سلطانی فر: جاکارتا برنامه میان مدت برای موفقیت در المپیک ۲۰۲۰ است

وزیر ورزش و جوانان گفت: پیامهای مقام معظم رهبری برای موفقیت کاروان ایران در المپیک ریو و جام جهانی برای جامعه ورزش بسیار دلگرم کننده بود ......

وزیر ورزش و جوانان گفت: پیام‌های مقام معظم رهبری برای موفقیت کاروان ایران در المپیک ریو و جام جهانی برای جامعه ورزش بسیار دلگرم کننده بود.

مسعود سلطانی‌فر در جمع اعضای کمیسیون رسانه‌یی کمیته ملی المپیک، با گرامی‌داشت روز خبرنگار، فرا رسیدن این روز را به جامعه رسانه‌یی  به ویژه اصحاب رسانه فعال در حوزه ورزش تبریک گفت و اظهار کرد: این فرصت را مغتنم می‌شمارم و به خاطر همراهی‌ها، مساعدت‌های و همکاری‌های و تلاش‌های‌تان قدردانی می‌کنم.

رسانه‌ها دلسوزترین افراد  برای ورزش هستند

او گفت: ما قدم‌هایی اساسی برداشتیم که بخشی از آن‌ها اجرایی شده و بخشی دیگر هم ان‌شاءالله با هم‌گرایی و تعامل و همدلی به اجرا در خواهد آمد. باور و اعتقاد جدی دارم که رسانه‌ها دلسوزترین افراد در ارتباط با ورزش هستید و از عمق وجود شان خواهان رفع مشکلات و ضعف‌ها هستند.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: از ۲۵ دی‌ماه  ۹۶ که صالحی‌امیری توسط اعضا مجمع کمیته ملی المپیک به عنوان رییس انتخاب شد برادرانه و شانه به شانه یکدیگر برای موفقیت ورزش ایران تلاش می کنیم. من به همراه رییس کمیته ملی المپیک از اردوها بازدید داشتیم که خیلی‌ها هم این موضوع را بی‌سابقه می‌دانند و همان‌طور که صالحی‌امیری عنوان کردند این کار ما پیام داشته، که به هرحال دیگر جای بهانه و فرافکنی وجود ندارد و همه ما شانه به شانه هم هستیم؛ فردا اگر کسی نتیجه نگرفت نگوید که کمیته یا وزارت با من همکاری نکردند. در واقع در حال حاضر کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان یک مجموعه هستند و خیلی فشرده مسایل را هماهنگ کرده و به پیش می‌بریم تا ان‌شاءالله نتیجه بگیریم.

بهترین امکانات و تدارکات را برای کاروان اعزامی ایران به جاکارتا فراهم کرده‌ایم

سلطانی‌فر درباره حضور کاروان ایران در بازی‌های آسیایی جاکارتا گفت: برای بازی‌های جاکارتا ما بهترین  تدارکات و باسابقه‌ترین تیم مدیریتی را انتخاب کردیم، ضمن این که ستاد عالی بازی‌های آسیایی و پارآسیایی در جلسات مختلف با همدلی تمام بضاعت کارشناسی را به کار گرفت اعتبارات کاملا تامین وبیشترین اعتبارات به فدراسیون‌ها تخصیص داده شد. در این ارتباط نشست‌هایی را با سازمان برنامه بودجه داشتیم و مسوولان این نهاد را متقاعد کردیم و عمده تخصیصات را گرفتیم و انصافا دولت و سازمان برنامه بودجه کشور، تخصیص ای ما را ویژه پرداخت کردند. در واقع به نسبت سال گذشته در مقایسه ۵ ماهه اول، تا هفتاد درصد به فدراسیون‌ها پرداخت کردیم.

وزیر ورزش و جوانان اضافه کرد: برای حضور موفق در بازی‌های آسیایی از اعزام‌ها، هماهنگی‌ اردوها، بحث سرپرستی و مدیریتی بهترین شرایط مهیا شده است. حال این که در مسابقه چه اتفاقی بیفتد در دست ما نیست. ما در ستاد عالی بازی‌ها تک تک رشته‌ها را مورد بررسی قرار دادیم؛ این جلسات فشرده و همدل، عمیق و کارشناسی برگزار شد بنابراین هر اتفاقی که در مسیر توسعه و افتخارآفرینی‌های ورزش کشور  بیفتد برعهده ستاد عالی بازی‌های آسیایی است که همه ماعضو ان هستیم.

