سفر سریع سردار به پایتخت ابریشم جهان!

سردار آزمون، مهاجم نوک زنیت سن پترزبورگ، با المپیک لیون به توافق شخصی رسید و به احتمال زیاد با ۱۵ میلیون یورو به این تیم خواهد پیوست اما باشگاه روسی اول باید جانشینی برای او پیدا کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در پایان پنجره نقل و انتقالات تابستانی ۲۰۲۱ فقط بحث کریستیانو رونالدو و کیلیان امباپه مطرح نیست. بسیاری از باشگاه‌ها در تلاش برای تقویت تیم خود پیش از سه شنبه شب هستند که پنجره بسته خواهد شد. مانند لیون که در فاصله سه روز به پایان پنجره امیدوار است که بتواند بازیکن جدیدی را به فهرست بازیکنانش اضافه کند. اقدامی که بدون شک به سود سردار آزمون نیز خواهد بود.


لیون از مدت‌ها قبل تلاش برای جذب مهاجم ایرانی را آغاز کرده بود که اولویت پیتر بوش، سرمربی جدید، این تیم به حساب می‌آمد. مهاجم زنیت سن پترزبورگ هم حالا می‌خواهد به المپیک لیون منتقل شده و با پیراهن این تیم به میدان برود. اکیپ خبر داده بوش که پیش از این خواهان جذب او در بایرلورکوزن بود، این بازیکن را برای حضور در فرانسه متقاعد کرده است. مربی هلندی برای متقاعد کردن آزمون بارها با او تماس گرفته است.


آزمون ۲۵ ساله تمامی پیشنهادات را رد کرده تا سال پایان قراردادش را نیز در زنیت سپری کند. اما حالا با لیون بر سر قراردادی بلند مدت که احتمالا پنج ساله خواهد بود به توافق رسیده است. این مهاجم از فوریه ۲۰۱۹ تا به حال دو قهرمانی لیگ روسیه ( ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ ) را با زنیت تجربه کرده و حالا می‌خواهد بازی در لیگ فرانسه را تجربه کند که از این فصل لیونل مسی را نیز به همراه دارد.  


گفته می‌شود روسای لیون چند روزی است مشغول مذاکره برای جذب بازیکن تیم ملی ایران ( با ۳۷ گل زده در ۵۵ بازی ) هستند و رقم ۱۵ میلیون یورو را پیشنهاد داده‌اند. زنیت در ابتدا خواهان دریافت ۲۵ میلیون یورو بود که برای شرایط مالی لیون بسیار زیاد به نظر می‌رسید و در نهایت دو طرف به همین رقم رضایت دادند. احتمال دارد که آزمون روز دوشنبه تست‌های پزشکی لیون را پشت سر بگذارد اما پیش از آن باشگاه روسی باید جانشینی برای او پیدا کند. کارلوس وینیسیوس ( بنفیکا )، آندره‌آ بلوتی (تورینو ) و لابورد ( مون پولیه ) جز گزینه‌های این باشگاه به حساب می‌آیند.


توییتهای خبرنگاران فرانسوی نشان از قطعیت این انتقال دارد؛ انتقال به دومین شهر پرجمعیت فرانسه بعد از پاریس و درحالیکه با حضور مسی در لیگ فرانسه این رقابتها نیز اهمیت و جذابیت فوق‌العاده خود را خواهد داشت. لیون پایتخت ابریشم جهان و یک شهر فرهنگی بسیار جذاب و زیباست.

تگ ها


زنیت سنت پترزبورگ سردار آزمون فوتبال