سلطانی‌فر: از فدراسیون‌ها سکوی المپیک می‌خواهیم

دکتر سلطانی فر تاکید کرد: با تلاش و برنامه ریزی در فاصله حدود دو سال تا برگزاری بازی های المپیک ۲۰۲۰، تنهاخواسته ما از فدراسیون ها کسب سهمیه نیست بلکه تلاش برای رفتن روی سکوی المپیک است ......

دکتر سلطانی فر تاکید کرد: با تلاش و برنامه ریزی در فاصله حدود دو سال تا برگزاری بازی های المپیک ۲۰۲۰، تنهاخواسته ما از فدراسیون ها کسب سهمیه نیست بلکه تلاش برای رفتن روی سکوی المپیک است.

به گزارش مدال، مسعود سلطانی فر در نشست ستاد عالی بازی های المپیک و پارالمپیک ، برگزاری جلسات مستمر را برای برنامه ریزی به منظور حضور قدرتمندانه در بازی های المپیک و پارالمپیک مورد توجه قرار داد و  اظهار داشت : با هدف نتایج خوب و پیگیری برای اردوهای آمادگی ، تجهیزات و تدارکات برنامه ریزی را از  هم اکنون آغاز کرده ایم.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: بازی های داخل سالن آسیا ، بازی های همبستگی کشورهای اسلامی ، همچنین بازی های آسیایی و  پاراآسیایی 2018 را برای حضور مقتدرانه در رویدادهای مهم المپیک و پارالمپیک سپری کردیم چرا که آوردگاه المپیک آوردگاه مهم و حساسی است که دویست کشور رقابت دارند .

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنانش فرآیند کسب سهمیه بازی های المپیک و پارالمپیک را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت : با توجه به اینکه فرایند سهمیه ها در پروسه زمانی یک و نیم تا دو ساله رخ می دهد باید در همه رویدادهای حساس متمرکز شویم تا با بهترین شرایط  سهمیه ها را بدست آوریم و بهترین نتیجه ها را بگیریم.

 سلطانی فر در ادامه به نتایج کاروان های ورزشی ایران در تاریخ بازی های المپیک اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: در طی 16 دوره حضور در بازی های المپیک  به 18 مدال طلا ، 21 نقره و 29 برنز دست یافتیم که چهار مدال طلا مربوط به بازی های المپیک در قبل از سال های پیروزی انقلاب بوده و 14 مدال طلا را در ادوار پس از پیروزی انقلاب اسلامی بدست آوردیم که بهترین نتیجه هم مربوط به المپیک 2012 لندن بود که 4 طلا ، 5 نقره و 3 برنز به ارمغان آمد و در  المپیک ریو  هم سه طلا ، یک نقره و چهار برنز به دست آمد.

سلطانی فر نسبت به مدال آوری رشته هایی نظیر کاراته ، شمشیربازی  ، تیراندازی و قایقرانی و جودو در کنار چهار رشته دیگر ابراز امیدواری کرد و اظهار داشت : در دو و میدانی هم می توانیم با توجه به ظرفیت های این رشته بویژه در ماده های نیمه استقامت تعداد مدال های  بیشتری کسب کنیم.

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنانش بار دیگر برنامه ریزی به منظور حضور قدرتمندانه در بازی های المپیک و پارالمپیک را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد :با تلاش و برنامه ریزی از هم اکنون می توانیم نتایج خوب و آبرومند بگیریم.

تگ ها


المپیک