سلطانی‌فر: ریال و دلاری از اعتبار و ارز دولتی به سرخابی‌ها ندادیم

وزیر ورزش با تاکید بر اینکه مدیریت دو باشگاه پرسپولیس و استقلال بدون ریالی از اعتبارات دولتی یا دلاری از ارز دولتی پیگیری شده، شرایط دو باشگاه را برای ورود به بازار سرمایه مناسب ارزیابی کرد....

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود سلطانی فر با یادآوری اینکه اولین جلسه بررسی وضعیت دو باشگاه پرسپولیس و استقلال برای واگذاری در سال جاری ۱۸ فروردین ماه برگزار شد، گفت: طی ماه های گذشته و به صورت هفتگی جسات منظمی در این زمینه با حضور نمایندگان سازمان خصوصی سازی، سازمان بورس و دو باشگاه پرسپولیس و استقلال برگزار کردیم. در مجموع تا کنون بین ۲۰ تا ۲۲ نشست در این زمینه داشته ایم.

وی با تاکید بر اینکه طی این جلسات وضعیت سرخابی ها، گزارش مالی و نیازهای آنها برای واگذاری مورد بررسی قرار گرفت، ادامه داد: در همین راستا سند دو مجموعه شهدای گمنام و درفشی فر که در اختیار دو باشگاه قرار گرفته بود، اخذ و مالکیت دو باشگاه برای این دو مجموعه قطعی شده است.

وزیر ورزش با تاکید بر اینکه مدیریت پرسپولیس و استقلال طی سال های گذشته بدون کمک های دولتی انجام شده است، تصریح کرد: یک ریال اعتبار دولتی یا یک دلار ارز دولتی به دو باشگاه داده نشده است. بابت حق پخش تلویزیونی هم ریالی کسب نشده درحالیکه از FIFA وAFC هم ریالی دریافت نشده است. با این شرایط مدیریت سرخابی ها پیگیری شده و حتی بدهی کلان ۱.۵ میلیون یورویی پرونده برانکو پرداخت شده و در مورد تیم استقلال هم بدهی شفر پرداخت شد.

سلطانی فر با تاکید بر اینکه شرایط امروز پرسپولیس و استقلال خوب است، گفت: همه مستندات برای ورود دو باشگاه به بازار سرمایه آماده است.

تگ ها


مسعود سلطانی فر باشگاه پرسپولیس باشگاه استقلال تهران خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس