سلیمی : مسئولان هر چهار سال یکبار به یاد ورزشکاران هستند

سلیمی: آمادگی ایده ال نداشته باشم در مسابقات جهانی شرکت نمی کنم قهرمان وزنه برداری المپیک لندن گفت: امیدوارم مصد ......
سلیمی: آمادگی ایده ال نداشته باشم در مسابقات جهانی شرکت نمی کنم

قهرمان وزنه برداری المپیک لندن گفت: امیدوارم مصد ...

سلیمی: آمادگی ایده ال نداشته باشم در مسابقات جهانی شرکت نمی کنم

قهرمان وزنه برداری المپیک لندن گفت: امیدوارم مصدومیت زانو دوباره برایم مشکل ساز نباشد و محکم برای مسابقات جهانی آماده شوم اما اگر مصدومیت برطرف نشود ممکن است خداحافظی کنم.

به گزارش مدال به نقل از ایسنا، بهداد سلیمی در حاشیه تمرین تیم ملی وزنه برداری در مورد آخرین وضعیت مصدومیت خود بیان کرد: بعد از المپیک دو مرتبه که تمریناتم را شروع کردم، زانویم اذیت کرد و به شدت درد گرفت. بعد از استراحت تقریبا دو هفته ای  و انجام فیزیوتراپی وضعیت زانویم به حالت عادی برگشته است. چند روزی است که تمریناتم را شروع کرده ام و امیدوارم مصدومیت زانو برایم مشکل ساز نباشد و بتوانم خیلی محکم برای مسابقات جهانی آماده شوم.

سلیمی در پاسخ به این پرسش که بهتر نبود در مسابقات جهانی شرکت نمی کرد و برای رقابتهای سال ۲۰۱۸ آماده می شد، تصریح کرد: شرایط سنی من به گونه ای نیست که بخواهم یک سال را از دست بدهم و برای سال آینده آماده شوم. علاوه بر شرایط سنی، مصدومیت هم این اجازه را به من نمی دهد تا این کار را  انجام بدهم. به گفته پزشکان سه ماهی که بعد از المپیک تمرین نکردم باعث این مشکلات شده  و عضلات زانویم به شدت ضعیف شده است بنابراین اگر بخواهم دوباره تمرین نکنم باز هم به شرایط قبل بر می گردم.

او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه توقعات از بهداد سلیمی باعث نمی شود فشارها برای آماده شدنش دوچندان شود، گفت: خدا را شکر مردم خیلی آگاهانه  و منصفانه به ماجرا نگاه می کنند و مصدومیت من را لمس کردند. توقعاتشان نسبت به من کمتر شده و بیشتر نگران سلامتی من هستند. البته به این معنی نیست که بخواهم کوتاهی کنم ولی فشارها  از لحاظ توقعات مردم و مسئولان کمتر شده است.

سلیمی در مورد انگیزه خود نیز بیان کرد: مسائلی در کنار هم باعث انگیزه دادن به فرد می شود. امکاناتی باید فراهم  باشد که ورزشکار انگیزه داشته باشد و بدون دغدغه تمرکز خود را بر روی تمرینات بگذارد.

قهرمان المپیک لندن در مورد سخت شدن شرایط در وزنه برداری  و افزایش مشکلات آن تصریح کرد: متاسفانه هر چهار سال یکبار مسئولان ما را به یاد می آورند و به ورزشکاران می رسند. بعد از المپیک واقعا ورزشکاران رها شدند، تبعات آن هم نفراتی مانند سهراب مرادی  و کیانوش رستمی و خیلی از قهرمانان دیگر است که به دلیل شرایط بد در اردو ها نیستند.

او افزود: با رویکردی که آقای سلطانی فر دارد مقداری شرایط بهتر شده است. امیدوارم شاهد این اتفاقات تلخ نباشیم.

او در پاسخ به این پرسش که فکر می کند برای مسابقات جهانی تمام مهره های وزنه برداری دوباره جمع شوند و تیم منسجمی برای مسابقات جهانی تشکیل شود، تاکید کرد: نمی دانم. خواسته ها و شرایط هر کدام از این ورزشکاران متفاوت است. باید خواسته ها مرتفع شود تا ورزشکاران برگردند. در مورد خودم حرف بزنم اگر مصدومیتم برطرف شود در خدمت تیم ملی خواهم بود. بقیه دوستان هم خودشان باید اظهار نظر کنند شرایط به چه شکل است.

وزنه بردار فوق سنگین ایران درباره ی اینکه فکر می کند با چه انگیزه ای در مسابقات جهانی شرکت کند، گفت: قطعا آمادگی ۱۰۰ درصد نباشد شرکت نمی کنم زیرا رقبا قوی تر شده اند و رکوردها هم بالا رفته است و باید به شرایط ایده ال برسم.

سلیمی در مورد اینکه نگرانی ها وجود دارد شاید این فشار آوردن برای آماده کردن او تا مسابقات جهانی باعث ایجاد مصدومیت جدی تری برایش شود، تصریح کرد: مصدومیت همیشه  همراه ورزشکار هست  و قابل پیش بینی نیست. به هر حال باید تلاش کنیم و کارم  همین وزنه زدن است و کاری غیر از این ندارم. اگر بخواهم فشار زیاد نیاورم و ۱۰۰درصد آماده نشوم، تمرین کردنم هم فایده ای ندارد.

وزنه بردار دسته ۱۰۵+کیلوگرم ایران در پاسخ به این پرسش که در مسابقات جهانی به فکر رکورد شکنی است، بیان کرد: زود است در مورد این مووضع حرف بزنم یا فکر کنم. در حال حاضر به دنبال آماده کردن زانوی خود هستم تا تمرینات وزنه برداری ام را استارت بزنم.

او در پاسخ به این پرسش که اگر مصدومیتش برطرف نشود خداحافظی خواهد کرد، گفت: امکانش هست و هیچ چیز بعید نیست.

سلیمی در پاسخ به این پرسش که بهتر نبود مانند رضا یزدانی در خارج از کشور عمل می کرد، تاکید کرد: طرز فکرها با هم متفاوت است. من  از جراحی ام راضی هستم. شاید اگر خارج عمل می کردم المپیک را از دست می دادم. البته من تمام تحقیقات  خودم را انجام داده بودم و این طور نبود که چشم و گوش بسته تصمیم بگیرم. حتی با چند پزشک در امریکا و آلمان  مذاکره داشتیم و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که ما پزشکانی داریم که در زانو مطرح هستند و بهتر است در ایران جراحی کنم. شاید اگر مصدومیت من از ناحیه دیگر بود به جراحی در خارج از کشور عمل فکر کردم.