سلطانی‌فر: بیش از ۶۱ هزار مکان ورزشی در کشور فعال است

وزیر ورزش و جوانان مهمترین چالش توسعه ورزش همگانی را ایجاد باور و احساس نیاز مردم به فعالیت‌های ورزشی و تحرک بدنی عنوان کرد....

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی‌فر در جلسه شورای ورزش همگانی کشور اظهار داشت: امروز در اکثر شهرهای کشور دارای اماکن ورزشی مناسب هستیم که توسط وزارتخانه‌های ورزش و جوانان، آموزش و پرورش ، علوم و واحدهای زیر مجموعه صنعت، معدن و تجارت ، بسیج و نیروهای مسلح و بویژه شهرداری‌های کشور در سی سال گذشته احداث شده است.


وی ادامه داد : اگر کسی بخواهد ورزش را پیگیری کند با کمبود فضای ورزشی مواجه نیست و در اکثر نقاط کشور حتی در بسیاری از روستاها دارای اماکن ورزشی سرپوشیده و روباز هستیم.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه با ارائه آماری از توسعه زیر ساخت‌های ورزشی بیان کرد: هم اکنون بیش از ۶۱ هزار مکان ورزشی در کشور فعال است که ۱۵ هزار مکان توسط وزارت ورزش و جوانان، ۲۱ هزار توسط سایر دستگاه‌ها و ۲۶ هزار باشگاه ورزشی خصوصی در سطح کشور فعالیت می‌کند که استفاده از این مکان‌ها می‌تواند سلامت جامعه را به وضعیت مطلوبتری برساند.

سلطانی‌فر، تدوین برنامه ترویج فرهنگ ورزش همگانی در شورای فرهنگ عمومی کشور را اقدامی مثبت توصیف کرد و گفت: امیدوارم با تعامل نهادهای مختلف جمع بیشتری از مردم کشورمان با تبلیغات، آگاه سازی، آموزش، بسیج امکانات و بهره گیری از تمامی ظرفیت‌های کشور، به ورزش سوق دهیم. مهمترین چالش توسعه ورزش همگانی ایجاد باور در بین مردم به ضرورت فعالیت ورزشی است.

تگ ها


مسعود سلطانی‌فر وزارت ورزش و جوانان