سعادتمند به بدهی‌های استقلال اضافه کرد/ حضور مظلومی قطعی نیست

عضو هیات مدیره باشگاه استقلال با بیان اینکه حضور پرویز مظلومی در این تیم هنوز قطعی نشده است، به حضور مربی پرسپولیسی استقلال در کادر فنی محمود فکری واکنش نشان داد....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، حجت نظری درباره انتخاب محمود فکری به عنوان سرمربی جدید تیم فوتبال استقلال به رادیو تهران، گفت: برای این اتفاق زیاد تلاش شد. بعد از جدایی آقای سعادتمند از استقلال سعی کردیم کارها را در هیات مدیره تقسیم کنیم. برای اینکه چه کسی سرمربی بشود ساعتها در هیات مدیره بحث شد. بر اساس شاخص ها به چند مربی رسیدیم. خوشبختانه توانستیم در مدت کوتاهی با محمود فکری به نتیجه برسیم ولی یک مقدار طول کشید چون مقدمات حضورش و جلب رضایت باشگاه نساجی زمان بر شد. تمام مراحل گفتگو و مذاکره با اطلاع باشگاه نساجی انجام شد.

وی درباره اینکه چرا استقلال حاضر نیست برای جذب فکری مثل جذب یحیی گل محمدی در پرسپولیس پولی به باشگاه نساجی بدهد تاکید کرد: شخصا با مالک و مدیرعامل باشگاه نساجی مذاکراتی داشتم. بحث ما این نبود که هیچ مبلغی به نساجی پرداخت نشود. بحث ما روی میزان مبلغ بود. اگر اجازه بدهید وارد عدد و رقم نشوم. ترجیحمان این بود عددی پرداخت نکنیم ولی به مدیران نساجی هم گفتیم حاضریم مبلغی را بپردازیم.

عضو هیات مدیره استقلال درباره نامه اعتراضی نمایندگان مازندران در مجلس و هشدار به وزیر ورزش در پی جدایی محمود فکری یادآور شد: نماینده مردم محترم است و حتما بر اساس مصالح حوزه انتخابی حق دارد مسائلی را عنوان کند. این اتفاق در دنیای حرفه ای نقل و انتقال بازیکن و مربی کاملا طبیعی است. به آن نماینده محترم و باشگاه نساجی هم حق می دهیم که بخواهند با فکری ادامه بدهند اما ما هم دوست داریم استقلال به جایگاه خودش برگردد. هوادار استقلال به حق انتظار دارد تیم را به جایگاهش برگردانیم. ما هم این حق را محفوظ می دانیم که از مربی و بازیکن با کیفیت استفاده کنیم.

وی در خصوص وضعیت اضافه شدن پرویز مظلومی به کادر استقلال گفت: نمی توانم قطعی حرف بزنم. در هیات مدیره هنوز تصمیم گیری نکرده ایم. باشگاه مدیرعامل ندارد و مسئولیت اول و آخر با هیات مدیره است. تمام تصمیمات را در هیات مدیره می گیریم. همانطور که گفتم وظایف در هیات مدیره تقسیم شده است. مثلا آقای عبدیان مامور جذب بازیکن و تمدید قرارداد بازیکنان است. در مورد سرپرست و دیگر عزیزانی که شاید بتوانند کنار تیم باشند تصمیم گیری نکرده ایم.

عضو هیات مدیره استقلال در خصوص حضور دیگر مربیان نساجی در استقلال از جمله عمران زاده و دین محمدی تصریح کرد: در مورد این موضوعات صحبت کردیم. فکری مربیانی را مدنظر داشت. ممکن است بخشی از آنها در نساجی با فکری همکاری کرده باشند و بخشی هم سابقه کار در نساجی نداشته باشند. مجموع این افراد به عنوان کادر فنی فعالیت می کنند. ممکن است در ادامه بعضی از افراد بخواهند با نظر فکری در نساجی بمانند یا به باشگاه دیگری منتقل شوند. آنچه برایمان مهم است تجانس و هماهنگی کادر فنی است. فکری هرچه برای موفقیت نیاز دارد در اختیارش قرار می گیرد و کوتاهی نخواهیم کرد. همکاری بین کادر فنی و مدیریتی می تواند بهترین ها را برای استقلال به ارمغان بیاورد.

نظری در خصوص حواشی حضور سعید عزیزیان مربی دروازه بان ها در استقلال که گفته می شود پرسپولیسی است، اظهار کرد: فقط سعید عزیزیان این شرایط را ندارد. بازیکنان دیگری هستند که بین استقلال و پرسپولیس در رفت و آمد بودند و حتی به عنوان مربی به تیم مقابل رفتند. اگر قرار است کسی با نظر محمود فکری که استقلالی بودنش جای شبهه ندارد به کادر فنی اضافه شد، همه باید حمایت کنیم. اگر فکری به این نتیجه رسید که نیاز به جابجایی است از آن حمایت می کنیم. اگر به این نظر هم نرسید از همه هواداران خواهش می کنم از فکری و همکارانش حمایت کنند.

وی در واکنش به اظهارات حسن روشن در جلسه ای که عنوان کرده بود مدیرعامل خوب برای استقلال پیدا نمی شود، خاطرنشان کرد: بنده در آن جلسه حضور نداشتم ولی مدیرعامل خوب حتما پیدا می شود. باید دید کسی که می خواهد مدیرعامل شود با این شرایط اقتصادی انتظار ویژه ای دارد یا خیر. شاید خیلی ها ریسک قبول مدیرعاملی را قبول نکنند و شاید خیلی ها بپذیرند. می توانیم به گزینه هایی برسیم که به خوبی استقلال را مدیریت کنند.

عضو هیات مدیره استقلال در پایان در خصوص اینکه سعادتمند عنوان کرده بود ۴۰ میلیارد تومان برای باشگاه آورده داشته است گفت: در زمان حضور سعادتمند نتوانستیم گزارش مستندی داشته باشیم ولی بعد از آن سرپرست باشگاه گزارشی را داد که موید این مطلب است که بسیاری از ارقامی که مطرح شده، آورده نبوده و به بدهی های باشگاه اضافه کرده است. البته کمک های بلاعوض هم بوده است ولی رقمش خیلی ناچیز است. حتی وقتی آقای سعادتمند موضوع فسخ قرارداد با کارگزار را مطرح کرد، این کارگزار اعلام کرد مبلغی که کمک کرده است را پس می گیرد و فسخ می کند. به نظر می رسد این رقم هم باید به بدهی ها اضافه شود. مجموعا شاهد هستیم بیش از کمک به استقلال به بدهی های باشگاه اضافه شده است.

بیشتر بخوانید:

معاون اقتصادی باشگاه استقلال مامور تسویه حساب با طلبکاران

همه رکوردهای فکری در استقلال/ ۱۴ سال حضور و بیش از ۳۵۰ بازی

 

 

تگ ها


تیم فوتبال استقلال تهران پرویز مظلومی حجت نظری فوتبال ایران استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال