سلطانی‌فر: صداوسیما اراده‌ای برای پرداخت حق پخش ندارد

وزیر ورش و جوانان اعلام کرد که صداوسیما برای پرداخت حق پخش تلویزیونی باشگاه‌ها اراده‌ای ندارد....

به گزارش مدال، مسعود سلطانی‌فر در جمع روسای فدراسیون‌های ورزشی سخنانش را در خصوص  مراسم راهپیمایی اربعین  آغاز کرد و گفت: مراسم امسال باشکوه بسیاری انجام شد.  جمع کثیری  از مردم جهان شیفته این مراسم هستند به طوری‌که غیر از شیعیان از پیروان ادیان و مذاهب دیگر در این راهپیمایی شرکت کردند.

 وزیر ورزش و جوانان توضیح داد: 3.5 میلیون نفر از هموطنان ما به این مراسم رفتند و با تدابیری که صورت گرفت  مراسم با نظم بیشتری برگزار شد و طی بررسی‌هایی که انجام دادیم  بالای 97 درصد از شرکت‌کنندگان در مراسم اربعین از خدمات‌رسانی دستگاه‌های مسئول رضایت کامل داشتند.

سلطانی‌فر در خصوص اقدامات صورت گرفته توسط وزارت ورزش و جوانان برای پذیرایی از زائران کربلا در اربعین حسینی اشاره کرد و افزود : طی دستورالعملی سه استان  خوزستان ایلام و کرمانشاه آماده پذیرایی شده بودند، موکب‌هایی که برپا شده بود و مردمی که خدماتی را ارائه  می‌دادند، صحنه‌های تاریخی و زیبایی را به تصویر کشیدند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: خوشبختانه با تدبیری که دولت از دو سال گذشته  در خصوص ساماندهی و ورود بانوان به استادیوم‌های ورزشی داشت، شاهد حضور آنها بودیم.  از سال قبل رئیس‌جمهور از من خواستند که زمینه حضور بانوان در ورزشگاه‌ها  را با همکاری وزیر کشور فراهم کنیم.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد:  نزدیک به دو سال پیش  در بازی با بولیوی شاهد حضور بانوان بودیم و بعد از آن نیز در بازی پرسپولیس و کاشیما بانوان حضور یافته و در این دو بازی همه جوانب درنظر گرفته شد و هیچ مشکل و حاشیه‌ای وجود نداشت. در مسابقات جام جهانی فوتبال نیز دو بار برای تماشای بازی تیم‌ ملی ایران خانواده‌ها به ورزشگاه آمدند.

سلطانی‌فر با  بیان اینکه  این تجربیات باعث شد که بعد از برگزاری جلسه با نهادهای ذیربط به این‌ تصمیم برسیم که بانوان بتوانند مجددا به استادیوم بیایند و بازخوردهای مثبت حضور زنان در ورزشگاه را مورد توجه قرار داد و بانوان شرکت‌کننده در این مسابقه نیز  همه ضوابط و ملاحظات را رعایت کردند.

وی دلیل این امر را همدلی و علاقه بانوان نسبت به حضور در ورزشگاه اعلام و بیان کرد: این موضوع اراده نظام، دولت و مردم بود که به وقوع پیوست و امیدواریم که در بازی‌های آینده نیز این اتفاق رخ دهد. 

وزیر ورزش و جوانان در ادامه سخنانش از رئیس‌جمهور به خاطر  حمایت لازم  برای به ثمر رسیدن این کار بزرگ قدردانی کرد و اظهار  داشت: از شورای امنیت کشور، وزیر کشور و نهادهای  انتظامی و امنیتی ذیربط تقدیر و تشکر می‌کنم.

سلطانی‌فر با بیان اینکه  زیرساخت‌های لازم برای حضور و ورود بانوان به ورزشگاه‌ها وجود دارد، تاکید کرد: ورزشگاه‌های زیادی در مراکز استان‌ها داریم مانند امام رضا (مشهد)، نقش جهان (اصفهان)، غدیر و شهدای فولاد خوزستان (اهواز)، یادگار امام (تبریز) و پارس (شیراز) که امنیت آنها به خوبی تامین می‌شود و ورودی و معبر و خدمات مجزا دارند  بنابراین زیرساخت‌های لازم برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها وجود دارد.

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگی از سخنانش در خصوص حق پخش تلویزیونی  اظهار داشت: این موضوع بارها بین مسئولان صداوسیما و مسئولین مطرح شده ضمن اینکه  با همکاری مجلس شورای اسلامی‌ قرار بر این شد که مجموعه ورزش کشور بتواند از حق پخش تلویزیونی استفاده کند.

وی افزود:  از همان ابتدا کمیته‌های کاری را تشکیل دادیم و بارها خود من و معاونین جلساتی را برگزار کردیم. به هر شیوه‌ای که صداوسیما گفته بود ما جلو رفتیم که متاسفانه هیچ‌گونه همکاری از سمت آنها صورت نگرفت و اراده‌ای در صداوسیما برای پرداخت حق پخش و اجرای قوانین ذیربط وجود ندارد و امیدوارم که به زودی به قوانین تمکین کنند.

بیشتر بخوانید:

عبدالله موحد: فکر می کردم وزیر من را نشناسد

تگ ها


سلطانی فر مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان حق پخش تلویزیونی فوتبال