سلطانی‌فر: نرمش ما به خاطر هواداران میلیونی فوتبال بود

وزیر ورزش و جوانان گفت: در بحث اصلاح اساسنامه تلاش ما براین بود که تغییرات به صورت قطعی یک بار برای همیشه انجام شود تا در آینده مشکلی نداشته باشیم....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، وزیر ورزش و جوانان با اشاره به تغییرات صورت گرفته در اساسنامه فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: از سال ۸۶ که آن اتفاقات برای فدراسیون فوتبال افتاد و این فدراسیون نزدیک به یک سال و نیم بلاتکلیف بود و تلاش کردیم تا اساسنامه در شرایط مطلوب کارشناسی و تغییرات انجام شود.


سلطانی‌فر ادامه داد: ما در وزارت ورزش هرکاری را که آغاز کردیم از جمله ورود بانوان به ورزشگاه‌ها سعی براین بوده که کار به صورت قطعی انجام شود. 


او ادامه داد :در بحث اصلاح اساسنامه نیز همه تلاش ما براین بود که این اصلاحیه به صورت قطعی یک بار برای همیشه انجام شود تا در آینده مشکلی نداشته باشیم و این بلاتکلیفی برطرف شود.


وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: برنامه‌ریزی ما این بود که در ۲۵ اسفند انتخابات را برگزار کنیم ولی نظر فیفا براین بود که اول اساسنامه اصلاح شود و ما نیز قبول کردیم. 


وی افزود :با تلاش آقای نبی اصلاحیات روی اساسنامه انجام و به فیفا ارسال شد ، در نهایت درخواست آنها این بود که وزارت ورزش در مجمع نماینده‌ای نداشته باشد و این موضوع را در اساسنامه غیرقانونی دانستند. 


وزیر ورزش و جوانان  افزود: این وزارتخانه  به عنوان متولی اصلی ورزش کشور که نقش حاکمیتی نیز دارد وظیفه خود می‌داند که بر امور نظارت داشته باشد. درست است که فدراسیون فوتبال یک نهاد مستقل است ولی مردم از ما انتظار دارند و هرجا که مشکلی پیش بیاید قطعا دلیل مشکل را از ما می‌پرسند.


او گفت :به خاطر منافع ورزش کشور و هواداران فوتبال ما این نرمش را انجام دادیم چون به هواداران این رشته احترام می‌گذاریم. تدبیر ما این بود که در  مسئله اساسنامه فدراسیون فوتبال فشار نیاوریم .

بیشتر بخوانید:

سرخابی‌ها هزار میلیارد تومانی شدند !

علی نژاد: وزیر تمایلی به حضور در مجمع فوتبال ندارد

 

 

تگ ها


مسعود سلطانی‌فر وزارت ورزش و جوانان فوتبال