سلطانی‌فر: قهرمانی تیم‌های کشتی نوجوانان اتفاق بزرگی است

وزیر ورزش و جوانان با بیان این که ایران مهد کشتی است و یکی از کشورهایی است که قلب کشتی در آن می تپد، افزود: همیشه نگاه ویژه ای به کشتی داشته و داریم و امیدوارم این قهرمانی ها با حمایت های همه جانبه مسئولین و دست اندرکاران ورزش کشور ادامه پیدا کند ......

وزیر ورزش و جوانان با بیان این که ایران مهد کشتی است و یکی از کشورهایی است که قلب کشتی در آن می تپد، افزود: همیشه نگاه ویژه ای به کشتی داشته و داریم و امیدوارم این قهرمانی ها با حمایت های همه جانبه مسئولین و دست اندرکاران ورزش کشور ادامه پیدا کند.

به گزارش مدال به نقل از ایسنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر در جمع بندی سفر یک روزه خود به جنوب استان کرمان افزود: متاسفانه جنوب کرمان در دو بخش منابع و مدیریت اماکن ورزشی دچار نارسایی است. منابع ورزشی شامل کمبود فضاهای ورزشی است که پیگیر این مساله بطور ویژه خواهیم بود.
وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر این که عملیات تعمیر و تجهیز سیستم سرمایشی فضاهای ورزشی این منطقه باید اجرا شود، اظهار داشت: مدیران ورزشی باید برنامه ریزی دقیقی بر اماکن ورزشی داشته باشند تا جوانان بتوانند بیشترین بهره وری را از این فضاها ببرند.
سلطانی فر همچنین گفت: استان کرمان و منطقه جنوبی این استان از ظرفیت های خوب ورزشی برخوردار است که باید زمینه شکوفایی این استعدادها را فراهم کرد.
وزیر ورزش و جوانان تکمیل فضاهای ورزشی را یکی از عوامل مهم شکوفا شدن استعدادهای ورزشی منطقه جنوب کرمان برشمرد و گفت: امیدواریم با تکمیل و تجهیز هر چه سریعتر اماکن ورزشی زمینه شکوفایی بیشتر استعدادهای این منطقه فراهم شود.
وی همچنین در پاسخ به سوالی در مورد قهرمانی تیم های کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان در رقابتهای جهانی گفت: بعد از 22 سال دو تیم آزاد و فرنگی ما همزمان قهرمان جهان شدند که این اتفاق و پیروزی بزرگی است و ما را به آینده کشتی کشور امیدوار می کند.
دکتر سلطانی فر با بیان این که ایران دارای پشتوانه ها و سرمایه های خوبی در زمینه ورزش است، افزود: قهرمانی این نوجوانان عزیز امیدهای آینده در مقطع جوانان و تیم ملی را زنده کرد.
وزیر ورزش و جوانان گفت: ایران مهد کشتی است و یکی از کشورهایی است که قلب کشتی در آن می تپد. همواره در سالیان گذشته چه در مسابقات جهانی و چه در المپیک کشتی یکی از مهمترین رشته های مدال آور ایران بوده است.
وی با باین این که همیشه نگاه ویژه ای به کشتی داشته و داریم، افزود: امیدوارم این قهرمانی ها با حمایت های همه جانبه مسئولین و دست اندرکاران ورزش کشور ادامه پیدا کند.
سلطانی فر در این سفر یک روزه اماکن و پروژه های ورزشی شهرستان های جیرفت، عنبرآباد، رودبار جنوب، قلعه گنج، کهنوج، منوجان را از نزدیک بازدید و مشکلات آن ها را مورد بررسی قرار داد.

تگ ها


اخبار روز کشتی