سلطانی‌فر: تلاش بر این است که محدودیت‌های ورزش بانوان برطرف شود

وزیر ورزش جوانان گفت: بر اساس سیاست های اقتصاد مقاومتی باید از تمامی ظرفیت های کشور برای توسعه اقتصادی استفاده شود ......

وزیر ورزش جوانان گفت: بر اساس سیاست های اقتصاد مقاومتی باید از تمامی ظرفیت های کشور برای توسعه اقتصادی استفاده شود.

به گزارش مدال و به نقل از ایسنا، مسعود سلطانی فر در جلسه شورای اداری استان مرکزی با بیان اینکه ورزش در واقع عرصه نشان دادن توانمندی کل نظام و سیستم یک کشور است، گفت: در طول تاریخ، ورزش عرصه ای بوده است که کشورها توانمندی، فرهنگ، ایدوئولوژی و رویکرد خود را به طرف مقابل نشان دهند و بر این اساس ورزش مقوله ای بسیار گسترده است.

وی بیان کرد: ایجاد خانه های ورزش روستایی در برنامه تعریف شده است و در تعدادی از استان ها از جمله بوشهر و فارس این خانه ها ایجاد شده است. زمین چمن مصنوعی با فضایی محدودتر از حد استاندارد برای این خانه های روستایی در نظر گرفته شده که می تواند برای توسعه ورزش در روستاها بسیار موثر باشد.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: خانه های ورزش روستایی را در صورت همکاری تمام ارگان ها و سازمان ها و مسئولان استانی در تامین تجهیزات می توان با اعتبار ۱۵۰ میلیون تومانی ایجاد کرد. این امکان زمینه ای برای کشف استعدادهای ورزشی که در روستاها ساکن هستند و شکوفا شدن استعداد افراد در بخش ورزش را فراهم می کند.

وزیر ورزش و جوانان در خصوص ورزش بانوان نیز گفت: باید زمینه ای فراهم شود که بانوان بتوانند استفاده بهینه و حضور گسترده تر در اماکن ورزشی داشته باشند. امروز مشکلاتی در این بخش برطرف شده است. به عنوان نمونه مشکلی که در بخش بسکتبال با فدراسیون جهانی داشتیم با ارائه پوشش مناسب و با حفظ شرایط فرهنگی و شرعی کشور حل شده است و باید برای رفع مسائل ورزش بانوان همچنان تلاش کنیم.

وی ادامه داد: بانوان در عرصه های ورزشی حضور دارند و پیروزی های بزرگی به ارمغان آورده اند. تلاش می کنیم بانوان که نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند فعالیت های ورزشی را در شرایط مناسب تری انجام دهند، محدودیت ها برطرف و فضاهای مناسب برای ورزش بانوان در نظر گرفته شود.

سلطانی فر با اشاره به تدوین سیاست های اقتصاد مقاومتی در اسفند سال ۱۳۹۲ توسط مقام معظم رهبری، عنوان کرد: بر اساس سیاست های اقتصاد مقاومتی باید از تمامی ظرفیت های کشور برای توسعه اقتصاد استفاده شود. شاه بیت این سیاست ها بالا بردن ضریب بهره وری ظرفیت های کشور و مقاومت اقتصاد در برابر تنش های سیاسی در عرصه های بین المللی است. در بخش های مختلف کشور از جمله صنعت، کشاورزی، گردشگری و سایر بخش ها ظرفیت های بسیاری برای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی وجود دارد.

سلطانی فر تاکید کرد: یکی از مشکلات در بهره گیری از تمام ظرفیت های سیاست اقتصاد مقاومتی در سال های ابتدایی این بود که در آن ایام تحت تاثیر تحریم های غیر قانونی و غیر منصفانه بودیم و امکان استفاده از این ظرفیت ها کمتر وجود داشت. بیکاری گسترده، کاهش ارزش پول ملی، رشد اقتصادی منفی جزو مواردی بود که اقتصاد کشور را در سال های گذشته تحت تاثیر منفی قرار داده بود. تمام برنامه های کشور در دولت تدبیر و امید بر اساس نسخه ای که مقام معظم رهبری گفته بودند تدوین شد تا شاهد حل مشکلات اقتصادی کشور که زیرساخت و زیربنای حل مشکلات دیگر است باشیم.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: علاوه بر این تحریم ها، تهدیدها و تنگناها، تهدیدها و تحریم های سیاسی و تهدیدهای نظامی در ابتدای کار دولت تدبیر و امید وجود داشت ولی علی رغم این موارد برای بهبود شرایط تلاش شد.

وی با اشاره به مذاکره با شش کشور قدرتمند و دستاورد دولت از این مذاکره ها با وجود تهدید نظامی علیه ایران، عنوان کرد: دولت تلاش بسیاری برای رفع تحریم ها و دفاع از حقوق هسته ای بکار بست.

سلطانی فر با بیان اینکه ظرفیت بخش های مختلف کشور از جمله اقتصاد بسیار بیش از میزانی است که هم اکنون مورد استفاده قرار گرفته است، تاکید کرد: حل مشکلات به ویژه مشکلات اقتصادی در صورت نبود همدلی و وفاق و همکاری امکانپذیر نیست و باید برای توسعه کشور در تمامی بخش ها به ویژه در بخش اقتصادی که بر تمام بخش ها تاثیر گذار است. با همدلی و همبستگی برنامه ریزی کرده و برنامه ها را اجرا و برای حل مشکلات کشور تلاش کنیم تا طی سه سال آینده به نتایج خوب و دستاوردهای قابل قبول برسیم.

تگ ها


اخبار روز المپیک