سریع، خشن و تکنیکی؛ ارتش دراگان آماده جدال با لبنان (عکس)

در فاصله کوتاه مانده تا بازی پنجم مرحله انتخابی جام جهانی، شاگردان دراگان اسکوچیچ با روحیه بالا به دنبال دستیابی به امتیاز سیزدهم خود در این رقابت‌ها هستند....

به گزارش "ورزش سه"، ستاره‌های تیم ملی بار دیگر گردهم آمده‌اند تا در مسیری بزرگ و تاریخی شرایط را برای نزدیک شدن به جواز حضور در جام جهانی قطر فراهم کنند. ستاره‌هایی که از انگلیس، هلند، یونان، قطر، امارات، ایران و... با پیراهن تیم ملی تنها به یک هدف و یک مسیر مشترک فکر می‌کنند و متمرکز شده‌اند. تیم ملی با عبور از سوریه، عراق و امارات و توقف برابر کره جنوبی، اکنون با ۱۰ امتیاز در فاصله ۶ بازی مانده به پایان این رقابت‌ها، چشم به فرامین کادرفنی دوخته‌اند تا بهترین اتفاق را برابر لبنان و در ادامه سوریه طی دو بازی پیش رو شکل دهند. ۶ امتیازی که قطعا می‌تواند گام بزرگی برای تحقق رویای حضور دوباره در جام جهانی محسوب شود.

اسکوچیچ و مشت‌های گره کرده در کنار شاگردانش؛ همه انتظار دارند در پایان بازی برابر لبنان نیز شاهد این اتفاق باشند. یک برد شیرین دیگر در مسیر جام جهانی که می‌تواند با ۱۳ امتیازی شدن ایران، یک گام دیگر یوزها را به قطر نزدیک‌تر کند.

بیرانوند دومین تجربه حضور در انتخابی جام جهانی را پشت سر می‌گذارد. او در دوره قبل مقاومتی جالب توجه برابر بسته نگه داشتن دروازه‌اش داشت و اکنون نیز با سه کلین شیت طی چهار بازی اخیر، قادر است بار دیگر رکوردزنی خود را طی دیدارهای باقیمانده دنبال کند؛ به نظر بازی با لبنان اتفاق نگران‌کننده‌ای متوجه دروازه‌اش نباشد. نظر شما چیست؟

نیازمند جمع گلرهای لژیونر تیم ملی را جمع کرده است. او رقیبی نزدیک برای بیرانوند و امیر عابدزاده محسوب می‌شود و با تجربه اندوزی در لیگ پرتغال، اکنون چشم به اعتماد اسکوچیچ دوخته است. هرچند کار برای او سخت‌تر از قبل تصور می‌‎شود و باید دید در نهایت قفل دروازه ایران برابر لبنان به کدام گلر سپرده خواهد شد.

سامان قدوس بعد از درخشش طی دیدارهای اخیر تیمش در لیگ برتر انگلیس، اکنون باانگیزه‌تر از قبل وارد اردوگاه تیم ملی شده است. قدرت تکنیکی و بازیسازی بالای این بازیکن مطمئنا می‌تواند گره‌گشای دیدار با لبنان تلقی شود. او در شرایطی اردوی قبلی را ترک کرد که بابت اینکه فرصت بازی نیافت دلخور به نظر می‌رسید اما به نظر می‌رسید اینبار او با توجه به شیوه‌ای که اکنون اسکوچیچ برابر شاگردان سرکش خود دنبال کرده، کمی خویشتن‌داری را هم به استعداد فنی‌اش اضافه کند.

سروش رفیعی بار دیگر به تیم ملی بازگشته است. یکی از بهترین پاسورهای فصل گذشته لیگ برتر ایران، اینبار توانست اعتماد دراگان اسکوچیچ را جلب کند و بخشی از برنامه‌های او برای جدال با لبنان لقب گیرد. بمب انگیزه تمرینات تیم ملی باید دید طی این اردو قادر خواهد بود میخ خود را محکم بکوبد و جایگاه ثابتی را در جمع ملی‌پوشان از آن خود کند یا خیر.

شجاع خلیل زاده به عنوان یکی از دو مدافع مورداعتماد دراگان بعد از اتفاقات که در جدال با امارات برایش شکل گرفت، اکنون با تمرکز بالاتری به اردوی تیم ملی بازگشته است. بازیکنی که هم می‌توان روی قدرت دفاعی و هم توان تهاجمی‌اش برای عبور از سد لبنان روی او حساب باز کرد.

کاپیتان تیم ملی مدت‌هاست از گلزنی با پیراهن تیم ملی فاصله گرفته است. البته با توجه به حضور طارمی و سردار، فرصت کمی هم نصیب او شده است. اما اینبار شاید ورق برای او برگردد و غیبت طارمی فرصت بهتری برای او شکل دهد تا بار دیگر شادی گل خود در تیم ملی را به اجرا بگذارد. باید دید لبنانی‌ها این فرصت را به او خواهند داد یا خیر.

