Banner

سلطانی‌فر: با دو بازی نمی‌توان عملکرد استراماچونی را ارزیابی کرد

وزیر ورزش و جوانان گفت: وقت آن رسیده که آکادمی‌های باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال با برنامه‌ریزی بلندمدت ، بازیکن با استعداد را شناسایی و پرورش داده و نیازهای خود را تامین نمایند....

به گزارش مدال و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر در نشست با پیشکسوتان و مدیرعامل باشگاه استقلال که در وزارت ورزش و جوانان برگزار شد ، جایگاه پیشکسوتان باشگاه استقلال و نقش آفرینی های آنها در افتخارات این باشگاه را مورد احترام مردم و هواداران پرشمار این باشگاه دانست و هدف از این نشست را همدلی و هم افزایی به منظور کمک به این باشگاه پرطرفدار عنوان کرد.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه نمی توان نتایج دو هفته ابتدائی لیگ برتر را ملاک قضاوت عملکرد باشگاه و سرمربی عنوان کرد، افزود : در فوتبال همیشه فراز و نشیب وجود داشته و حضور یک سرمربی جوان و با رزومه ای مناسب می تواند مایه امیدواری این باشگاه باشد.

 سلطانی فر در بخش دیگری از سخنانش اهمیت فعالیت های آکادمی های فوتبال در باشگاه های پرسپولیس و استقلال را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: اگر در هر عرصه ای از زندگی در صدد کسب نتیجه خوب باشیم، باید خوب بکاریم تا به خوبی هم برداشت کنیم بنابراین در فوتبال هم وقت آن رسیده که پرسپولیس و استقلال با برنامه ریزی بلندمدت و علمی، شرایط را برای ایجاد و پرورش استعدادهای فوتبالی فراهم آورند تا بتوانند از دسترنج خود ، به منظور موفقیت بهره بگیرند.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه این بحث، فوتبال هلند را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: فوتبال هلند در دهه هفتاد با استفان کواکس و   آژاکس و برخورداری از بازیکنان بزرگ سه دوره قهرمان اروپا شدند و در دو جام جهانی ١٩٧٤ و ١٩٧٨ هم به فینال راه پیدا کردند و هلند با تکیه بر برنامه ریزی مدون و با توجه به فعالیت علمی مدرسه فوتبال آژاکس همچنان یکی از قدرت های اروپا و جهان است و همیشه دارای پشتوانه قوی هستند.

سلطانی فر، فوتبال آلمان و برخورداری از شش رده مختلف لیگ را هم مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: شاکله اصلی بوندسلیگا هم بازیکنان آلمانی هستند و سازمان و تشکیلات بسیار خوبی در این زمینه دارند. چرا چون در مقاطع سنی مختلف استعدادیابی کرده و آنان را آموزش می دهند تا برای تیم اصلی آماده شوند.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه با اشاره به مشکلات فراوانی که پرسپولیس و استقلال از آن برخوردار بودند ،رویکرد خود در این وزارتخانه را سرو سامان دادن به وضعیت آنها به دلیل جامعه پرمخاطب هوادارانشان عنوان کرد و اظهار کرد: از ابتدای فعالیتم در این وزارتخانه این دو باشگاه با مشکلات عدیده ای مواجه بودند اما  با جلسات مکرر و تلاش شبانه روزی و حل کردن مشکلات متعدد، این دوباشگاه بالاخره مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را بدست آوردند که این تلاش ها به دلیل احترام به هواداران پرشور و پرتعداد آنها صورت گرفت.

سلطانی فر در پایان به اهمیت فوتبال برای مردم اشاره کرد و گفت: اوج آمال و آرزوهای طرفداران میلیونی این دو باشگاه در سراسر ایران آن است که اوقات فراغت خود را با دنبال کردن و طرفداری از پرسپولیس و استقلال پر کنند و بدون شک فوتبال، ارزانترین و سالم ترین ابزار هم  برای پر کردن اوقات فراغت چهل تا پنجاه میلیون ایرانی محسوب می شود، به همین دلیل اهتمام ویژه ای برای سامان دادن به اوضاع این دو باشگاه داریم.

اخبار مرتبط:

حمله استقلالی‌ها به فتحی جلوی چشم وزیر

دفاعیه وزیر ورزش در جمع استقلالی‌ها: پرسپولیسی نیستم، برادرم آبی است

تگ ها


وزیر ورزش و جوانان مسعود سلطانی فر آندره آ استراماچونی استقلال پیشکسوت استقلال پیشکسوتان استقلال استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال