سلطانی‌فر: بزودی 11 رئیس فدراسیون راهی عراق می‌شوند

نشست مشترک وزیر ورزش و جوانان با همتای عراقیاش برگزار شد. سلطانیفر گفت: امروز میزبان وزیر ورزش و جو ......

نشست مشترک وزیر ورزش و جوانان با همتای عراقی‌اش برگزار شد.

سلطانی‌فر گفت: امروز میزبان وزیر ورزش و جوانان عراق و هیات همراه بودیم و در خصوص یادداشت تفاهمی که در سالهای پیش امضا کردیم صحبت های زیادی انجام شد و تصمیمات خوبی گرفته شد. خوشبختانه عراق با گذشتن از سالهای سختی که در مبارزه با تروریست داشت که ایران کمک های زیادی در این موضوع به عراق کرد زمینه هایی ایجاد شده که در بخش توسعه همکاری ها کمک هایی در زمینه ورزش و جوانان به عراق داشته باشیم.

وی ادامه داد: در خصوص مسائل مختلف ورزش و جوانان هیاتی مرکب از مسئولان مرتبط و 11 رییس فدراسیون( فوتبال, کشتی, بوکس دوومیدانی وزنه برداری بسکتبال والیبال تکواندو تیر اندازی و تیر و کمان) در جهت کمک به ورزش عراق تشکیل و به زودی به عراق اعزام خواهیم کرد تا بتوانیم در زمینه های مختلف ورزش مثل اعزام مربی و تبادل ورزشکار و...  به عراق کمک کنیم. با پیوند عمیقی که بین این دو کشور وجود دارد امیدوارم بتوانیم در همه زمینه ها روابط مان  را توسعه دهیم.

عبطان وزیر ورزش عراق هم پس از نشست مشترک با سلطانی‌فر اظهار داشت: تشکر می کنم از آقای سلطانی فر که از ما دعوت کردند در جمع مسئولان و روسای فدراسیونهای ایران باشیم. در مورد ورزش و جوانان تفاهم نامه هایی قبلا امضا کردیم و امروز با آقای سلطانی فر در جهت ضرورت اجرای آن صحبت کردیم.

وی افزود: نقاط و همکاری‌های مشترک زیادی بین دو کشور ایران و عراق وجود دارد و امیدواریم فعالیتهای دو کشور در زمینه ورزش ادامه داشته باشد. در عراق زیر ساختهای مناسبی وجود دارد . عراق در دیدگاه جهانی موقعیت خوبی پیدا کرده و دستاوردهای جهانی  خوبی داریم. از آنجایی که جوانان و ورزش اهمیت زیادی دارند امیدوارم بتوانیم گام های موثری با کمک ایران در این زمینه ها برداریم. خوشحال می شویم میزبان هیات ایرانی متشکل از مسئولان و روسای فدراسیونها و ورزشکاران ایران باشیم تبریک میگویم به ایران به خاطر صعود به جام جهانی و امیدوارم بازیهای خوبی در جام جهانی از ایران شاهد باشیم و عراق می‌تواند میزبان بازی‌های مختلف تیم های ایرانی باشد.

تگ ها


اخبار روز المپیک