جاکارتا برنامه میان مدت برای موفقیت در المپیک ۲۰۲۰ است

او درباره اهمیت بازی‌های آسیایی گفت: به هر حال همه شما شاهد پیروزی‌ها و شکست‌هایی مختلف ورزش کشور بودید این که ما غایت آرزوی ورزش‌مان پیروزی در بازی‌های آسیایی جاکارتا و کسب جایگاه باشد و از آن به عنوان فتح الفتوح و به نوعی پایان دهنده برنامه یاد کنیم راه را اشتباه رفته‌ایم.

سلطانی‌فر ادامه داد: ما یک هدف بلند مدت داریم و آن روز که  ستاد بازی‌های آسیایی را تشکیل دادیم گفتیم این ستاد، ستاد برنامه‌ریزی برای بازی‌های آسیایی جاکارتا و المپیک ۲۰۲۰ است، ما حداقل نگاه‌مان از حضور در این رویدادهای ورزشی به ویژه بازی‌های آسیایی، المپیک ۲۰۲۰، المیپک جوانان و... این است که بتوانیم از تجارب حضور در این رویدادها استفاده کنیم تا در المپیک ۲۰۲۰ نتیجه‌ای  تاریخی بگیریم.

وزیر ورزش و جوانان، بیان‌ کرد: ما درالمپیک لندن چهار مدال طلا، پنج  نقره و سه برنز کسب کردیم. در المپیک ریو سه طلا، یک نقره و چهار برنز به دست آوردیم قبل از این که هر کسی در خصوص نتیجه اظهار نظر کنند، مقام معظم رهبری لندن از کاروان اعزامی ما به ریو تشکر کردند، این پیام تکلیف همه ما را روشن کرد.

وی هم‌چنین به نتایجی که در بازی‌های جام جهانی فوتبال روسیه به دست آمد، اشاره کرد و خاطرنشان کرد: در بازی با اسپانیا، ما به این تیم باختیم اولین‌بار بود که رهبر نظام به خاطر باخت از یک تیم تشکر کرد چرا که استنباط ایشان این بود که بچه‌ها تلاش کردند و سلحشورانه و با همه توان به میدان رفتند. استنباط ایشان درباره نتایج مسابقات المپیک ریو، هم همین بود در این رقابت‌ها نیز ایشان پیام تشکر صادر کردند.

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنانش یادآورشد: ما تا کنون در المپیک‌ها در سه رشته کسب مدال کرده‌ایم؛ تکواندو، کشتی، وزنه‌برداری و تک مدال احسان حدادی ۲۰۱۲، در واقع وقت تغییرات فرا رسیده است به عنوان مثال هم اکنون کاراته المپیکی شده است منابع دراین رشته، جایگاه جهانی داریم و باید برای این رشته برنامه‌ریزی کنیم. در این ارتباط با فدراسیون کاراته نشست کارشناسی برگزار کردیم و وضعیت این تیم را تا المپیک بررسی کردیم. درباره شمشیربازی هم همین‌طور. با سنگ‌نوردی و دومیدانی با توجه به ظرفیتی که داریم جلساتی را برگزار کردیم. این‌ها رشته‌هایی هستند که مطمئن هستیم در المپیک ۲۰۲۰  سکو کسب کنیم.

او هم‌چنین افزود: اگر می‌خواهیم در المپیک ۲۰۲۴  نتیجه بگیریم  باید برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری بلند مدت داشته باشیم، در بازی‌های آسیایی جاکارتا نتایج مهم است اما به واقع در راستای یک برنامه‌ریزی میان مدت ورزشی کشور برای بازی المپیک ۲۰۲۰. اگر چه سهمیه گرفتن المپیک بسیار سخت است سهمیه گرفتن رکورد گرفتن کار سختی است ما به دنبال تغییرات اساسی در همه عرصه‌ها هستیم.

سلطانی‌فر گفت: ما در شرایطی سخت اقتصادی به واسطه دشمنی‌های آمریکا قرار داریم اگر امروز در این بحران و جنگ اقتصادی توانستیم از دستاوردهای نظام دفاع کنیم به واقع مدیر هستیم.

وزیر ورزش و جوانان  پرهیز از حواشی، فرافکنی و ایجاد ثبات و آرامش را از سیاست‌های وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک دانست و افزود: این روند را با تمام توان ادامه خواهم داد چرا که این موضوع را یک اصل برای ورزش کشور می‌دانم و معتقدم آن چه که امروز به دست ما رسیده حاصل خون صدها هزار شهید و ایثارگری‌های کسانی که از آسایش خود گذشته‌اند و یا مجروحانی است که سال‌ها است  در آسایشگاه‌ها چشم به سقف دوخته‌اند، و در انتظار یک پیروزی هستند تا دلشان شاد شوند، دراین راستا تا آخرین لحظه گام خواهیم برداشت.

تگ ها


المپیک