سعیدی: برای استیلی به عنوان سرمربی جدید تیم امید آرزوی موفقیت می‌کنیم

سرپرست دبیرکلی کمیته ملی المپیک گفت: برای استیلی بعنوان سرمربی جدید تیم امید آرزوی موفقیت می‌کنیم و امیدواریم هرچه زودتر برنامه‌‌های این تیم را پیگیری کنند....

سرپرست دبیرکلی کمیته ملی المپیک گفت: برای استیلی بعنوان سرمربی جدید تیم امید آرزوی موفقیت می‌کنیم و امیدواریم هرچه زودتر برنامه‌‌های این تیم را پیگیری کنند.

به گزارش مدال، کیکاووس سعیدی، سرپرست دبیرکلی کمیته ملی المپیک در خصوص این موضوع که تیم‌های ورزشی ما چند درصد برای مسابقات المپیک آماده هستند، اظهار داشت: ما سه رویداد مهم در پیش داریم؛ اولین رویداد که رویداد اصلی است مسابقات المپیک 2020 توکیو است که از دوم مرداد ماه سال 99 آغاز خواهد شد. ما برای مسابقات تا این لحظه 11 سهمیه گرفتیم و در رشته‌های دوومیدانی،‌ سنگ‌نوردی، تیراندازی و کشتی سهمیه کسب کرده‌ایم. همچنین بازی‌های المپیک زمستانی 2019 و بازی‌های جهانی آنوک با 97 کشور در دوحه قطر برگزار خواهد شد از جمله مسابقات پیش روی ماست. کاروان ما از هفته آینده در 4 رشته کشتی،‌ کاراته، فوتبال ساحلی و بولدرینگ به دوحه اعزام می‌‌شود و سرپرستی کاروان کشورمان بر عهده پیمان فخری است.

وی ادامه داد: توسط آقای سجادی برای رصد عملکرد فدراسیون‌های ورزشی جلسات متعددی برگزار می‌شود، همچنین در ستاد عالی بازی‌ها که زیر نظر وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک کار می‌کند، برنامه‌ها به صورت راهبردی مورد بررسی قرار می‌گیرد. وضعیت عمومی خوب است، تیم‌های مختلف در حال برگزاری اردوهای تمرینی و تدارکاتی خودشان هستند. ما تا خرداد سال آینده فرصت داریم سهمیه‌های‌مان را کسب کنیم. بعضی‌ رشته‌ها کار سختی در پیش دارند و چندین مسابقات مختلف را باید شرکت کنند. در کاراته، نمایندگان ایران باید در مسابقات کاراته وان شرکت کنند که سهمیه بگیرند و کار سختی دارند. در والیبال در دی‌ماه برای کسب سهمیه فرصت دارند. در فوتبال با تغییراتی که در کادرفنی صورت گرفته برای حمید استیلی به عنوان سرمربی جدید تیم فوتبال امید آرزوی موفقیت می‌کنیم و امیدواریم هرچه زودتر برنامه‌‌های این تیم را پیگیری کنند.

سعیدی در پاسخ به این سوال کمیته ملی المپیک دغدغه تیم فوتبال امید را دارد، یا به طور کل این تیم را به فدراسیون فوتبال واگذار کرده است؟ تصریح کرد: سیاست قطعی کمیته ملی المپیک حمایت است. ما بارها اعلام کردیم در امورات فنی و تعیین مربیان و کادرفنی و سرپرست فدراسیون‌ها مداخله نخواهیم کرد. فدراسیون‌ها براساس اساسنامه خودشان عالی‌ترین مرجع فنی هر رشته ورزشی در کشور هستند. باید انتخاب و انتصاب مربیان و کادرفنی را خودشان انجام دهند. کمیته فنی هر فدراسیون بررسی‌ لازم را انجام می‌دهد و ما هم به انتخاب فدراسیون‌ها احترام می‌گذاریم. کار ما حمایت بر روند برنامه‌ریزی و پیش‌برد فعالیت‌های قهرمانی است. ما در این زمینه تمام تلاش خودمان را کردیم و خواهیم کرد. از فوتبال هم قطعا حمایت خواهیم کرد. در جلسه گذشته هیئت اجرایی مصوب کردیم بودجه مناسب برای تیم امید در نظر گرفته شود که در آینده حتما این بودجه به فدراسیون فوتبال تعلق خواهد گرفت. آقای تاج و فدراسیون فوتبال با کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش تعامل خوبی دارند و همه همدل و هم‌صدا تلاش خواهیم کرد تا تیم فوتبال امید بعد از 4 دهه نتیجه خوبی بگیرد و به المپیک صعود کند.

وی در خصوص جدایی فرهاد مجیدی از تیم فوتبال امید تصریح کرد: این انتخابی بود که توسط فدراسیون صورت گرفته بود و ما به تصمیمات صورت گرفته احترام می‌گذاریم. اما موضوعی مطرح کردیم و آن این بود از انتخاب مجیدی مطلع نبودیم و این مسئله به فدراسیون فوتبال هم اعلام شد اما انتخاب مربی با فدراسیون است.

سخنگوی کمیته ملی المپیک در واکنش به این موضوع که بعد از انتخاب مجیدی به عنوان سرمربی تیم فوتبال امید، به خاطر اینکه کمیته المپیک در جریان انتخاب او قرار نگرفت، موجب ناراحتی شد، خاطرنشان کرد: خوشبختانه الان تعامل خیلی خوب است و آقای استیلی هم اسطوره فوتبال ما است و دانش بالا و تجربه لازم را دارد. فرهاد مجیدی هم یکی از بهترین‌های فوتبال ما بود و برای او هم آرزوی موفقیت داریم و از زحماتش در این مدتی که مسئولیت تیم امید را برعهده داشت تشکر می‌کنیم. ما باید رو به جلو حرکت کنیم تا انشالله بتوانیم نتیجه بگیریم.

سعیدی درباره اختلاف نظر پیش آمده بین علی‌نژاد و میراسماعیلی اظهار کرد: اصل ماجرا از بیرون مرزهای کشور هدایت شد. ما تمام توان و ظرفیت داخلی مدیریت خودمان را به کار گرفتیم که این مشکل را حل کنیم. آقای صالحی امیری بسیار در این زمینه پیش‌گام بودند. جلسات مختلفی برگزار شد که راهکار مناسبی برای رفع تعلیق موقت پیش‌بینی شود. دیدگاه‌های مختلفی بود و فدراسیون متولی این رشته است. اما یکسری بحث‌های حقوقی و تخصصی در بحث روابط بین‌المللی و دادگاه عالی ورزش داریم که این مسائل در کمیسیون امور بین‌الملل کمیته ملی المپیک مورد بررسی قرار گرفت. یکی از راهکار این بود که دفاعیه‌مان را برای CAS ارسال کنیم. فدراسیون هم تلاش خودش را انجام داده، هم وزارت ورزش و هم کمیته ملی المپیک و فدراسیون برای رفع این مشکل در تعامل هستند. گاهی هم ممکن است اختلاف نظر وجود داشته باشد اما در کل رویکرد این است که ما انشالله با هم تلاش کنیم تا این تعلیق را برداریم و نگرانی از جامعه جودوی کشور ما برطرف شود.

وی در پایان در پاسخ به این سوال که به عنوان سرپرست دبیرکلی کمیته ملی المپیک، به عنوان دبیرکل انتخاب خواهد شد؟  گفت: بنده توفیق داشتم با اعتماد رئیس کمیته ملی المپیک به عنوان سرپرست دبیرکلی فعالیت کنم، براساس اساسنامه جدید که در هیئت محترم وزیران در حال تصویب است انتخاب دبیرکل و خزانه‌دار بر عهده رئیس کمیته ملی المپیک است که با تایید هیئت اجرایی صورت می‌گیرد.  این موضوع در جلسات هیئت اجرایی به بحث گذاشته شده و هنوز به طور قطع مشخص نیست، انشالله طی روزهای آینده رئیس کمیته ملی المپیک و هیئت اجرایی تصمیم لازم را خواهند گرفت و بحث دبیرکلی کمیته ملی المپیک هم مشخص خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

استیلی آمد، مرزبان و شاهرودی هم می‌آیند

 

تگ ها


کیکاووس سعیدی حمید استیلی فرهاد مجیدی فوتبال