سعید آذری؛ مدیرعاملی که رویا را محقق کرد

سعید آذری مدیرعامل فولاد پنجشنبه شب گذشته توانست بازهم طعم صعود به لیگ قهرمانان آسیا را بچشد؛ اتفاقی که پیش از آن با ذوب آهن برای او رخ داده بود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، موفقیت‌های چند سال اخیر سعید آذری در سطح مدیریت را نمی توان فقط به زنده کردن حق رشد بازیکنان و پیروزی در پرونده‌های این‌چنین محدود کرد؛ او در ۵۲ سالگی و بعد از حدود شانزده سال حضور در مدیریت فوتبال ایران حالا یکی از مدیران باتجربه و موفق به حساب می آید. کسب سهمیه آسیایی با فولاد خوزستان آن هم بالاتر از تراکتور و سپاهان اتفاق مهمی است که قطعا مدیریت او نیز در آن نقش داشته است.
از سال ۸۳ که او به عنوان یک وزنه بردار حرفه ای سابق و مدیرعامل جوان در باشگاه ذوب آهن کارش را آغاز کرد ، و حضورش در مقاطع مختلف در این باشگاه باعث شده بود که فوتبال ایران به حضور مداوم او و البته به عنوان مدیرعامل ذوب آهن عادت کند اما عملکرد او در این باشگاه باعث شد که یکی از معدود مدیران فوتبال ایران باشد که در بازار نقل و انتقالات مشتری های جدی داشته باشد. او که سابقه همکاری موفق با مربیانی چون  یحیی گل‌محمدی،منصور ابراهیم زاده،  مجتبی حسینی، امیر قلعه‌نویی و علیرضا منصوریان را در کارنامه اش دارد در طی دو فصل گذشته پیشنهاد حضور در پست مدیرعاملی را استقلال را هم گرفت هرچند که در نهایت این انتقال جالب رخ نداد تا آذری که بعد از سال ها کار در ذوب آهن با دلخوری از این باشگاه جدا شد به فولاد خوزستان برود. 


افتخارات به عنوان مدیرعامل


او به عنوان مدیرعامل سه قهرمانی در جام حذفی ، یک سوپرجام  و سه نایب قهرمانی در لیگ برتر را به دست آورده است.  آذری با گل‌محمدی فاتح جام حذفی شد، با قلعه نویی به مقام نایب قهرمانی لیگ برتر رسید و با علیرضا منصوریان به عنوان تنها نماینده ایرانی به جمع هشت تیم برتر لیگ قهرمانان آسیا راه یافت. 


او بعد از پیوستن به فولاد و در اولین تمرین این تیم از رویایش که قهرمانی در آسیا بود صحبت کرد و آن را به عنوان اصلی ترین هدف این باشگاه مشخص کرد. هدفی که حالا با کسب سهمیه حضور در این رقابت ها قابل دسترسی تر از قبل به نظر می رسد. شاید کمتر کسی فکرش را می کرد و شاید خیلی ها منتظر بودند ببینند که او بعد از دو حضور بی سرو صدا در استیل آذین و نساجی آیا می تواند موفقیت های ذوب آهن را با تیمی دیگر به دست بیاورد؟ خیلی از هواداران استقلال در دوران بحران مدیریت این تیم از حضور آذری در تیمشان استقبال کردند و عملکرد او در فولاد نشان داد که این عده از هواداران اشتباه نمی کردند.


آذری اما زودتر از حد تضور پاسخ برنامه ریزی اش در فولاد را گرفت؛ او که موفقیت و درخشش در آسیا را در طول سه فصل پیش بینی کرده بود هواداران را مجاب کرد  که از این تیم جوان حمایت کنند. البته که رابطه خوب بین و جوادنکونام سرمربی تیم نیز در این موفقیت بی تاثیر نبود. می توان گفت رابطه آذری و نکونام از معدود روابط سازنده و مثبت مدیرعامل و سرمربی در لیگ برتر فوتبال ایران به حساب می آمد. این زوج هماهنگ حالا ماموریت های بزرگتری پیش رو دارند. موفقیت در لیگ قهرمانان آسیا و ساخت تیمی قدرتمندتر برای کسب نتایج بهتر در لیگ برتر فصل آینده. 


آن ها البته که یک پتانسیل ویژه در اختیار دارند. امسال تیم های امید  و جوانان فولاد قهرمان لیگ برتر شده و تیم های نوجوانان و نونهالان این باشگاه نیز در جمع چهار تیم حضور دارند. تیم فولاد نوین نیز شانس بزرگی برای حضور در رقابت های لیگ یک فصل آینده دارد. فولاد با مدیریت سعید آذری امسال موفق به حل و فصل چند پرونده حقوقی از جمله شکایت ۸۰۰هزاردلاری بازیکنان برزیلی فصل گذشته شد ضمن اینکه او حق رشد چند بازیکن که تخصص این مدیرعامل هست را هم گرفت. 


باشگاه فولاد خوزستان بعد از شش فصل دوری دوباره توانسته به لیگ قهرمانان آسیا برسد و تیم های رده پایه اش در فوتبال ایران در اوج هستند. همه اینها نقش موثر آذری و البته دشواری مسئولیت او را در آینده نشان می دهد.

بیشتر بخوانید:

مدیریت ورزش اصفهان «کوتوله‌»پرور است/دعوای ویلموتس را ادامه بدهیم

سعید آذری : کارنامه نکونام با فولاد کاملا قابل قبول است

 

 

تگ ها


سعید آذری فولاد خوزستان فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال