سلطانی‌فر: دیدار سرخابی‌ها در آلمان قطعی نیست

به گزارش مدال به نقل از ایسنا، مسعود سلطانی فر در حاشیه بازدید از اردوی تیم ملی کاراته در پاسخ به این سوال که چند سالی است که کمیته بین المللی المپیک این هشدار را داده است و در جدیدترین هشدار نیز اتحادیه جهانی کشتی، فدراسیون ایران را تهدید به تعلیق کرده است، تا چه زمانی رفع مشکلات اساسنامه به طول خواهد انجامید؟ پاسخ داد: شما می گویید چندین سال است که این هشدار داده شده است اما من تازه حدود ۷ ماه است که در وزارت مشغول به کار هستم ......

به گزارش مدال به نقل از ایسنا، مسعود سلطانی فر در حاشیه بازدید از اردوی تیم ملی کاراته در پاسخ به این سوال که چند سالی است که کمیته بین المللی المپیک این هشدار را داده است و در جدیدترین هشدار نیز اتحادیه جهانی کشتی، فدراسیون ایران را تهدید به تعلیق کرده است، تا چه زمانی رفع مشکلات اساسنامه به طول خواهد انجامید؟ پاسخ داد: شما می گویید چندین سال است که این هشدار داده شده است اما من تازه حدود ۷ ماه است که در وزارت مشغول به کار هستم. امیدوارم تا در مدت زمان یک سال این مشکلات حل شود.

او هم چنین درباره شرایط به وجود آمده در فدراسیون وزنه برداری نیز عنوان کرد: این مشکلات را از فدراسیون وزنه برداری جویا شوید.

وزیر ورزش و جوانان درباره نتایج کسب شده تکواندو در رقابت های جهانی و این که وزارت ورزش در پی کسب مقام سومی این رشته پیام تبریکی را صادر کرد آیا از نتایج تکواندو راضی هستید یا خیر؟ اظهار کرد: همیشه قرار نیست هر تیمی که در مسابقه ها حضور دارد، نتایج ایده ال کسب کند. همان طور که در فوتبال تیم برزیل از تیم آلمان۷ گل در جام جهانی خورد. ضعف هایی در تکواندو وجود دارد که باید حل شود اما این که بیایید نتایج تکواندو را با کشور همسایه که آن نیز در رقابت های جهانی رتبه پایین تر از ما کسب کرد مقایسه کنید درست نیست. کسب عنوان سومی در جهان نیز نتیجه ضعیفی نیست.

سلطانی فر در پاسخ به این سوال که شنیده ها حاکی از این است که قرار است ترکیب استقلال و پرسپولیس را برای دیدار دوستانه در آلمان، اسپانسرها مشخص کنند. آیا درست است که وزارت به عنوان متولی این را بپذیرد یا خیر؟ بیان کرد: این به مدیرعامل باشگاه ها مربوط می شود. هنوز برگزاری این دیدار قطعی نیست و زمانی که این موضوع مشخص شود، رسیدگی خواهیم کرد.

سلطانی فر درباره بازدیدش از اردوی تیم ملی کاراته نیز بیان کرد: با توجه به ظرفیت های این رشته و استعدادهای خوبی که در آن وجود دارد، بسیار امیدوار هستیم و حساب ویژه ای روی کسب مدال آوری های کاراته در المپیک ۲۰۲۰ باز کرده ایم. از قبل نیز گفته ام برنامه ریزی در این رشته برای ۴ سال آینده باید آغاز شود تا این رشته بر روی سکو قرار گیرد. رشته کاراته یکی از رشته های ریشه دار در ورزش کشور است و اگر شرایط خوب باشد، می توانیم جزو قدرت های برتر باشیم. با توجه به المپیکی شدن این رشته از الان پیش بینی من این است در کنار ۴ رشته مدال آورمان در المپیک ها، کاراته نیز به عنوان یکی از رشته های جدید در المپیک ۲۰۲۰ مدال کسب کند.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال