سلیمانی: صحبتم را اصلاح می‌کنم،خطا روی دیاباته پنالتی بود

کارشناس داوری گفت:من در اظهار نظری مدعی شدم خطا روی دیاباته پنالتی نبود اما بعد از صحبت با داور بازی و همچنین بازبینی صحنه صحبتم را اصلاح می‌کنم و می‌گویم خطا روی دیاباته پنالتی بود....

به گزارش مدال، حیدر سلیمانی، در خصوص اعتراض باشگاه استقلال به قضاوت محمدرضا اکبریان بعد از بازی این تیم مقابل نفت مسجد سلیمان گفت: در مورد گل دوم استقلال که مرتضی تبریزی به ثمر رساند باید بگویم آن صحنه خطا بود چون تبریزی هم با دست و هم با پا روی مدافع حریف مرتکب خطا شد و قضاوت اکبریان در آن صحنه درست بود. 

وی در خصوص صحنه اخراج فرشید اسماعیلی نیز گفت: من اظهارنظر برخی از دوستان در رسانه‌ها را دیدم که مدعی شدند کارت زرد دوم برای اسماعیلی درست نبوده، اما اعتقاد من این است اگر ضربه کمی بالاتر به مچ پای مدافع می‌خورد، خطای اسماعیلی حتی اخراج مستقیم هم داشت، چون این بازیکن اصلاً به توپ نرسید و از پشت به قصد ضربه زدن آمد و کارت زرد دومی که داور به او داد کاملاً درست بود. 

کارشناس داوری در خصوص صحنه‌ای که استقلالی‌ها معتقدند روی دیاباته پنالتی صورت گرفته است، گفت: ابتدا بگویم من دیشب در اظهارنظری گفتم که این صحنه پنالتی نبوده است، اما الان صحبتم را اصلاح می‌کنم چون بعد از اظهارات پیاپی در مورد این صحنه، مجدداً چندین بار آن را بررسی کردم، حتی در این زمینه با آقای اکبریان داور بازی تماس گرفتم و ظاهرا مدافع حریف در دقیقه 24 مهاجم استقلال را روی خط گرفته و اکبریان هم معتقد بود که خیلی زود او را رها کرده است، اما حتی اگر این صحنه روی خط اتفاق افتاده باشد، پنالتی کاملاً درست است و داور باید آن را اعلام می‌کرد. 

وی افزود: من در ابتدا از صحنه‌ای که حرکت دو بازیکن را دیدم فکر کردم خطا نبوده، اما بعد از اینکه خود آقای اکبریان هم اشاره کرد مدافع حریف بازیکن استقلال را گرفته و رها کرده باید بگویم این صحنه پنالتی بوده و تنها اشتباه داور در مسابقه دیشب همین عدم پنالتی به سود استقلال بوده است. 

وی در خصوص اینکه استقلالی‌ها اعتقاد دارند داوری‌ها این هفته‌ها به ضرر آنها بوده است، گفت: من نمی‌توانم اینگونه به مسائل نگاه کنم. در لیگ گذشته 22 پنالتی به نفع پرسپولیس گرفته نشد، الان هم ممکن است استقلال متضرر شده باشد، ولی با جار و جنجال نمی‌شود کاری پیش برد، چون اتفاقا داوران دچار استرس شده و در بازی‌های بعد ممکن است دوباره اشتباه کنند. من می‌گویم باید چند هفته بگذرد تا بعدا بگوییم کدام تیم‌ها سود یا ضرر کرده‌اند. الان هم می‌گویم در بازی شب گذشته یک پنالتی به سود استقلال گرفته نشد و ظاهرا چون اکبریان عمود به آن صحنه بوده نتوانسته آن را درست تشخیص بدهد. اجازه بدهید چند هفته از لیگ بگذرد و صحنه‌ها مورد بررسی قرار بگیرد، بعد در مورد سود یا ضرر تیم‌ها می‌شود راحت صحبت کرد. 

 

بیشتر بخوانید:

کلکسیون اتفاقات در مسجدسلیمان/استقلال نصفه و نیمه به دربی رسید

تگ ها


باشگاه استقلال کارشناس داوری حیدر سلیمانی داوری دیدار نفت مسجد سلیمان استقلال استقلال نفت مسجد سلیمان-استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال