سفر طارمی به فرانسه/ مهاجم اسبق پرسپولیس در راه لوشامپیونه؟

طبق اخبار رسیده مهدی طارمی مهاجم پیشین تیم فوتبال پرسپولیس در فرانسه به سر می‌برد و احتمالا مذاکراتی با یک تیم فرانسوی برای حضور در لیگ فرانسه داشته است...

احتمال دارد مهدی طارمی فصل آینده در لیگ فرانسه توپ بزند.
به گزارش مدال، روز گذشته مهدی محمدنبی، نایب‌رئیس باشگاه پرسپولیس از این گفت که اگر مهدی طارمی مهاجم تیم ملی با باشگاهی در خارج از ایران به توافق نرسد، فقط پیراهن قرمز را به تن می‌کند. او از این گفت که مهدی در حال مذاکره و عقد قرارداد با یک باشگاه اروپایی است. این جمله نبی یعنی مهدی به احتمال زیاد توافق پنهانی و به دور از چشم رسانه‌ها داشته و آماده انتقال به اروپاست. 
این روز‌ها کسی نمی‌داند مهدی طارمی کجاست. ظاهراً او در ایران نیست، چون تلفن همراهش به طور کامل خارج است. او، اما در فضای مجازی هست و این نشان می‌دهد فقط در ایران نیست و در خارج از کشور به سر می‌برد. آخرین پیامی که مهدی به قرمز‌ها داده این بوده که به احتمال زیاد در اروپا بازی می‌کند و بعید است به ایران بازگردد. 
مسئولان باشگاه پرسپولیس هم این بازیکن را پیدا نمی‌کنند و امیدوارند از طریق نزدیکان او کانالی بزنند و در لحظه آخر مهدی را به تور بیندازند. شایعات از این می‌گوید که طارمی این روز‌ها در فرانسه به سر می‌برد. یکی از باشگاه‌هایی که در لوشامپیونه حضور دارد این بازیکن را به فرانسه کشانده تا با او قرارداد امضا کند. هنوز نام این باشگاه لو نرفته ولی ظاهراً تیمی است که برای فوتبالی‌ها ناآشنا نیست. 
مهدی دومین لژیونر در فرانسه؟ 
در حال حاضر سامان قدوس تنها ایرانی حاضر در لیگ فرانسه است. او در واقع اولین و آخرین ایرانی است که در فرانسه توپ می‌زند. مهدی طارمی به احتمال فراوان دومین لژیونر ایران در فرانسه خواهد بود و فصل جدید را در آنجا بازی خواهد کرد. مهدی در جام جهانی روسیه و جام ملت‌های امارات جزو بهترین بازیکنان تیم ملی بود. او اخیراً هم با پیراهن تیم ملی هت‌تریک کرد و نشان داد چقدر آماده است. مهدی هر چند فصل قبل در قطر آن گونه که باید موفق نبود ولی در کل حضور خوبی در این باشگاه داشت و گل‌های زیادی هم به ثمر رساند. 
طارمی بعد از آنکه پیشنهاد فرانسوی‌ها را دریافت کرد تصمیم گرفت تا از سامان قدوس که در باشگاه آمیان توپ می‌زند، مشاوره بگیرد. سامان هم به این بازیکن گفت لیگ فرانسه فیزیکی است و مهدی هم بازیکنی است که قدرت بدنی خوبی دارد. از سویی تیم‌ها هجومی بازی می‌کنند و این فرصت به مهدی می‌رسد تا بتواند در بخش هجومی خوب بازی کند. دیروز حتی شایعه شد هیچ بعید نیست مهدی و سامان قدوس در آمیان همبازی شوند ولی نتوانستم تأیید این خبر را بگیریم تا در حد یک شایعه باقی بماند. 
بعد از درخششی که قدوس در لیگ فرانسه داشت ظاهراً دیدگاه باشگاه‌های این کشور نسبت به بازیکنان ایرانی مثبت شده است. تا پیش از سامان، هیچ بازیکن ایرانی در چنین لیگی بازی نکرده بود. فرانسه از جمله لیگ‌هایی است که در حال پیشرفت است. با سرمایه‌گذاری اعراب در فوتبال این کشور و معرفی استعداد‌های بزرگ به فوتبال دنیا، لیگ فرانسه راه خوبی را در پیش گرفته است. 
حال باید منتظر ماند و دید آیا مهدی سرانجام به لوشامپیونه می‌رود یا نه؟ ظرف دو، سه روز آینده تکلیف انتقال این بازیکن به فرانسه مشخص خواهد شد. پیشنهاد مالی باشگاه فرانسوی به این بازیکن خوب بوده و به همین خاطر مهدی برای رفتن به آنجا وسوسه شده است. اگر طارمی به هر دلیلی با آن‌ها به توافق نرسد به ایران بازمی‌گردد تا به پرسپولیس ملحق شود. البته اگر باشگاه تهرانی مهاجم ازبکستانی را به خدمت بگیرد در آن صورت بعید به نظر می‌رسد دیگر نیازی به مهدی داشته باشد.

بیشتر بخوانید:

نادری: به قولی که به هواداران پرسپولیس دادم عمل کردم

تگ ها


پرسپولیس لیگ فرانسه سامان قدوس لیگ برتر فوتبال ایران اخبار نقل و انتقالات نقل و انتقالات پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس لوشامپیونه فرانسه فوتبال