سفر بخیر؛ پرسپولیس و استقلال و تراکتور!

کنفدراسیون فوتبال آسیا رسما اعلام کرد که سه کشور امارات، عربستان و هند میزبانی لیگ قهرمانان آسیا را برعهده دارند....

به گزارش "ورزش سه"، این تصمیم در حالی گرفته شده که در روزهای اخیر زمزمه های زیادی درباره میزبانان مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا وجود داشت و در نهایت شب گذشته منابع غیررسمی از این سه کشور برای برگزاری بازی نام بردند اما حالا ای اف سی رسما تائید کرده که عربستان، امارات و هند میزبانی را برعهده گرفته‌اند.

در گروه اول که هیچ تیمی از ایران حضور ندارد، بازی ها قرار است به میزبانی الهلال عربستان برگزار شود. در گروه دوم تراکتور، پاختاکور و برنده پلی آف باید به شارجه بروند تا در زمین این تیم سفیدپوش اماراتی بازی کنند. در گروه سوم، استقلال به همراه تیم های الدحیل و الشرطه در کشور عربستان بازی های خود را برگزار می‌کنند و در گروه چهارم نیز فولاد باید به ریاض برود تا در زمین النصر کار خود را استارت بزند. البته فولادی ها پیش از آن یک بازی پلی آف برابر العین در اهواز خواهند داشت.

باتوجه به حضور تیم های عربستانی در گروه های سه گانه، انتظار می‌رفت که ایران میزبانی آن ها را نگیرد اما در گروه پنجم، سرخپوشان هیچ تیمی از عربستان یا امارات را در گروه خود نمی‌دیدند و به میزبانی امیدوار بودند اما در نهایت گوای هند به عنوان میزبان معرفی شد تا در اولین سال حضور، میزبانی را هم در اختیار گرفته باشد.

نکته جالب این که تیم های ایرانی در سال های اخیر برای بازی های لیگ قهرمانان به عربستان سعودی سفر نکرده‌اند اما حالا با میزبانی متمرکز، طلسم این موضوع نیز شکسته می‌شود و استقلال به جده می‌رود و فولاد هم در صورت پیروزی در پلی آف، راهی پایتخت این کشور ریاض خواهد شد.

تیم های ایرانی هنوز واکنشی به این خبر نداشته‌اند و مشخص نیست که چه موضعی درباره میزبانی این سه کشور و به خصوص عربستان خواهند گرفت.

مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا از هفته آخر فروردین آغاز خواهد شد و باید دید که تیم های ایرانی چه عملکردی را در این مرحله خواهند داشت.

تگ ها


لیگ قهرمانان آسیا