سری‌آ و تصویب استفاده از پنج تعویض در فصل ۲۲-۲۰۲۱

فدراسیون فوتبال ایتالیا و سری آ تایید کردند که در فصل ۲۲-۲۰۲۱ تیم های حاضر در سری آ اجازه استفاده از پنج تعویض را خواهند داشت....

به گزارش "ورزش سه"، تیم های حاضر در سری آ در فصل بعد اجازه خواهند داشت تا در هر بازی از پنج تعویض استفاده کنند. این سیستم در پی شیوع بیماری کرونا در جهان در ماه مه سال ۲۰۲۰ و پس از اینکه بازیکنان مجبور به بازی با برنامه ای فشرده شدند و با توجه به خستگی و فرسودگی روز افزون فوتبالیست ها در نظر گرفته شد.

استفاده از پنج تعویض خیلی زود بسیار پرطرفدار شد و سری ا و فدراسیون فوتبال ایتالیا امروز اعلام کردند که قانون استفاده از پنج تعویض در فصل ۲۲-۲۰۲۱ نیز ادامه خواهد یافت.

این همچنین بدان معنی است که در مسابقاتی که به وقت های اضافی می روند، مانند کوپا ایتالیا، تعویض ششم نیز برای هر تیم مجاز است.


بورد بین المللی قوانین فوتبال (IFAB) گزینه حفظ این قالب را، به جای سه تعویض سنتی برای هر تیم، تا تاریخ ۳۱ دسامبر سال ۲۰۲۲ داده است.

همه لیگ های حرفه ای تصمیم نگرفته اند که همچنان به استفاده از این قانون ادامه و مثلا لیگ برتر انگلیس تصمیم گرفت تا به همان فرمت سه تعویض در هر مسابقه بازگردد.