سفر رئیس فدراسیون کشتی به استانهای مختلف هدفمند است

مسعود ریاضی معتقد است سفرهای رئیس فدراسیون کشتی به استان‌ها به صورت هدفمند انجام می‌شود و دارای اثرات مثبتی است....

به گزارش خبرگزاری مهر، مسعود ریاضی عضو شورای شهر مشهد و رئیس هیأت کشتی استان خراسان رضوی با بیان این مطلب افزود: از رئیس فدراسیون بابت حرکتی که به صورت پیوسته در تمام کشور آغاز کرده و در حال انجام است قدردانی می‌کنم.

وی ادامه داد: این حرکت برای من جالب و آموزنده است از این نظر که حضور وی هم انگیزه بخش است و هم در شرایط کرونای که کشتی در یک سکون به سر می‌برد حضور رئیس فدراسیون در استان‌ها و دیدار با رئیس هیأت استان، رئیس هیأت‌های شهرستان‌ها، کشتی گیران و پیشکسوتان امید و انگیزه‌ای به آنها به جهت پویایی کشتی می‌دهد.

ریاضی تصریح کرد: کلاً این حرکت باعث انگیزه در سایر ارکان کشتی می‌شود و آنها نیز مجبور می‌شوند که برای گسترش و بسط کشتی هم ایده پردازی و هم تلاش کنند و به نظرم من این حرکت در کل با توجه به اینکه در شرایط کرونا هستیم خوب است و اثرات آن مبارک خواهد بود.

عضو شورای شهر مشهد در مورد حضور رئیس فدراسیون در این شهر گفت: دیدارهای دبیر در دو بخش بود یک بخش دیدار با مسئولان از جمله استاندار، شهردار، اعضای شورای شهر، تربیت بدنی آموزش و پرورش و نهادهای نظامی و سایر مسئولان استانی و یک بخش دیدار با ارکان کشتی استان، پیشکسوتان و مربیان که تمامی این دیدارها می‌تواند به کشتی استان ما کمک کننده باشد.

وی گفت: اعتقاد دارم اگر قرار باشد کشتی را در یک شهر پیشرفت دهیم نیاز به این داریم که ۴ نفر از مسئولان را ورزشکار و ورزش دوست کنیم که استاندار، فرماندار، شهردار و اعضای شورای شهر آن ۴ نفر را تشکیل می‌دهند. اگر به این هدف برسیم قطعاً کشتی پیشرفت خواهد کرد و هدف گیری رئیس فدراسیون کشتی هم در این زمینه درست و دقیق است و در تمامی سفرهای استانی خود این جلسات را برگزار کرده‌اند.

ریاضی در مورد دستاوردهای این سفر اظهار داشت: قرار شد تفاهم نامه‌ای بین فدراسیون و شهرداری منعقد شود که آقای دبیر هفته آینده برای امضای آن به مشهد خواهند آمد و برنامه‌های ما ابتدا باید به تصویب شورای شهر برسد و پس از آن اجرایی خواهد شد.

وی ادامه داد: خانه کشتی قدیمی مشهد با نام ۲۲ بهمن یا زنده یاد سید جعفر موسوی که عمده قهرمانان ما از آنجا به کشتی کشور معرفی شده‌اند در اختیار آموزش و پرورش قرار دارد که مقرر شد طی تفاهم نامه‌ای با آموزش و پرورش ساماندهی بشود و به عنوان پایگاه قهرمانی در اختیار ما قرار بگیرد و شهرداری نیز قرار شده است که تعدادی تشک به سالن‌های ما اهدا کند.

رئیس هیأت کشتی استان خراسان رضوی تصریح کرد: دیداری نیز با استاندار داشتیم که ایشان نیز قول دادند یکی دو تا از کارخانجات و بنگاه‌های اقتصادی، بعنوان معین اقتصادی ورزش و کشتی اختصاصاً کمک بکنند و بخشی از هزینه‌های ما را بتوانند پوشش دهند.

وی ادامه داد: با شهرداری نیز به این تفاهم رسیدیم که رقابت‌های جام زنده یاد سید جعفر موسوی را در رده‌ی نوجوانان به صورت سالیانه مشترکا با فدراسیون کشتی برگزار کنیم.

ریاضی در مورد جلسه با رئیس برنامه ریزی و مدیریت استان خراسان رضوی تصریح کرد: در این جلسه نیز قرار شد تا در زمان باقی مانده تا پایان سال ۹۹ کمک‌های به منظور حمایت از کشتی به اداره کل ورزش و جوانان انجام شود و این کمک‌ها در سال ۱۴۰۰ نیز استمرار یابد.

وی در مورد جلسه با فرمانده سپاه گفت: در این جلسه نیز شد سپاه سالن‌هایی که در شهرستان‌ها دارد را در اختیار کشتی قرار دهد و ما نیز مربی سالن‌ها را تأمین کنیم که این مورد باید در قالب یک تفاهم نامه بین هیأت و سپاه استان به امضا برسد.

ریاضی با اشاره به تفاهم نامه منعقد شده با آموزش و پرورش گفت: قرار بود که ما میزبان مسابقات دانش آموزی در مشهد باشیم که به دلیل کرونا برگزار نشد، ما تفاهمات خوبی با آموزش و پرورش داریم که بر روی انجام آنها تأکید دوباره شد.

وی در پایان با بیان اینکه در روز دوم ۳ جلسه ۲ ساعته برای جامعه کشتی خراسان رضوی برگزار شد خاطرنشان کرد: جلسه‌ی اول مجمع سالانه ما بود که در مورد برنامه‌ها و کارهای انجام شده در آن صحبت شد، پس از آن نیز یک جلسه با رؤسای هیأت‌های شهرستان‌های ما برگزار شد که به صورت رو در رو صحبت‌های خود را با رئیس فدراسیون کشتی انجام دادند و رئیس فدراسیون نیز مواردی را به آنها متذکر شد و در جلسه‌ی سوم نیز که با حضور پیشکسوتان، مربیان و رؤسای کمیته‌های ما برگزار شد نیز، دغدغه‌ها و مشکلات کشتی استان مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

تگ ها


فدراسیون کشتی علیرضا دبیر خراسان رضوی