سلطانی: هواداران اهوازی به دنبال انتقام بودند!

سلطانی مدیرعامل باشگاه استقلال خوزستان میگوید پیشبینی میکرد در بازی با پرسپولیس به مشکل میخورد به همین دلیل به سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال نامه زد که بازی بدون تماشاگر برگزار شود ......

 سلطانی مدیرعامل باشگاه استقلال خوزستان می‌گوید پیش‌بینی می‌کرد در بازی با پرسپولیس به مشکل می‌خورد به همین دلیل به سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال نامه زد که بازی بدون تماشاگر برگزار شود.

به گزارش سایت مدال، در بازی استقلال خوزستان و پرسپولیس اتفاقات تلخی افتاد که همچنان بحث در مورد آن زیاد است. باشگاه پرسپولیس بعد از این اتفاقات از باشگاه استقلال خوزستان به خاطر میزبانی اش شکایت کرد اما امیر سلطانی مدیرعامل اهوازی ها معتقد است مقصر اتفاقات پرسپولیسی ها بودند. سلطانی مدیرعامل باشگاه استقلال خوزستان در مورد اتفاقات رخ داده صحبت های جالبی دارد.

* * *

- سنگ پراکنی ها در بازی با پرسپولیس خیلی عجیب بود. چرا این اتفاق افتاد؟

من باید بگویم هر تیمی جز استقلال خوزستان جلوی پرسپولیس بازی می کرد، همین اتفاقات در اهواز می افتاد چون هواداران فولاد خوزستان در بازی هفته قبل از آن در تهران به مشکل خورده بودند که به دنبال انتقام بودند.

- به هر حال استقلال خوزستان میزبان بود و باید جلوی این مساله را می گرفت...

ما چطور می توانستیم جلوی این اتفاقات را بگیریم وقتی هواداران اهوازی فراخوان داده بودند. من فردای بازی فولاد خوزستان و پرسپولیس به سازمان لیگ و کمیته اخلاق نامه زدم که چنین فراخوانی داده شد و بهتر است بازی ما بدون تماشاگر برگزار شود اما به این نامه توجهی نشد. مسئول امنیتی هم می دانست چنین اتفاقاتی می افتد. ما کلا ۲۰۰، ۳۰۰ تماشاگر بیشتر نداریم که آنها پشت نیمکت ما داشتند تیم را تشویق می کردند اما دعوا و درگیری جای دیگری بود.

- در هر صورت باشگاه پرسپولیس از باشگاه استقلال خوزستان به خاطر این اتفاقات شکایت کرد...

باشگاه پرسپولیس می داند مقصر این اتفاقات چه کسانی بودند. کاپیتان پرسپولیس هم این مساله را بیان کرد.

- خبر می رسد هواداران استقلال خوزستان قرار است از ۲، ۳ بازی محروم شوند...

خنده دار است. ما تماشاگر نداریم که بخواهند آنها را محروم کنند. اصلا ۲۰ جلسه محروم کنند. آنها می خواهند با این کار صورت مساله را پاک کنند. باز هم می گویم روز بازی با پرسپولیس هر تیمی خوزستانی دیگر هم بود همان اتفاقات می افتاد. الان می دانید در بازی استقلال تهران و تراکتورسازی تبریز ۱۶۸ نفر مجروح شدند و ۸۰ نفر دستگیر؟! چرا از کنار این مساله به راحتی گذشتند؟

- از این مساله بگذریم، بحث ترانسفر یونس دلفی به کجا کشید؟ یک روز می گویند ۶ میلیارد تومان و روز دیگر ۷ میلیارد؟

مبلغی که ما اعلام کردیم به یورو است. یعنی ۵۵۰ هزار یورو. احتمالا طبق نوسانات ارزی حساب می کنند و هر دفعه مبلغ تازه ای اعلام می کنند. به هر حال کار انتقال دلفی تمام شده و منتظریم بازی های جاکارتا تمام شود تا برود و قراردادش را امضا کند.

- زمانی که ایران بود چرا به هلند نرفت تا قرارداد امضا کند؟

ما به فدراسیون فوتبال نامه زدیم که ۳، ۴ روز به او مرخصی بدهند اما هیچ جوابی دریافت نکردیم و فعلا پیگیر هستیم.

- وحید خشتان در بازی های اخیر خیلی خوب کار کرد که نشان می دهد یونس دلفی جدیدی در راه است...

بله، خشتان از لیگ ۲ آمده و قراردادش ۴۰ میلیون تومان و ۳ ساله است. سال دیگر ان شاءالله خشتان هم ترانسفر می شود.

- اما به نظر نمی رسد او مثل دلفی کم سن و سال باشد...

به هر حال شاید نشود به اروپا ترانسفر شود اما به تیم های ایرانی می توانیم ترانسفر کنیم.

- پس در بحث درآمدزایی فعلا خوب کار می کنید؟

ما تنها باشگاه ایرانی هستیم که درآمدمان از خرج مان بیشتر است. چون تیم را حدود ۳ میلیارد بستیم اما ۶ میلیارد از فروختن دلفی درآمد داریم. این درآمد هم منهای حق پخش، اسپانسر و درآمدهای دیگر است. ما فقط ۲، ۳ بازیکن داریم که قراردادشان ۳۰۰ میلیون است و بقیه با مبالغ کمی به تیم آمدند و سرشار از انگیزه هستند./هوادار

 

تگ ها


استقلال خوزستان لیگ برتر خلیج فارس فوتبال