سلطانی فر: در پرونده ویلموتس دنبال مقصر نگردیم

وزیر ورزش گفت: باید بسیج شویم تا از منافع ملی و فوتبال ملی مان دفاع کنیم و این حکم ناعادلانه را بشکنیم...

به گزارش "ورزش سه"، مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش که برای اهدای کاپ قهرمانی جام حذفی به مشهد سفر کرده بود، بعد از پایان فینال در جمع خبرنگاران گفت: در ابتدا باید از عوامل برگزاری مسابقه و همه کسانی که زحمت کشیدند تشکر کنم. مسابقه خوبی صورت گرفت و خوشبختانه تدارک خوبی برای اهدای جام هم صورت گرفته است.


وی درباره خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس عنوان کرد: مهم‌ترین برنامه دو باشگاه ورود به بازار سرمایه است. از تاریخ ۱۸ فروردین ماه کار کارشناسی صورت گرفت و اسناد و مدارک دو باشگاه را مورد بررسی قرار دادیم و دارایی‌های استقلال و پرسپولیس را زیرنظر گرفتیم. برای تیم استقلال ورزشگاه مرغوب کار و کمپ حجازی را گرفتیم که قرار است سند کمپ حجازی به نام باشگاه استقلال صادر شود. همچنین برای پرسپولیس هم دو باشگاه را در نظر گرفتیم و به دارایی‌های این باشگاه اضافه کردیم، ضمن آنکه صورت‌های مالی پرسپولیس تا آخر خرداد ۹۹ و استقلال تا آخر تیر ماه گزارش‌های خود را ارائه کردند. خوشبختانه بعد از ۴۲ سال دولتی بودن، این دو باشگاه وارد بازار سرمایه و بورس خواهند شد و با توجه به این که بدهی‌های مالی آنها تا حدود زیادی حل و فصل شده، سعی داریم این دو باشگاه مردمی و پرطرفدار را از فرایند دولتی بودن خارج کنیم تا ان‌شاءالله هم فوتبال ملی و هم فوتبال باشگاه‌های ما رشد کند. خوشبختانه امروز تب فوتبال همه جا را فرا گرفته و این جریان با رشد و توسعه دنبال می‌شود.


وزیر ورزش همچنین در رابطه با آخرین وضعیت پرونده مارک ویلموتس گفت: این سؤال را به نظرم آقای قاضی زاده باید جواب بدهد. البته در کمیسیون اصل نود ما یک جلسه داشتیم که بحث و تبادل نظر خوبی صورت گرفت و سازمان بازرسی نیز پیگیر این پرونده است و کمیسیون اصل نود نیز همه چیز را بررسی می‌کند. مسؤولان فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش هم به دنبال این هستند که طی روزهای آینده در کمیسیون اصل نود شرکت کنند و اگر لازم باشد خود من هم در این نشست شرکت می‌کنم و مجددا پاسخ خیلی از سوالات را خواهیم داد.


سلطانی فر در ادامه افزود: الان نباید دنبال مقصر باشیم. این نکته را باید اشاره کنم که در این پرونده ما هنوز در اواسط راه هستیم. هنوز چیزی قطعی نشده و تنها حکم اولیه صادر شده است. متأسفانه حکمی که صادر شده ناعادلانه بوده و در جلساتی که خود من هم حضور داشتم و معاون حقوقی ریاست جمهور، معاون حقوقی وزارت امور خارجه و... در آن شرکت کردند همگی تأکید داشتند که این حکم ناعادلانه صادر شده است. الان نباید بگوییم کی کی را مجازات کند یا اینکه بگوییم چه کسی را محاکمه کنیم.


وی ادامه داد: باید بسیج شویم تا از منافع ملی و فوتبال ملی مان دفاع کنیم و این حکم ناعادلانه را بشکنیم چون در دادگاه CAS به جای یک قاضی سه قاضی حضور دارند. بحث دفاع حضوری را هم داریم که حتما انجام می شود. همانطور که گفتم کارشناسان حقوق بین الملل همه بر این باور دارند که می توانیم این حکم را در CAS بشکنیم. هر موقع ما این مراحل مختلف را در CAS و دادگاه عالی سوییس طی کردیم و حکم قطعی شد، آن وقت مراجع مختلف می توانند به این موضوع ورود کنند. 
سلطانی فر در پاسخ به این سوال که فیفا به خاطر دخالت های مجلس و قوه قضاییه در پرونده ویلموتس، وزارت ورزش را تهدید کرده یا خیر، گفت: وزارت ورزش تهدیدی نشده است.

تگ ها


مسعود سلطانی‌فر وزارت ورزش و جوانان