سعودی‌ها در یک قدمی خرید نیوکاسل یونایتد

با کاهش تنش‌ها بین دو کشور عربستان و قطر، به نظر می‌رسد که باشگاه نیوکاسل یونایتد به زودی به مالک عربستانی فروخته خواهد شد....

به گزارش "ورزش سه"، دو کشور قطر و عربستان در هفته‌های اخیر سعی در حل مشکلات چند ساله داشته‌اند و منابع نزدیک به این مذاکرات باور دارند که ممنوعیت چهارساله پخش شبکه بین اسپورت در عربستان از میان برداشته شده تا خرید ۳۰۰ میلیون پوندی نیوکاسل و پایان مالکیت ۱۴ ساله مایک اشلی بر این باشگاه نزدیک باشد.


ممکن است این انتقال در ۲۴ ساعت پیش رو به صورت رسمی اعلام شود چرا که گفته می‌شود اشلی چهارشنبه شب جلساتی را برای بررسی جزییات نهایی برگزار کرده است. مالکان جدید آماده هستند تا به محض امضای قرارداد کارشان را در این باشگاه آغاز کنند.


انجام این انتقال در تابستان ۲۰۲۰ عملی نشد چرا که گروه مدیریتی که خواهان خرید این باشگاه بودند نتوانستند ثابت کنند که مستقل از دولت عربستان به سرکردگی محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور، عمل می‌کنند.


گفته می‌شود حالا تضمین‌های لازم به لیگ برتر داده شده که دولت عربستان سعودی مستقیما دخالتی در اداره باشگاه نخواهد داشت و منابع می‌گویند که همین موضوع چراغ سبزی برای پیشبرد مذاکرات بوده است. یکی از دلایل اصلی مخالفت لیگ برتر با انتقال مالکیت باشگاه انگلیسی به مالکان سعودی پخش مسابقات این لیگ بدون پرداخت حق پخش از شبکه‌ها و سایت‌های این کشور بوده است.

دو روزنامه انگلیسی صفحه اول ورزشی خود را به این معامله ۳۰۰ میلیون پوندی اختصاص داده‌اند


یکی از منابع نزدیک به انجام این انتقال به اسپورت میل گفت:« اگر همه این روندها در ۱۸ ماه قبل عملی شده بود، تا به حال انتقال مالکیت صورت گرفته بود. لیگ برتر نمی‌توانست انتقالی را تایید کند که در آن یکی از باشگاه‌هایش تحت مالکیت دولتی قرار بگیرد که متهم به دزدی مسابقات است و با شریک حق پخش آن مشکل جدی دارد. این لیگ بیش از ۹ بار تلاش کرده که دولت عربستان را به دلیل عدم پرداخت حق پخش محکوم کند. به همین دلیل خریداران باید ثابت می‌کردند که با دولت عربستان فاصله دارند. این کار غیرممکن بود، خصوصا چون بن سلمان با بورس جانسون تماس گرفته و سعی در پیشبرد این انتقال داشت. اما حالا مشکلات حل شده است.»


با موافقت لیگ برتر با انجام این انتقال، هواداران نیوکاسل باید در انتظار آغاز دوران جدیدی در تاریخ باشگاه‌شان باشند چرا که به زودی به یکی از ثروتمندترین باشگاه‌های جهان تبدیل می‌شوند.

تگ ها


نیوکاسل عربستان سعودی