سعید و بچه‌هایی که می‌خواهند معروف باشند!

لیست تیم ملی والیبال نشان می دهد آلکنو توجه چندانی به سن و تجربه بازیکنان نکرده و آمادگی فعلی آن ها را در نظر گرفته است....

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی والیبال ساعت ۵:۴۵ صبح دوشنبه از طریق دوحه به میلان خواهد رفت و سپس مسیر ۳ ساعته تا شهر ریمینی ایتالیا محل استقرار تیم‌ها را طی می‌کند تا از ۷ خردادماه کار خود را رسما در لیگ ملت های ۲۰۲۱ با دیدار مقابل ژاپن آغاز کند.


۱۷ بازیکن و ۸ عضو کادر کاروان والیبال ایران را تشکیل می دهند و با ورود ولادیمیر آلکنو شاهد حضور چهره های جدیدی چه در کادرفنی و چه در میان بازیکنان هستیم.


بد نیست در فاصله یک هفته مانده به شروع لیگ ملت های ۲۰۲۱ که برای اولین بار به صورت کاملا متمرکز برگزار می شود، نگاهی دقیق‌تر به لیست تیم ملی والیبال بیاندازیم.


سعید معروف؛ کاپیتان همچنان مقتدر


با اینکه مغز متفکر والیبال ایران بیش از یک سال از میادین دور بود، اما برگزاری لیگ چین هرچند به شکل متمرکز او را به آمادگی مطلوبی برای بازگشت به ایران رساند. معروف که قهرمانی لیگ چین را با بایک موتور جشن گرفت، یک ماهی است به اردوی تیم ملی اضافه شده و همچنان گزینه نخست برای قرار گرفتن در پست پاسور است.


سیدمحمد موسوی؛ تجربه موفق سری آ


برای اولین بار سرعتی زن باتجربه ایران در سری آ و در ترکیب تیم پیاچنزا به میدان رفت. با اینکه موسوی نتوانست با تیمش به جمع ۴ تیم پایانی راه پیدا کند، اما تجربه موفقی را پشت سر گذاشت. آلکنو هم از وضعیت آمادگی این بازیکن باتجربه ابراز رضایت کرده و او یکی از مهره های کلیدی تیم در کنار معروف خواهد بود.


میلاد عبادی پور؛ باتجربه و بی حاشیه


با اینکه میلاد سن چندان بالایی ندارد، اما حالا یکی از بازیکنان باتجربه تیم ملی به حساب می آید. حضور در لیگ لهستان در چند فصل اخیر او را به یکی از بازیکنان کلیدی تیم ملی تبدیل کرده و حالا هم قطعا به عنوان یک دریافت کننده جزو گزینه های اصلی قرار گرفتن در ترکیب اصلی است.


پوریا فیاضی؛ دریافت کننده مطمئن


با اینکه پوریا یک تجربه ناموفق از حضور در لیگ لهستان داشت، اما در بازگشت به ایران نشان داد که همچنان جزو بازیکنان مطمئن و ستاره های اصلی لیگ ایران است. فیاضی که توانسته نظر آلکنو را جلب کند، با دریافت خوب خود به گفته سرمربی روسی حتی توانایی بازی در پست لیبرو را هم دارد.


امیر غفور؛ گزینه اول معروف روی تور


با مصدومیتی که برای شهرام محمودی به وجود آمد و او عملا از چرخه بازیکنان برای حضور در المپیک خارج شد، حالا امیر غفور گزینه نخست برای قرار گرفتن در پست قطرپاسور خواهد بود. غفور که در نیم فصل دوم در لیگ ترکیه به میدان می رفت، می تواند مطمئن ترین گزینه برای زدن اسپک روی تور باشد.


مسعود غلامی؛ به دنبال حضور در ترکیب ثابت


یکی از سرعتی‌زن‌های موفق در چند سال اخیر لیگ ایران مسعود غلامی بوده که نظر آلکنو را هم مثل کولاکوویچ برای قرار گرفتن در لیست نهایی جلب کرده است. البته رقابت شدیدی بین او و چند بازیکن هم پست غلامی شکل خواهد گرفت.


صابر کاظمی؛ آماده و با انگیزه


با اینکه ایگور کولاکوویچ این بازیکن جوان را به تیم ملی بزرگسالان رساند، اما سال گذشته صابر کاظمی جایی در لیست نهایی تیم ملی نداشت. این بازیکن که ستاره اصلی فولاد سیرجان در راه قهرمانی لیگ برتر بود و به اعتقاد برخی کارشناسان حتی آماده ترین بازیکن لیگ ایران به شمار می رفت، در اردو ماند و حالا یکی از سه بازیکنی است که آلکنو در پست قطر پاسور در اختیار دارد.


