سلطانی‌فر: در شهرهای سفید اردوها را برگزار کنید

وزیر ورزش گفت: شرایط تمرینی ورزشکاران برای حضور موفق در رویدادهای ورزشی باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مهیا شود ....

به گزارش مدال و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش، تاکید همه مسئولان ورزش از جمله وزیر در جلسه امروز ستاد عالی بازی های المپیک و پارالمپیک بر حفظ آمادگی ورزشکاران بود. مسعود سلطانی‌فر در این جلسه که با محوریت بازی‌های ساحلی چین برگزار شده بود، گفت: برای حضور در رویدادهای ورزشی  باید ملاحظاتی را داشته باشیم که مهمترین آن ، رعایت مسائل بهداشتی است که با توجه به شیوع  ویروس کرونا باید مورد توجه قرار بگیرد.


وی ادامه داد: پیش از این  فدراسیون‌های جهانی هم برای برگزاری مسابقات بسیار علاقمندی نشان می دادند، اما آنها هم وقتی شرایط کرونا را  مشاهده کردند از برگزاری آن، منصرف شدند.


سلطانی فر در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به احتمال برگزاری رویدادهای مهم ورزشی  در زمان مقرر گفت: حضور موفق در مسابقاتی که قرار است ۴ یا پنج ماه آینده برگزار شود  نیازمند این است که اردوها و تمرینات از هم‌اکنون آغاز شود. رعایت مسائل بهداشتیو دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا باید در دستور کار باشد. این موضوع یکی از الزامات است؛ چرا که اولویت اصلی ما سلامت ورزشکاران است.


وی در ادامه شرایط اقتصادی کشور را مورد توجه قرار داد و یاداور شد: باتوجه به محدودیتهای اقتصادی، باید استفاده بهینه از تمامی ظرفیتها و امکانات موجود در ورزش  داشته باشیم.


وزیر ورزش همچنین درخصوص این موضوع که گفته می‌شود به دلیل ویروس کرونا احتمال تعویق بازی‌های ساحلی آسیا وجود دارد گفت: تاکنون هیچ نامه‌ای مبنی بر لغو این مسابقات ارائه نشده. برهمین اساس باید  بر روی رشته‌هایی که مورد تایید کمیته ملی المپیک برای حضور در بازی‌های ساحلی است، برنامه‌ریزی شود.


وی درخصوص بازی‌های المپیک و پارالمپیک توکیو نیز که قرار است در سال ۲۰۲۱ برگزار شو، افزود: فعلا تصمیم جدی IOC برگزاری این رقابت‌ها در تاریخ مقرر است و ما نیز باید با توجه به شرایط کرونا در کشور به مرور و با رعایت دستورات بهداشتی در شهرهایی که وضعیت سفید است شرایط را برای برگزاری اردوهای اماده سازی مهیا کنیم.


وزیر ورزش با تاکید بر پیگیری تمرینات المپین‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی گفت: باید  شرایط را برای نفراتی که شانس کسب سهمیه  را دارند نیز فراهم کنیم.

بیشتر بخوانید:

سلطانی‌فر: سلامتی ورزشکاران‌مان از اهم موضوعات است

صالحی‌امیری: تاکنون حرفی از لغو المپیک نبوده

 

 

بیشتر بخوانید:

سلطانی‌فر: سلامتی ورزشکاران‌مان از اهم موضوعات است

صالحی‌امیری: تاکنون حرفی از لغو المپیک نبوده

 

 

تگ ها


مسعود سلطانی‌فر وزارت ورزش و جوانان کرونا