سلطانی‌فر :فدراسیون‌های ورزشی باید شرایط سخت اقتصادی را تحمل کنند

وزیر ورزش و جوانان در مورد شرایط فدراسیون‌های ورزشی صحبت کرد...

وزیر ورزش و جوانان در مورد شرایط فدراسیون‌های ورزشی صحبت کرد

وزیر ورزش و جوانان گفت: فدراسیون های ورزشی باید شرایط سخت اقتصادی را تحمل کنند

به گزارش مدال، مسعود سلطانی فر در نشست پایانی سال ۹۷ با رؤسای فدراسیون‌های ورزشی، کارنامه ورزش کشور در سال ۹۷ را با تلاش همه دست اندر کاران حاکی از موفقیت، افتخارآفرینی و دستاوردهای فراوان دانست.

وزیر ورزش و جوانان در ابتدا صعود موفقیت آمیز تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: برای اولین بار تیم ملی فوتبال دو دوره متوالی و در دو هفته مانده به پایان مسابقات به جام جهانی صعود کرد و بر خلاف تصور برخی‌ها و با توجه به تدارک و پشتیبانی خوب و فراهم آورده بهترین شرایط کمپ و اردویی در زمانی که هنوز مشکلات ارزی پدید نیامده بود نتیجه تاریخی در جام جهانی حاصل شد.

سلطانی فر همچنین موفقیت در بازی‌های آسیایی با بیشترین تعداد مدال در بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، ارتقا جایگاه چهارم به سوم در بازی‌های پارا آسیایی و صعود ۱۷ پله‌ای ایران در المپیک نوجوانان و قرار گرفتن در رتبه هفتم را از دیگر موفقیت‌های ورزش ایران در سال ۹۷ نام برد و ادامه داد: در لیگ قهرمانان فوتبال آسیا هم برای اولین بار دو تیم استقلال و پرسپولیس به صورت همزمان به مرحله یک چهارم راه یافتند و یکی از آنها فینالیست شد و اگر محدودیت‌های پنجره نقل و انتقالات وجود نداشت قطعاً می‌توانست موفقیت بهتری به ارمغان آورد.

وزیر ورزش و جوانان گفت: اگر در جام ملت‌های آسیا نیز دچار اشتباهات فردی نمی‌شدیم تیم ملی فوتبال شخصیت قهرمانی هم داشت ولی به هر حال بعد از ۱۴ سال به مرحله نیمه نهایی رسیدیم.

سلطانی فر موفقیت‌های رشته‌های دیگر از جمله کاراته، تکواندو، ووشو، شطرنج و دیگر رشته‌های ورزشی را هم مورد توجه قرار داد و اضافه کرد: این موفقیت‌ها موجبات رضایتمندی و شور و شعف مردم را به همراه داشت که به همه دست اندر کاران فدراسیون‌ها، ورزشکاران، داوران، مربیان و پیشکسوتان تبریک می‌گویم.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به نشست صمیمی پیشکسوتان که در کمیته ملی المپیک برگزار شد، اظهار داشت: در آن جلسه خطاب به پیشکسوتان گفتم به فدراسیون‌ها دستور می‌دهم که اگر دارای کمیته پیشکسوتان نیستند آن را تشکیل دهند و اکنون هم تاکید می‌کنم با فعال کردن این کمیته از تجربیات، مشورت و اندوخته‌های آنها استفاده کنید و حتماً مواردی هست که می‌توانید به آنها ارجاع داده و مشورت بگیرید. قطعاً این عزت و احترامی که به پیشکسوتان می‌گذارید به لحاظ انسانی و ورزشی ارزش زیادی دارد.

سلطانی فر در بخش دیگری از سخنانش جنگ اقتصادی را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: ما در این جنگ همچون جنگ تحمیلی شروع کننده نبودیم چرا که پایبند به همه تعهدات بوده و خواهیم بود و این تحریم‌های ناعادلانه و ظالمانه آمریکا سبب شده که شرایط سخت اقتصادی به وجود آید.

وزیر ورزش و جوانان گفت: متأسفانه در این شرایط سخت برخی به دنبال تسویه حساب‌های سیاسی هستند و آنها که در انتخابات ۹۲ و ۹۶ شکست خوردند این شرایط را حاصل سو مدیریت‌ها تحلیل کرده اند اما واقعیت آن است که اگر در شرایط سال قبل می‌توانستیم روزی ۲.۵ میلیون بشکه نفت صادر کنیم قطعاً مشکلات ارزی به وجود نمی‌آمد و گرانی لوازم منزل و افزایش قیمت ارز هم نداشتیم اما امیدوارم سال ۹۸ سال حاکمیت اراده ملت مقابل این تحریم‌ها باشد و آن چیزی که پایدار خواهد ماند اراده ملت‌ها برای حفظ تمامیت ارضی است و ملت ایران در سال ۹۸ به امید خدا پیروز از جنگ اقتصادی بیرون خواهد آمد.

سلطانی فر در ادامه این بحث شرایط سخت اقتصادی را متوجه جامعه ورزش هم دانست و تاکید کرد: آنچه مسلم است جامعه ورزش هم باید در کنار مردم این شرایط سخت را تحمل کند و طبیعی است که نمی‌توانیم مثل گذشته به جز موارد ضروری اعزام داشته باشیم و فدراسیون‌ها هم باید در چنین شرایطی به بهترین شکل ممکن منابع را مدیریت کنند.

وزیر ورزش و جوانان همچنین از انتخاب مدیران جوان و تحصیل کرده در فدراسیون‌های ورزشی ابراز خرسندی کرد و اظهار داشت: واقعاً از این مهم که نسل جدید مدیران ورزشی در یک فرآیند قانونی وارد این عرصه می‌شوند خیلی خوشحالم.
سیاست جوان‌گرایی در مدیران عرصه ورزش در وزارت ورزش و جوانان مدتی است آغاز شده و اکنون در بین مدیران استان‌ها ده مدیر کل زیر ۴۰ سال داریم و خوشبختانه در فدراسیون‌های ورزشی نیز با ساز و کار قانونی انتخابات مدیران جوان بر مسند امور قرار می‌گیرند که امیدوارم این انتقال نسل مدیریتی در ورزش به بهترین شکل ممکن و با بهره گیریاز تجارب مدیران صورت بگیرد.‌