نوراللهی که تاثیر مستقیمی روی قهرمانی فصل گذشته پرسپولیس داشت، این روزها با انتخاب تیم جدیدش و حضور در شباب الاهلی امیدوار است، روزهای بهتری را هم در تیم ملی دنبال کند. مدعی اصلی حضور در خط میانی تیم ملی، باید دید چه برنامه‌ای برای عبور از خط دفاعی چند لایه لبنان خواهد داشت. شاید بیش از گذشته باید روی شوت‌های غیرمنتظره او امیدوار بود. اتفاقی که می‌تواند یکی از کلیدهای این بازی برای دستیابی به سه امتیاز جدال برابر پنجمین حریف انتخابی جام جهانی محسوب شود.

برابر خط دفاعی که احتمالا چند لایه به دنبال ایجاد سد گلزنی باشند، چه بازیکنی بهتر از مهدی قایدی؟ بازیکنی که با تکنیک بالای خود احتمالا یکی دیگر از بازیکنانی باشد که بتواند سد دفاعی حریف را بشکند و چشم همه به او در این جدال دوخته شده است.

آقای دکتر استقلالی‌ها هم در اردوی تیم ملی چشم به فرصتی بزرگ دوخته است. سیاوش یزدانی که با اعتمادبنفس بیشتری در این اردو حاضر شده است، هرچند کار سختی پیش رو دارد، اما می‌تواند یکی از نفراتی باشد که قادر خواهد بود خط دفاعی ایران را برابر حریف شکل دهد.

دراگان اسکوچیچ؛ سرمربی تیم ملی این روزها بزرگترین فشار را پیش روی خود می‌بیند. در کنار تمرکزی که برای دستیابی به سه امتیاز جدال با لبنان و تدابیر تاکتیکی برای این بازی در ذهن او جاری است، مسلما بخشی از ذهن او را اتفاقات حاشیه‌ای چند روز اخیر احاطه کرده است. با این حال عبور از دو بازی پیش رو می‌تواند بخشی از برنامه‌ای فنی و روانی او برای تیم ملی را به نتیجه برساند.

احسان حاج صفی طی سالیان اخیر آچار فرانسه تیم ملی و تیم‌های باشگاهی‌اش بوده است. هرچند مصدومیت در یونان باعث شده بود در دیدارهای اخیر تیم ملی حضور کمرنگ‌تری داشته باشد اما بازی با لبنان می‌تواند یکی از بازگشت‌های بزرگ برای کاپیتان محسوب شود. بازیکنی که چه در خط میانی و چه در فاز دفاعی در سمت چپ، قادر خواهد بود بخش بزرگی از تدابیر تاکتیکی تیم ملی را پیش ببرد.

سعید زارعیان عکاس تیم ملی این تصویر را برای نمایش جدیت شاگردان دراگان اسکوچیچ برای دستیابی به امتیاز شماره ۱۳ در جدال با لبنان ثبت کرده است. بازیکنانی که در تمام دقایق باقیمانده تا این بازی حساس تنها چشم به برد دوخته‌اند.

حسین کنعانی زادگان هر جا که باشد باید انتظار ماجرایی از سوی او را داشت. مدافع باتجربه و موفق تیم ملی طی دیدارهای اخیر، بمب انرژی و روحیه در اردوی تیم ملی محسوب می‌شود. مدافع میانی تیم ملی مسلما نقش پررنگی در جدال با لبنان پیش رو خواهد داشت و باید با تمرکز بیشتری مراقب ضدحملات حریف باشد.

کاپیتان‌ها در این اردو بزرگترین مسوولیت را بر دوش دارند. احسان حاج صفی و کریم انصاریفرد که تجربه سالیان حضور در تیم ملی را در کارنامه دارند، بارها با اتفاقات و حواشی بزرگی روبرو شده‌اند و مسلما اینبار هم قادر خواهند بود با مدیریتی که از آنها انتظار می‌رود و پیش بینی می‌شود، ضمن کمک به تیم ملی برای موفقیت طی دو بازی پیش رو، شرایط را برای آرام کردن جو نیز به بهترین شکل دنبال کنند.

کاوه رضایی که طی سالیان اخیر در فوتبال اروپا کار را دنبال کرده، یکی دیگر از مهاجمان ایران در این اردو برای تقابل با لبنان محسوب می‌شود. بازیکنی که نشان داده از قدرت تمام کنندگی بالایی برخوردار است و می‌توان روی او نیز برای دستیابی به گل حساب باز کرد. باید دید برابر لبنان فرصتی برای درخشش دوباره کاوه با پیراهن تیم ملی فراهم خواهد شد؟

در کنار بازیکنانی که در این تصاویر امید بزرگی را در بین فوتبالدوستان ایرانی برای دستیابی دوباره به امتیازات صعود به جام جهانی بالا می‌برند، باید به امیر عابدزاده، سعید عزت اللهی، علیرضا جهانبخش و حتی الهیار صیادمنش که بار دیگر فرصت حضور در تیم ملی را به دست آورده نیز اشاره کرد. مهره‌هایی که فراتر از سطح آسیا، امید را برای تجربه دوباره حضور در جام جهانی افزایش می‌دهند. حالا وقت فکر کردن به سه امتیاز جدال با لبنان است. بازی به بازی و برد به برد پیش به سوی جام جهانی قطر...

تگ ها


تیم ملی ایران تمرینات تیم ملی ایران