سلیمانی: ای کاش داور پنالتی استقلال را می‌دید

از دید یکی از کارشناسان داوری فوتبال کشورمان اختلاف نظر بین کمیته و دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال برای چیدمان داوران مشهود است ......

از دید یکی از کارشناسان داوری فوتبال کشورمان اختلاف نظر بین کمیته و دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال برای چیدمان داوران مشهود است.

به گزارش مدال به نقل از خبرگزاری تسنیم: حیدر سلیمانی ضمن بیان این مطلب در مورد قضاوت داور دیدار استقلال تهران - استقلال خوزستان اظهار داشت: داور بازی استقلال تهران - استقلال خوزستان تمام کارهایی که یک داور باید انجام می داد در زمین از خود نشان داد، اما تنها نقطه تاریک قضاوت وی نگرفتن پنالتی به سود استقلال بود.

وی در ادامه افزود: وحید کاظمی داور خوش آتیه مازندرانی خوب دوید و در تمامی صحنه حاضر بود. او آوانتاژهای عالی داد، اخطارهایش به جا و مدیرانه بود و 43 تصمیم خوب در بازی گرفت.

سلیمانی در ادامه با ذکر دقایق به سوت های کاظمی در جریان بازی اشاره کرد که در زیر می آید:

دقیقه 18: خطایی روی شجاعیان انجام شد که داور با رعایت آوانتاژ خطای اول را اعلام کرد و به مدافع استقلال خوزستان کارت زرد داد.


دقیقه 29: آفساید قربانی مهاجم استقلال به درستی اعلام شد و در ادامه گل استقلال مردود شد.


دقیقه 37: کمک داور اول پرچم را به علامت خطا علیه تیم استقلال تهران بالا برد، اما در ادامه به اشتباه اعلام آفساید کرد که مهاجم استقلال ظاهراً در آفساید نبود.


دقیقه 44: وحید کاظمی می توانست با گرفتن پنالتی یک شب عالی را سپری کند، اما خطای کعبی مدافع استقلال خوزستان روی قربانی را ندید، جایی که همه دیدند پیراهن قربانی چطور کشیده شد و سقوط کرد، اما هیچ کدام از اعضای تیم داوری این صحنه را ندیدند.


دقیقه 84: دلفی مهاجم استقلال خوزستان با یک شبیه سازی قصد داشت در محوطه جریمه استقلال پنالتی بگیرد که با تشخیص صحیح داور همراه بود و اخطار به این بازیکن کاملاً درست بود و در ادامه همین عمل را سجاد شهباززاده مهاجم استقلال تهران در محوطه تیم رقیب انجام داد که تصمیم داور به شبیه سازی درست بود و اعتراض دو تیم به تصمیم داور بی مورد بود.

این کارشناس داوری فوتبال کشورمان همچنین خاطر نشان کرد: وحید کاظمی اگرچه تصمیمات شجاعانه ای را می گرفت، اما کمی شتابزدگی و استرس در چهره اش مشهود بود و سعی می کرد بازیکنان را از خودش دور نگه دارد. او می توانست با مدیریت کلامی تصمیماتش را بهتر به بازیکنان دیکته کند و بقبولاند.

سلیمانی همچنین تصریح کرد: ظاهراً در چیدمان داوری که در هفته دوم شاهد هستیم اختلاف نظر بین دو رئیس کمیته و دپارتمان وجود دارد که این امر به جامعه داوری آسیب جدی وارد می کند. اگر فدراسیون فوتبال نتواند برای این دو نهاد وحدت رویه تعیین کند در آینده باید شاهد باشیم که چیدمان داوری یک هفته از سوی کمیته و هفته دیگر از سوی دپارتمان انجام شود که فاجعه بار خواهد بود.

 

تگ ها


اخبار روز استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال