سقوط آزاد بسکتبال ایران همچنان ادامه دارد

زمانی تیم ملی بسکتبال به دنبال درخشش در میادین بزرگی همچون رقابت‌های جهانی و المپیک بود اما در حال حاضر حتی حریف تیمی همچون ژاپن هم نمی‌شود....

زمانی تیم ملی بسکتبال به دنبال درخشش در میادین بزرگی همچون رقابت‌های جهانی و المپیک بود اما در حال حاضر حتی حریف تیمی همچون ژاپن هم نمی‌شود.

به گزارش مدال، مدت زیادی است که دوران طلایی بسکتبال ایران به پایان رسیده، به گونه‌ای که دیگر در آسیا هم حرفی برای گفتن ندارد. زمانی تیم ملی بسکتبال به دنبال درخشش در میادین بزرگی همچون رقابت‌های جهانی و المپیک بود اما در حال حاضر حتی حریف تیمی همچون ژاپن هم نمی‌شود.
یکی از مهمترین دلایلی که باعث این اتفاق شد عدم پشتوانه‌سازی در تیم ملی است، بازیکنان بزرگی همچون حامد حدادی، مهدی کامرانی و نیکخواه بهرامی تا سال‌ها تیم ملی را بیمه کرده‌ بودند اما هر زمان این بازیکنان حضور نداشتند بازیکنان جانشین نتوانستند عملکرد خوبی داشته باشند.
از طرف دیگر حاشیه‌هایی که در تیم ملی وجود دارد به یکی دیگر از عوامل ناکامی این تیم تبدیل شده است. زمانی که بین حامد حدادی و تیم ملی فاصله افتاد پیش‌بینی می‌شد که این مسئله در بازی با ژاپن تاثیر منفی خود را بگذارد. همچنین کنار گذاشتن ارسلان کاظمی تضعیف بیشتر تیم ملی را به دنبال داشت. نکته قابل تامل این که هیچ کدام از عوامل فدراسیون بسکتبال یا مربیان تیم ملی توضیحی در خصوص دلایل کنار گذاشتن کاظمی ندادند و کسی نمی‌داند چرا این بازیکن از تیم ملی حذف شده است.
با این اوصاف به نظر نمی رسد آینده امیدوارکننده‌ای در انتظار تیم ملی بسکتبال باشد، چرا که شواهد نشان می‌دهد این تیم با مشکلات حاشیه‌ای و به خصوص فنی زیادی روبرو است.