مرتضی شریفی؛ بازگشت لحظه آخری به لیست


شریفی که رفت و برگشت هایی را به لیگ ترکیه داشته، به عنوان یکی از بازیکنان آینده دار در چند سال اخیر در ترکیب تیم ملی حاضر بوده. او به عنوان آخرین بازیکن از لیست آلکنو خط خورد، اما با مصدومیتی که برای معنوی نژاد رخ داد، خیلی زود به اردو بازگشت و در لیست نهایی قرار گرفت تا به عنوان یکی از دریافت کننده به ایتالیا اعزام شود.


علی اصغر مجرد؛ مدافع مطمئن


فصل به خوبی برای علی اصغر مجرد در سپاهان گذشت و او مثل گذشته نشان داد می تواند جانشین خوبی در آینده برای سیدمحمد موسوی باشد. این بازیکن ۲۰۵ سانتی متری در رقابت جالبی با چند بازیکن سرعتی دیگر در تیم ملی برای رسیدن به ترکیب ثابت قرار خواهد داشت.


علی شفیعی؛ باتجربه و مدعی


شفیعی که از مجرد و غلامی باتجربه‌تر است، به عنوان یک بازیکن کم حاشیه خودش را در سال های اخیر در فرم خوبی حفظ کرده و حالا هم مدعی است که می تواند در کنار موسوی جزو ترکیب اصلی تیم ملی باشد.


میثم صالحی؛ احتمال پدیده شدن


قبلا در دوران کولاکوویچ هم میثم صالحی به تیم ملی دعوت شده بود، اما درخششی که او فصل گذشته در ترکیب شهرداری ارومیه داشت، حالا این بازیکن جوان را به عنوان یک مدعی حضور در ترکیب اصلی تیم ملی مطرح کرده است.


محمدطاهر وادی؛ جانشین معروف


با اینکه در سال های اخیر کولاکوویچ جواد کریمی را به وادی ترجیح می داد، آلکنو تصمیم متفاوتی گرفت و محمدطاهر را به عنوان گزینه جانشینی معروف همراه با تیم ملی به ایتالیا می برد. باید دید پاسور دوم تیم ملی چقدر می تواند در ایتالیا موفق عمل کند.


محمدرضا حضرت پور؛ امید به دریافت های مطمئن


حالا دیگر حضرت پور را نمی توان یک لیبروی کم تجربه دانست. با اینکه او هنوز هم جوان است، اما تجربه حضور در مسابقات مختلف بین المللی با تیم ملی بزرگسالان این لیبروی جوان را به یک بازیکن باتجربه تبدیل کرده که باید امیدوار بود دریافت های مطمئنی داشته باشد.


امیرحسین اسفندیار؛ می‌تواند ستاره باشد


کسب عنوان بهترین بازیکنان نوجوانان و جوانان جهان از سوی امیرحسین اسفندیار باعث شده هر مربی ای نتواند به راحتی از اسم او عبور کند. اسفندیار که در اولین تجربه خارجی خود در بلژیک فصل نسبتا خوبی را سپری کرد، حالا می تواند به یک ستاره در تیم آلکنو تبدیل شود. او بدون شک با توانایی بالا در زدن سرویس و اسپک یکی از گزینه های آلکنو برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی است.


بردیا سعادت؛ جوان ترین ملی پوش


بازیکن ۱۸ ساله ای که با رفتن به صربستان خیلی زود پله های ترقی را طی کرد، حالا یکی از بازیکنانی است که تیم ملی را در لیگ ملت ها همراهی می کند. بردیا سعادت می داند که باید از کمترین فرصت ها بیشتر بهره را ببرد چون او به بازیکنان باتجربه تری همچون پوریا یلی ترجیح داده شده است.


آرمان صالحی؛ اولین تجربه در تیم ملی


یکی از لیبروهای اعزامی به لیگ ملت ها آرمان صالحی است. او نامی جدید و نسبتا ناآشنا برای علاقه مندان به والیبال به حساب می آید. این لیبروی جوان که فصل خوبی را در شهرداری گنبد سپری کرد، رقابت جالبی با حضرت پور برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی خواهد داشت.


رضا عابدینی؛ بازگشت به روزهای طلایی


با اینکه قبلا هم رضا عابدینی سابقه حضور در ترکیب تیم ملی والیبال را داشته، اما چندان برای علاقه مندان این رشته در سن ۳۰ سالگی یک بازیکن شناخته شده نیست. به هر حال فصل خوبی که عابدینی در لیگ برتر ایران پشت سر گذاشت، او را به عنوان یکی از بازیکنان سرعتی در اردوی تیم ملی نگه داشت و حالا خودش باید برای بازگشت به روزهای طلایی تلاش کند.

تگ ها


والیبال