج شد! در میان ۵ بازیکن برتر این رتبه بندی نام ۳ بازیکن ایتالیایی دیده می شود که بسیار قابل توجه است.

بیشتر بخوانید:

ترین های یورو ۲۰۲۰ در قرق ایتالیایی ها (عکس)

خوشحالی به روش دنیله دی‌روسی؛ شیرجه روی میز! (عکس)

 

 

تگ ها


یورو ۲۰۲۰ فوتبال جهان فوتبال