کاناوارو: سر زیدان به ماتراتزی زشت و باورنکردنی بود

کاپیتان تیم ملی ایتالیا در جام جهانی ۲۰۰۶ هنوز باور ندارد که زین الدین زیدان چگونه تصمیم به تنبیه مارماتراتزی در زمین گرفت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در فینال جام جهانی ۲۰۰۶ بین فرانسه و ایتالیا بود که زین الدین زیدان به دلیل فحاشی مارکو ماتراتزی به خواهرش با سر به صورت او کوبید و خیلی زود با تصمیم داور اخراج شد. فرانسه سوار بر بازی بود و با ده نفره شدن، ایتالیا توانست شرایط را متعادل کرده و کار را به ضربات پنالتی بکشاند و سپس پیروز شود.

فابیو کاناوارو در مصاحبه با آاس و در مورد آن اتفاق عجیب در فینال گفت:« برای زیدان احترام زیادی قائلم و به خصوص برای خدماتی که به فوتبال چه به عنوان بازیکن و جه مربی انجام داده است ولی حرکت او واقعا زشت و اشتباه بود. یک خطای بزرگ و نابخشودنی.

در آخرین بازی خودتان آنگونه اخراج شوید، واقعا دردناک است. در زمین ممکن است هر حرفی بین بازیکنان رد و بدل شود ولی همه چیز باید همانجا بماند. در آن صحنه فقط ماترازی سقوط نکرد بلکه زیدان هم با او سقوط کرد. دیدن صحنه خروج زیدان از زمین به آن شکل، برایم غم انگیز بود. هنوز صدای ضربه ای که زیدان به ماتراتزی زد، درون گوشم است. بارها آن را به یاد می آورم و باید بگویم که اتفاق تلخی بود.»

مارادونا:« زمانی که مارادونا در ناپولی بازی می کرد، من توپ جمع کن ورزشگاه سن پائولو بودم. صحبت از مارادونا برایم ساده است چون هر شنبه و یکشنبه بازی هایش را تماشا می کردم. مقابل مسی و رونالدو بازی کرده ام ولی دیه گو چیز دیگری بود. فوتبال در آن زمان بسیار سخت تر بود و مدافعان بی واهمه خطا می کردند. مارادونا در فوتبال کنونی کار راحت تری پیش رو داشت و افتخارات بیشتری هم کسب می کرد.»

بیشتر بخوانید:
گزارش جنجالی مارکا؛ رشوه‌گیری در فوتبال اسپانیا
قصد دارم گواردیولا را به بارسا برگردانم 

تگ ها


زیدان کریستیانو رونالدو لیونل مسی چین مارادونا مارکو ماتراتزی گوانگژو اورگرانده فابیو کاناوارو فوتبال جهان بارسلونا آرژانتین رئال مادرید یوونتوس فوتبال